
Nyersetetés kis- és közepes méretű kutyáknak
2019. August 30., 12:00
Szerző: (X)
Kategória: Egészség
Komplett menük nagyban megkönnyítik a nyersetetést, hisz minden összetevőt tartalmaznak megfelelő arányban. Az összetételt szakemberek állították össze.
Adja magát a tény, hogy egy kisebb testű kutyának nincs szüksége akkora mennyiségre ugyanabból az eledelből, mint óriás termetű társainak. Igaz ez a nyersetetésre is, ám felvethet néhány kérdést, ami fejtörésre adhat okot:
- A teljes menünk összeállításához szükséges egyes összetevők általában adott kiszerelésben kaphatók, amik esetleg jóval nagyobbak, mint amire rövid időn belül kedvencünknek szüksége lehet.
- A fentivel nincs is semmi gond, hiszen ki tudjuk porciózni az adagokat, amiket, ha van elég nagy fagyasztónk, gond nélkül tudunk is tárolni.
Igen ám, de ha mégsincs akkora fagyasztó fiókunk, szekrényünk, ládánk? Így már kissé macerásabb a dolog. (Ide kattintva olvasható cikkünkben kitértünk arra, miért nem feltétlenül jó, ha hentesnél, húsboltban vásárolunk húst kutyánknak.)

Fotó: ebarf.hu
A fentiek mellett sokunk küzd azzal is, hogy megfelelően be tudja osztani azt a kevés szabadidejét, ami a munka, háztartás, egyebek mellett marad. Felgyorsult világunkban nem is csoda, hogy esetleg nincs idő több helyre rohangálni bevásárolni – holott a teljes nyers menü összeállításához sokszor több helyre lennénk kénytelenek elmenni beszerezni az összetevőket.
Ezeket mind el lehet felejteni a komplett Alaska és Kbraw menükkel, hisz megoldást nyújt a fent felmerülő problémák megoldására.

Fotó: ebarf.hu
A komplett menük megkönnyítik az egészséges nyersetetést, hisz nem kell minden összetevőt külön megvásárolni, feldarabolni, és ezzel időt, energiát takaríthatunk meg. Nyilván a komplett menük ára magasabb, mintha egyenként vásárolnánk meg az összetevőket. Ennek oka, hogy az összetétel valódi alapanyagokból, ámde szakemberek közreműködésével születik meg. Így azonban biztosak lehetünk abban, hogy kutyánk teljes értékű, egészséges eledelt fog kapni, ami természetesen megfelel a nyersetetés szabályainak. Azoknak a kutyáknak, akik a zöldséget nem szívesen fogyasztják és nem barfoznak, viszont nyersen etetnek, léteznek olyan menük, amelyek csontot, belsőséget és húst is tartalmaznak egy fajta fehérjeforrással.
Ez a változat kifejezetten jó az allergiás kutyáknak, hisz a vadgalamb, a nyúl, a bárány, fácán, ló, stb is megtalálható az Alaska és a Kbraw menüi között. Külön fontos tényező, hogy a csontok finomra őröltek, így nem kell félni a nagy daraboktól, amik felsérthetnék a bél falát.

Fotó: ebarf.hu
Már nem ritkaság, hogy speciális különleges, egzotikus húsokat is meg lehet találni a kínálatban, hisz hol jutalomnak, hol ajándéknak, hol a változatosság miatt kerül bele az étrendbe. Ilyen például a kenguru, a vízibölény, a jávorszarvas és a ló is.
Igazi újdonság a piacon a rovarfehérjés nyúlhús, ami nagyon sok allergiás kutyának megfelelő lehet, hisz az egyfehérjés (monoprotein) étrendet egy olyan fehérjeforrással keveri, ami nem allergén, teljesen egészséges és a fenntartható jövő miatt nagyon fontos.

Fotó: ebarf.hu
A henger formában megtalálható prémium komplett menük megvásárlás után felkarikázva, a fagyasztóban tartható és a fagyasztóból felengedésre kikészített adag kb. 30 perc múlva etetésre alkalmassá válik, így még egy probléma kipipálva, hogy elfelejtünk kivenni húst és emiatt esetleg kapkodni, forrázni kellene esetleg koplalónapnak betudni.
Mindezek a termékek Belgium, Hollandia, Anglia, Németország után immár Magyarországon is megtalálhatóak az ebarf.hu webáruházában.
A kutya helyes táplálása egy dietetikus és egy dietetikus-állatorvos szemszögéből. Második rész.
Az interneten számos tévhit terjeng azzal kapcsolatban, hogyan érdemes etetni a kutyákat: naponta hányszor, mekkora adagot, és pontosan mit. Bár egyre többen agitálnak a nyersetetés mellett, az általunk megkérdezett állatorvos és állatdietetikus szerint jobban járunk, ha a jó minőségű tápok vagy főtt eledelek mellett döntünk.
Azonban ez a döntés még csak a kezdet, ugyanis rengeteg mindenre kell odafigyelni ahhoz, hogy jól táplált, egészséges kutyát neveljünk.
A kutya helyes táplálása egy dietetikus és egy dietetikus-állatorvos szemszögéből. Első rész.
Az interneten számos tévhit terjeng azzal kapcsolatban, hogyan érdemes etetni a kutyákat: naponta hányszor, mekkora adagot, és pontosan mit. Bár egyre többen agitálnak a nyersetetés mellett, az általunk megkérdezett állatorvos és állatdietetikus szerint jobban járunk, ha a jó minőségű tápok vagy főtt eledelek mellett döntünk.
Azonban ez a döntés még csak a kezdet, ugyanis rengeteg mindenre kell odafigyelni ahhoz, hogy jól táplált, egészséges kutyát neveljünk.
A nyersetetéstől megvadul a kutyám?
A nyersetetés vagy barfozás kétségkívül nagyon megosztó. Akik eszerint etetnek, erősen hangoztatják az előnyeit, míg mások egyenesen undorodnak tőle. Valójában miért ennyire polgárpukkasztó, ha nyersen tálalod kutyád eledelét?
Száraztáp vagy természetes eledel?
Házi kovászos kenyér vagy csomagolt toast kenyér? Te sem kérdőjelezed meg, hogy melyik a természetes, ugye? A száraztáp minden, csak nem természetes élelmiszer. Az ultrafeldolgozott eledelek helyett választhatunk természeteset is, nézzük, mik az előnyei!
Itt valami bűzlik… avagy mit árul el a kutya széklete?
A kutya egészségi állapotának felméréséhez nemcsak azzal kell tisztában lennünk, mit fogyasztott el, hanem azzal is, mi távozik „hátul”.