Praktikák – Trimmelés és nyírás
Kozmetikai trükkök otthonra II.
2015. július 02., 06:00
Szerző: B.Zsófi
Kategória: Kreatív
Sokunknak fordul meg a fejében otthon, hogy egyszerűbb lenne, ha magunk „fordászolnánk meg” kedvencünket. A kutyakozmetika gyakran költséges lehet, és megeshet, hiába fejtjük ki vágyunkat, nem olyanra formázzák az ebet.
Mielőtt bárki nekilát saját elképzelésére formálni az ebet, nézzen utána, hogy milyen szőrtípusú az ő kis kedvence. Senki ne essen neki géppel egy trimmelős kutyának, hacsak nem muszáj. Érdemes tájékozódni a fajta jellegzetességeiről, és a hozzá illő fazonról is. Kezdetben legyen egy megbízható kutyakozmetikus a közelben, nem árt vele konzultálni, valamint készenlétbe állítani, ha nem úgy sülne el a dolog, ahogy elképzeltük.
Az egyszerűbb, és bárki által gond nélkül elvégezhető praktikákat korábbi cikkünkben fejtettük ki. A kutya teljes szőrzetének karbantartásának tényleg csak az lásson neki, aki biztos a dolgában! Még ekkor is félresikerülhet, készüljünk fel, hogy nincs garancia az esztétikus frizurára!
Ha társunk a trimmelhető fajták (spániel, szetterek, drótszőrűek, westie stb.) közé tartozik nincs szükségünk szinte semmilyen segédeszközre, csak egy ritkító ollóra, és egy fésűre. Az elhalt szálakat kezünkkel ki tudjuk húzogatni. Ha a szőrt egy kis területen megfogjuk, és fésűszerűen széthúzzuk látszódni fognak melyek az öregebb, fakóbb szálak. Ezeket másik kezünkkel néhány mozdulattal el tudjuk távolítani. Így haladjunk végig a kutya egész testén, kikerülve a zászlókat, füleket, fenék környékét, és a mellkast.
Az eb akkor van kész, ha a trimmelt felületet fényes szőr borítja. Ez igen időigényes munka, gyakran 3-4 óráig is eltart. A zászlókba vághatunk ívet, a füleket és a mellkas területét pedig egy ritkító ollóval, vagy nyíró géppel tisztíthatjuk meg. Fontos, hogy fürdetni csak a trimmelés befejeztével szabad, különben nehezen, vagy nem jönnek ki a szőrök. Ha nekünk nem sikerül a szépítés, ne tépkedjük a kutya szőrét, hiszen ha az éretlen szálakat húzzuk ki gyulladáshoz, vagy akár magas lázhoz is vezethet. Ilyenkor mindenképpen forduljunk inkább szakképzett kozmetikushoz!
Nyírásnál először ne a legrövidebb fazonnal próbálkozzunk, igyekezzünk minél több szőrt hagyni, hogy ha elrontjuk, szakember tudjon korrigálni. Elengedhetetlen a határozottság. A fej tövénél, a nyak kezdeténél indítsuk el a gépet, és egészen a farok tövéig toljuk megszakítás nélkül, különben foltos lesz az eb. A lábakon érdemes több szőrt hagyni, a csípő, vagy váll vonalától végigvezetve a nyírót nem lesz csupasz a láb. Esztétikusabb is úgy, ha a végtagokon lévő szőr nagyjából egy síkban van a test bundájával. A fülek, a mellkas és a fenék itt is nyírhatóak. A pofa, és fej környékét inkább ollóval dolgozzuk el, úgy sokkal szebb lesz.
Végezetül még egyszer megemlíteném, hogy aki nem biztos a dolgában, az forduljon szakképzett kutyakozmetikushoz - nehogy többet ártson, mint használjon!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: www.jetadorepetsalon.com
A kennelköhögés a kölyökkutyákat sem kíméli, óvjuk őket a bajtól!
Hűvősebb napokon kedvenceink is megfázhatnak, a kennelköhögés pedig különösen megterhelheti a fiatal ebek, főleg a kölykök szervezetét. Mire figyeljünk, és hogyan segítsük gyógyulásukat?
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
Mi a különbség a kutya és az ember bőre között?
Gondoltad volna, hogy a kutyák bőre vékonyabb az emberénél? Emiatt pedig sokkal érzékenyebb is, és különös ápolást igényel?
Napégés kutyáknál - Vigyázzunk, a szőr csak részben véd!
A napfény áldásos hatásai mellett talán nem is gondolnánk arra, hogy kedvenceinknek is meggyűlhet vele a bajuk. De hát a szőr megvédi őket, nem?