
Praktikák - a bolhairtó nyakörvek
2015. május 29., 04:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Jó tudni!
Első ránézésre lehet, hogy feleslegesnek tűnik írni a bolha/kullancsirtó nyakörvek használatáról, ám a tapasztalat azt mutatja, hogy van néhány aranyszabály, amelyekről kevesen, keveset tudnak.
Megveszem, felteszem, slussz. Kb. ez az, amit a gazdák többsége gondol, ha a nyakörv használatáról beszélünk. Alapvetően ilyen sitty-sutty is fel lehet fogni a dolgot, csak akkor nem szabad meglepődni, ha csorba esik a hatékonyságon. A méretre figyeljünk oda. Egy MÉRŐSZALAG jó szolgálatot nyújthat, így pontos adatokkal mehetünk a bolt polcához. Egészen biztos, hogy maradni fog pár centiméternyi darab a nyakörvből. Az automatikus mozdulat ilyenkor a nyisszantás: ollóval nekifutás, de ez pazarlás! Abban a kis részben is ugyanúgy benne van a hatóanyag, úgyhogy legjobb lesz, ha előszedjük a spájz rejtekéből a szikszalagot, a tixót, vagy a klammerozót, és úgy rögzítjük a fityegő „kis semmiséget”.
Amikor kiválasztottuk a nekünk, vagy inkább kutyánknak leginkább megfelelő fajtát, ne felejtsük el megnézni, hogy vízálló-e. Amennyiben igen, azért ne bízzuk el magunkat. Ha sokat úsztatjuk négylábúnkat ildomosabb levenni a nyakörvet a pancsi ideéig, mert azért a huzamosabb áztatást egyik típus sem szereti. Amint megszáradt kedvencünk vissza is rakhatjuk rá a nyakörvet.
Számoljunk azzal, hogy a legtöbb terméknek domináns szaga van, ami idővel (pár nap alatt) elpárolog, de kezdetben zavaró lehet, akár ebünk számára is!
A kérdés, hogy mennyire legyen szoros a nyakörv jogos, és kb. fajtánként változó a rá adott válasz. Az érintkezés egyértelműen fontos, de elszorítani nem szabad kutyusunk nyakát. Meg kell találni az aranyközéputat, ami még kedvencünknek is kényelmes.
Végül, de nem utolsó sorban ne feledkezzünk meg arról a tényről, hogy vannak négylábúak, akik valamilyen oknál fogva allergiásak lesznek a nyakörvre. Vakaróznak, lerágják magukról – általában ez a pszichés „ki nem állhatom” állapot megnyilvánulása, de valós érzékenység esetén kiütéseket is tapasztalhatunk, a sebesedés mellett. Ilyenkor azonnal vegyük le a nyakörvet, s próbálkozzunk meg másfajta védelemmel!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: dogcampla.com
Valóban hipoallergén a kutyatáp?
Manapság igen elterjedt és népszerű „hipoallergén” táppal etetni a kutyákat, habár nagyrészük nem allergiás, és soha nem is lesz az, valamint a piacon lévő tápok jórésze nem hipoallergén, még ha a címke szerint annak is van titulálva.
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Miért szeretik a kutyák a macskakakit?
Csóválva közelít, csak úgy süt róla a lelkesedés: szeretne adni egy puszit vagy legalább megnyalni a gazdi kezét. Valami apróság virít a bajszán... csak nem kaki? Netán macskaalom? Már megint?
Őszi kirándulás kutyával - Első lépés, a Tervezés
Napsütés, kellemes meleg, friss levegő. Mi is lehetne jobb alkalom egy kis kutyás kimozdulásra, mint az ősz? Mire figyeljünk, mielőtt elindulnánk?
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!