Farkascsempészeket buktatott le a finn rendőrség - kutya-farkas hibrideket tenyésztettek illegálisan
2019. június 27., 14:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Szaporítás új szinten: Finnországban kutya-farkas hibridek tenyésztésével próbálkoztak a gyanúsítottak - illegálisan. Oroszországból csempészték át a szaporításhoz a farkasokat.
Farkasokat csempésztek Finnországba Oroszországból, hogy ott kutyákkal keresztezzék őket, és a hibrid kölyköket állattartóknak adják el, illetve továbbszaporítsák őket. A finn rendőrség állatvédelmi ügyosztálya nyolc személyt gyanúsít az állatvédelmi törvények megsértésével, várhatóan nyáron állítják bíróság elé őket - írja az origo.hu. A helsinki rendőrség egyébként tavaly állította fel a külön osztályt az állatvédelemmel kapcsolatos bűncselekmények üldözésére.
2016 óta a finn törvények tiltják a farkasok, a kutya-farkas hibridek bevitelét az országba, ezen felül tenyésztésüket, és árusításukat is.
Az Yle finn közrádió jelentése szerint a gyanúsítottak 2016 júniusa és 2019 januárja között, főleg dél-finnországi és az orosz határhoz közeli településeken négy farkast vittek be és helyeztek el az első számú gyanúsított birtokán, ahol 64 állatot találtak, köztük hibrideket. Emellett találtak Karkkila településen is egy farkast, valamint Orimattila városában is kettőt: ők egy szaunának épített helyiségbe voltak zárva víz és élelem nélkül. A vizsgálat alatt 30 állatot el kellett altatni.
A farkas és a kutya keresztezéséből született állatok első négy generációjának egyedeit tekintik egyébként keveréknek.
Indexkép forrás: yle.fi
Mitől lesz népszerű egy kutyafajta?
Tagadhatatlan, hogy vannak nagyobb népszerűségnek örvendő kutyák, mint kevésbé kiváltságos társaik. Számtalan oka lehet, hogy az emberek jobban ragaszkodnak egy-egy fajtához, míg mások a feledés homályába merülnek.
Egészségesebbek a dizájner kutyák, mint a fajtatiszták?
Egy friss kutatás nem talált jelentős eltéréseket a „tervezetten keresztezett” kutyák és fajtatiszta társaik általános egészségi állapota között.
Eredményes volt az Európai Állatjólléti Tanácsok Fórumának idei ülése
Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos örömmel számolt be arról, hogy Magyarország is képviseltette magát az EuroFAWC-on, május középén Edinburgh-ban. Az EuroFAWC, azaz az Európai Állatjólléti Tanácsok Fóruma 2006-ban jött létre annak érdekében, hogy platformot biztosítson az információk és nézetek megosztásához, valamint hálózatot biztosítson az Állatjólléti Tanácsok számára Európa-szerte. A testület működésének elengedhetetlen alapköve az elméleti és gyakorlati tapasztalatok megosztása a tagállamok között, valamint a közös állatvédelmi vízió kialakítása.
Igéző tekintet - Miért van a legtöbb kutyának barna szeme?
Egy tanulmány szerint a háziasításnak köszönhető, hogy a kutyák és farkasok szemének színe olyannyira különbözik egymástól.
Miért eszik füvet a kutyám?
Éhes? Fáj a pocakja? Szorongását próbálja enyhíteni? Vagy csupán megszokásból legelészik? Mit kell tudnunk a fűevésről és hogyan segíthetünk kedvencünknek, ha túlzásba viszi?