3D nyomtatóval készült lábacskáin újra boldogan sétál a súlyosan bántalmazott kutya
2021. november 25., 06:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Könnyű
Hónapokkal ezelőtt lemondtak róla, de a zsemleszínű kutyahölgy nem adta fel. Egy különleges eljárásnak köszönhetően nemcsak járni, de szaladni és játszani is képes - örömteli életet élhet!
Monika, a kis keverék életkedve magával ragadó. Hatalmas mosollyal köszönti gondozóit és ha a képeken csak tündéri pofiját látnánk, senki nem mondaná meg, mennyi megpróbáltatáson kellett keresztül mennie.
2020 decemberében bukkantak rá az Oroszország délnyugati részén fekvő városkában. A Fekete-tengerhez közel eső településen hevert magatehetetlenül az út szélén, szívszorító látványt nyújtott: mind a négy mancsa szétroncsolódott. Nagy valószínűséggel megkínozták, aztán sorsára hagyták…
Sokan úgy gondolták, nincs mit tenni. Ha Monika fel is épülne az amputációból, sohasem lesz képes járni segítség nélkül. Mégis úgy döntöttek, hogy megpróbálják a lehetetlent: egy komoly műtét során eltávolították sérült mancsait, majd két menhelyi önkéntes vette szárnyai alá a kiskutyát. Éjt nappalá téve mellette voltak, ápolták és segítették minden mozdulatnál.
Dacolva mások véleményével, kitartóan keresték a megoldást. Kapcsolatba léptek egy olyan állatorvossal, aki egy különleges eljárás segítségével évek óta végez bonyolult műtéteket. Dr. Sergei Gorshkov 37 alkalommal ültetett be protézist a legkülönfélébb traumákat elszenvedett állatoknál, de Monika lett volna az első, ahol mind a négy mancsot pótolni kell.
Az állatmentőknek sikerült összegyűjteni az 5400 dolláros műtéti díjat (kb. 1.800.000 Ft), és a sokat szenvedett kutyus csodálatos gyógyulása megkezdődött. Mindenki meglepődött, milyen elképesztő gyorsasággal zajlott felépülése e jelentős beavatkozást követően:
„Nem hiszem, hogy optimistán láttuk a jövőjét, de a harmadik napon megpróbált felállni, tett pár lépést, majd szép lassan körbesétált a klinikán, minden helyiségbe kíváncsian bekukkantott” – mondta el az állatorvos egy interjúban. - „Örömömre szolgál, hogy új életet adhatok a sérült állatoknak. A gazdik vigaszra lelnek bennük, gyógyításuk által pedig egy kicsit az embereket is kezelhetem” – tette hozzá Gorshkov.
A mosolygós kis keverék és gondozói most új kalandra vállalkoznak: elképzelhető, hogy nemsokára egy londoni székhelyű állatviselkedés-szakértővel dolgozhatnak együtt, aki segít majd Monikának feldolgozni az őt ért traumákat, egyúttal felkészülni arra, milyen lesz majd egy szerető családban élni.
Monika ezentúl nemcsak sétálni fog tudni műlábai segítségével, de újra szaladgálhat és játszhat barátaival. Nem mindennapi megjelenése és története szívünk legmélyéig hatol.
Minden kutya megérdemel egy esélyt a boldog, teljes életre!
Ő a világon az első kutya, aki mind a négy lábára művégtagot kapott - Kutyabarát helyek
Szörnyű körülmények között találtak rá a kis kölyökkutyára: mancsai a hidegben egy pocsolyába fagytak, ami által maradandó sérüléseket szerzett.
Forrás: people.com
Indexkép forrás: Kirill Kukhmartass/Getty Images
Hogyan nyerjük el a bizalmát egy bántalmazott kutyának?
Bizalom és biztonság - két különleges fogalom, mely alapvető egy harmonikus kutya-gazdi kapcsolatban. De hogyan érhetőek el egy traumán átesett kutya esetében?
A kutyád pontosan tudja, hogyan érzel
Nemcsak szavainkra és tetteinkre figyelnek, de érzelmi állapotunkkal is tisztában vannak. A kutyáknak ugyanis megvan az a fantasztikus képessége, hogy ránk hangolódva egészen apró rezgéseinkből „olvassanak”. Ugye Te is érezted már ezt?
Elsírta magát az idős bácsi, amikor magához ölelhette kutyáját a kórházban
A szeretet a legnagyszerűbb gyógymód.
Sérvek típusai, tünetei és felismerése kutyáknál
Leggyakrabban kölyökkorhoz köthetőek, ugyanakkor később is létrejöhetnek súlyos sérülés, trauma következtében. Mit kell tudnunk az állapotról és hogyan segíthetünk kedvencünknek?
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!