
Megmenthették volna a kutyát...
A gazda büszkesége okozta a halálát
2015. September 29., 13:00
Szerző: M.Lilla
Kategória: Állatvédelem
Belenőtt a kutya nyakába a lánc. Egy műtét megmenthette volna, mégis elaltatták...
Állatkínzás Vas megyében - Kutyákat, birkákat és tyúkokat tartott embertelen körülmények között az uraiújfalui férfi. Az Állatvédők Vasi Egyesületéhez érkezett a szenvedő állatokról a bejelentés. Az egyik kutya nyakába belenőtt a lánc - hasonlóan a közelmúltban megmentett vizslának, Reménynek. A fiatal eb élete jóra fordult, meggyógyult és szerető családra talált. Ennek a kutyának azonban egészen másként végződött a története… Idejében érkezett a segítség, mégsem tudták megmenteni...

Fotó: facebook.com/allatmentok.vasi
Telefonos bejelentés alapján érkeztek ki az állatvédők a helyszínre. A tulajdonos abban az időpontban nem tartózkodott otthon, ezért üzenetet hagytak számára, amelyben felszólították a helyzet rendezésére. Napokkal később jelentkezett a férfi, állítása szerint állatai megkapták a megfelelő ellátást. Ám az állatvédők újbóli látogatásakor kiderült, hogy a telken több kutya is él láncon tartva, egyikük nyakába pedig mélyen belenőtt a nyakörv, amely szintén láncból készült. Nem tudni, szerencsétlen eb mióta élhette így mindennapjait, kínok közepette… Szenvedései mégsem hatották meg a gazdát.

Fotó: facebook.com/allatmentok.vasi
Az állatvédők a falu jegyzőjének jelentették az esetet, majd a répcelaki rendőrségen állatkínzás ügyében tettek bejelentést. Az illetékes azonnal intézkedett: “felhívta és felszólította a körzetileg illetékes állatorvost, hogy kezelje a kutyát.” Az orvos ígéretet tett, hogy aznap megműti az állatot. A következő látogatásnál, szeptember 27-én azonban az a hír fogadta az állatvédőket, hogy az orvos elaltatta az ebet, mivel túl költséges lett volna a műtét.
Az eset érdekessége, hogy “az állatot pár nappal előtte látta állatorvos, aki ugyan befújta fertőtlenítő sprayvel a sebet, de nem műtötte ki a láncot. Az állatvédők telefonhívására a kezelőorvos azt mondta, ő kiszedte a láncot a kutya nyakából, majd mikor jelezték, hogy látják, hogy nem így van, egyszerűen azt mondta: nem ér rá, le kell tennie.” - írja a vaol.hu

Fotó: facebook.com/allatmentok.vasi
Ekkor a gazda saját kezűleg próbálta meg eltávolítani a kutya nyakörvét, szerencsére az állatvédőknek sikerült lebeszélniük erről. A nagytestű keverék még kölyökkorában kapta a nyakörvet, azóta egyáltalán nem fordítottak gondot arra, hogy megfelelő méretűre cseréljék, így egy éves korára a láncszemek mélyen belenőttek a húsába, komoly fájdalmat okozva, s a seb el is fertőződött.
A fiatal kutya egyébként teljesen egészséges volt, mindössze erre a műtétre lett volna szüksége ahhoz, hogy megszabaduljon a régóta viselt béklyótól. Az állatvédők felajánlották, hogy átvállalják teljes ellátását, ám a tulajdonos ezt visszautasította, “mert túl büszke ahhoz, hogy segítséget fogadjon el másoktól.”
Forrás: Vadas Krisztina (vaol.hu) / Állatvédők Vasi Egyesülete (facebook.com/allatmentok.vasi)
Indexkép forrás: facebook.com/allatmentok.vasi
Egy román furgonban találtak szörnyű állapotban lévő kutyákat
Megrázó körülményekre bukkantak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei egy román furgon ellenőrzésekor a Kerekharaszti pihenőhelyen.
Néhány állatvédő szervezet állami támogatást kap a szaporítótelepek felszámolási munkájuk miatt
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány legutóbbi kuratóriumi ülésén úgy határozott, hogy több mint 18 millió forinttal támogatja a 2024. év végén elindult, „Brigitta M. ügyként” elhíresült szaporítótelep felszámolásában résztvevő civil szervezeteket. A támogatás célja a mentett kutyák állatorvosi költségeinek fedezése, amely 33 állatvédő szervezet munkáját segíti.
Állatvédelmi akciót hirdet az UNIX - AMTS Nemzetközi Autó, Motor és Tuning Show
A cél: a Hungexpo területén legalább tíz tonna száraz és nedves kutya- és macskaeledel összegyűjtése az idei felvonás ideje alatt, azaz március 28-30. között.
A közös ügyünk az állatvédelem alapítvány 15 millió forintos keretösszeget különít el a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok költségeinek viselésére
Hazánk egyetlen, törvény által létrehozott állatvédelemmel foglalkozó civil szervezete, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány a tervek szerint 15 millió forintos keretösszegig vállalja, hogy anyagi támogatást nyújt azon civil szervezeteknek, melyek aktívan részt vettek a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok elhelyezésében, gondozásában. Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos kezdeményezésére a javaslatot Vetter Szilvia kuratóriumi elnök terjeszti az Alapítvány Kuratóriuma elé. A felmerülő költségek – különösen állatorvosi kiadások – nagy terhet rónak a civil szervezetekre, ezért ebben a rendkívüli helyzetben is számíthatnak a szervezetek az Alapítvány segítségére.
Állatvédő szervezetek REpont QR kódjai – itt a lista!
Minden apró segítség jól jön az állatvédő egyesületeknek, fajtamentőknek, menhelyeknek – akár 50 forint is! Összeszedtük, hogyan segítheted a REpont visszaváltó rendszerrel az árva állatokat!