
Baj van! - Mérget evett a kutya
Idegenkezűségből származó betegségek
2014. November 18., 07:45
Szerző: RSM
Kategória: Egészség
A közösségi oldalakon rendszeresen olvasni figyelmeztetéseket és tapasztalatokat kutyamérgezésekkel kapcsolatban. Minden esetben olyan mérgekről beszélnek, melyeket kutyafuttatókra helyeztek, udvarra bedobtak a szent cél érdekében: megbetegíteni, megölni a gyanútlan négylábút!
Szerkesztőségünkben beszéltünk a mérgezéses témáról, így merült fel ezen cikk ötlete. Többször láttunk már posztolni szöges, mérgezett húsdarabokat, amit a kutyákkal akartak megetetni.
Ezért beírtam a keresőbe a "kutyamérgezés" szót, és máris feldobta a lehetőséget, miszerint méreg-receptekről olvashatok. Még két kattintás, és olyan szövegre bukkantam, amit még csak minősíteni sem tudok. Gyomorforrgató, felháborító. Egy darabig azon gondolkoztam, hogy viccel-e a szerző, de rá kellett jönnöm: ezt használhatják azok, akik bántalmazni akarják a kutyákat.

Mutatok néhány részletet, szigorúan forrásmegjelenés nélkül!
"Hogyan mérgezzünk kutyát?
Megmérgezni azokat a kutyákat kell, amelyek életvitelükkel a környezetükben lévő emberek életminőségét jelentősen lerontják (ugatás), vagy testi épségüket veszélyeztetik (harapás, fenyegető magatartás).
Az ilyen kutyák élete általában igen fájdalmas és rossz. Hóban, esőben, hidegben egyaránt kint tartják őket. Gyakran szűk helyre zárják be, vagy egyenesen láncra kötik őket. Gyakori az is, hogy a gazda a kutyát tudatosan vadítja meg, hogy fegyverként használja. Az ilyen kutya: kínlódik. Kínjában ugat és harap. Kínjainak okozója a saját gazdája.
Az első és a legfontosabb szabály, hogy szigorúan tilos békés ügyintézésre tenni kísérletet a gazdival. Ez ugyanis SOHA nem sikerül. Az ilyen gazdák általában maguk is a kutyájukra hasonlítanak mind szellemi képességeik, mind mentalitásuk tekintetében. Ha az ölés előtt megpróbálsz beszélni vele, csak annyit érsz el, hogy te leszel az első számú gyanúsított az ölés után."
Ezután részletezi a következő témákat: mire vigyázzan a méregkeverő, mi ad mentséget számára, és pontos receptet, valamint kivitelezési tervet arra, hogyan végezheti el a küldetését. A szerző pszichológiai alapokra helyezi mind saját, mind a kutyások viselkedését.
"Megjegyzem, önmagában a mérgezés ténye is erős "figyelmeztető" hatású: a söpredék kutyás, mint mondtam, másból amúgy se ért. Nehogy azt hidd, hogy nem tudja, mi a baj! SOHA ne higyj neki: ismétlem, még akkor is hazudik, ha kérdez!
Kifelé persze azt kommunikálja, hogy az ő állata csak egy ártatlan bárányka, sosem ugat és nem is harap, csak ilyen elmebeteg bűnözők akarják MINDEN OK NÉLKÜL kinyírni. Ezt el ne hidd! Belül pontosan tudja minden kutyás, hogy micsoda söpredék mocsok! Pontosan tudja, hogy mi a baj a kutyájával (ugatás, fenyegetés)! És ha megijed, mert ráköltött 6 rugót az állatorvosra és a kutya mégis majdnem megdöglött, talán észhez tér! És leengedi az állatot a láncról vagy bezárja vagy beengedi a lakásába, vagy megpróbálja rávenni, hogy ne ugasson."
Ezt még képes fokozni:
"Ha sikerrel jártunk és kifingott a dög, akkor nyertünk. Nagyon fontos, hogy SENKINEK sem szabad elmondani, hogy mit tettél, még évek múlva sem! BÁRKINEK ha elmondod, a kutyás fülébe juthat, és amilyen beteg agyú degenerált *****, még képes lenne akár neked is támadni. Legjobb, ha a családtagjaid sem tudnak róla. Temesd el az emléket."
Igen, egyetértünk abban, hogy aki ilyet kitalál és közöl, annak komoly problémái vannak. Ez egy hét évvel ezelőtti cikk, tehát hét éve, minden olyan elmebeteg, aki hobbiból, vagy egy merész ötletből kiindulva kutyát akar ölni, pár keresőszó beírásával megtalálja ezt, mely pontos utasításokat tartalmaz (ételre, méregre, időre, szoktatásra...). Lehet, hogy én vagyok naív, de elképedten ülök most a gép előtt.
(Arra gondolok, hogy Marci kutyám bizony minden éjjel szórakoztatja a környéket. Aztán eszembe jut, hogy a közelünkben élő nénikék előszeretettel dobálnak neki kekszecskét, megszokásból. Ezek szerint, jobb, ha minden este könnyes búcsút veszek tőle...)

Nekünk, kutyásoknak, marad a felkészülés, és az információszerzés, hogy megmentsük a barátunkat.
- A legjobb elkerülési mód, ha megtanítjuk a kuytánknak, hogy senkitől, soha, semmit el nem fogadhat. Ez azonban a legkevesebb esetben megvalósítható. A fenti sorok szerzője pontosan tudja ezt, ezért biztatja az elkövetőt, hogy hajnalba menjen beetetni és mérgezni, mert akkor a legéhesebb a kutya. (Jó kilátások, igaz?)
- Abban a pillanatban, amikor azt látjuk, hogy kutyánk viselkedése megváltozott, hányás, hasmenés, nyáladzás jelentkezik, inkább vigyük azonnal állatorvoshoz, mert az időfaktor életmentő lehet.
- Ha mérgezésre gyanakszunk tejjel, vagy langyos sós vízzel itassuk az ebet, míg el nem jutunk az orvosig.
- Ha maradt még a mérgezett ételből, vigyünk magunkkal az orvoshoz, így könnyebben tud diagnózist felállítani.
- A mérgezés súlyossága függ a kutyánk egészségi állapotától, továbbá attól is, hogy mennyit fogyasztott belőle.
Az állatorvos folyadékkal, K-vitaminnal, vagy vérátömlesztéssel kezeli az állatot, attól függően, hogy mi mérgezte meg.
Egyetlen dolog vígasztalhat bennünket: minimális a direkt mérgezések száma, sokkal gyakoribb, hogy a kutya véletlenül eszik szervezetére káros ételt. Ha az az egyetlen alkalom pont a mi kutyánkat érinti, de mi felkészültek vagyunk, akkor jó eséllyel megmenthető a négylábú barátunk.
A következő alkalommal a leggyakoribb mérgekkel foglalkozunk! Akkor is várjuk az olvasókat!
A kutyázás egy egészen különleges formája. Interjú egy szolgálati kutyás alezredessel.
A rendőri pálya sok gyerek álma és felnőtt hivatása. A kutyás rendőrök egy különleges csoport. Nagyon örülök, hogy az Országos Rendőr-főkapitányság készségesen segítségemre volt az interjú elkészítésében.
Terápiás kutyák társaságában a gyermekek is kevésbé érzik magukat stresszesnek
Egy friss tanulmány szerint a kutyák jelenléte nyugtatóan hat a gyerekekre az iskolában, mely sokuk számára rendkívüli stresszel jár a mindennapokban.
Új kutyás film: Fekete kutya
Egy kínai dráma-thriller került bemutatásra a napokban Magyarországon is.
Ismét jön az ebzárlat: kötelező lesz pórázon tartani a kutyákat!
Március 31-én veszi kezdetét és egészen április 20-ig tart majd a rókák veszettség elleni immunizálása Csongrád-Csanád vármegyében, így erre az időszakra a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztálya ebzárlatot és legeltetési tilalmat rendelt el a vármegye teljes területére.
A kutyák is lehetnek csiklandósak?
Elgondolkodtál már valaha azon, mit csinál a kutyád, amikor lábaival kalimpál, miközben a pocakját vagy hátát vakargatod? Lehet, hogy csiklandozza az érintésed?