Farokkal a homlokán született a kiskutya - ő az internet új kedvence
2019. november 15., 12:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Különleges megjelenéssel született az "unikornis" kiskutya - az internetezők legalábbis így hívják a kölyköt, aki egy kis kutyafarokkal a homlokán született. A kölyöknek nem indult könnyen az élete: a fagyhalál széléről mentették az állatvédők.
A Mac's Mission nevű állatvédő szervezet mentette meg a fagyhalál széléről Narwhal-t, az apró kölyökkutyát. A 10 hetes apróság teljesen áthűlt a fagyos hidegben Missouriban, az egyik mancsán már fagyási sérülések is voltak.
Szerencsére még épp időben sikerült megmenteni, így hamar felépülhet az egyébként teljesen egészséges unikorniskutya. Ezt a becenevet adták a szervezet önkéntesei a kutyának, nem véletlenül: Narwhal homlokán ugyanis egy kis farkinca nőtt.
Az állatorvosi vizsgálatok során megröntgenezték a kölyköt, ami szerint a rossz helyre nőtt farok nem kapcsolódik semmihez. Haszna nincs, de fájdalmat, vagy hátrányt sem okoz a négylábúnak, nem is zavarja semmiben, így nem kell azt eltávolítani.
Mindenesetre még egy ideig megfigyelés alatt tartják a kis egyszarvút, addig pedig nem örökbefogadható. Különlegessége miatt már most rengeteg rajongót szerzett Narwhal az interneten, így attól nem fél a szervezet, hogy ne akadna gazdája.
Pink, a szupersztár mellett turnézik az erdőben talált kiskutya
A világhírű énekesnő elhatározta, hogy segít a kiskutyának gazdit találni.
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.
Elvesztette tojásait a tyúkanyó, így hát örökbefogadott 10 kölyökkutyát
Megható barátság szövődött egy mamakutya és egy tyúkanyó között. Szívmelengető videó!
Miért nem passzol a kutyám személyisége a fajtájához?
Kutyaválasztáskor ösztönösen is a személyiségünkhöz legjobban illő négylábút szeretnénk megtalálni. Ebben segíthetnek a fajtaleírások, melyekből olyan fontos dolgokat is megtudhatunk, mint a fajta megjelenése, testmérete, mozgásigénye és jelleme. Olykor viszont meglepetést okozhat, ha kiszemeltünk nem igazán felel meg az „ideális” képnek. Mi történhetett?
Miért szeret a kutyám botot rágni? És miért baj, ha meg is eszi?
Kíváncsiságuk és gyakran étvágyuk is határtalan. A legtöbb kutya előszeretettel rágcsál ágakat, kisebb gallyakat, néhányuk azonban jóízűen el is fogyasztja azokat… Mitől olyan finom a bot?