Kutyabarát munkahely: extra vagy hátrány?
2024. december 09., 06:30
Szerző: Hortobágyi Henrietta
Kategória: Jó tudni!
Az biztos, hogy a kutyabarát munkahely nem való minden gazdinak és minden kutyának, a “nem kutyásokról” nem is beszélve. Kétségkívül azonban számos előnye van. Sorra vesszük a felmerülő kérdéseket.
Kinek való a kutyabarát munkahely?
Elsősorban azoknak a kutyásoknak, akik nem szeretnék naponta akár 8-10 órára otthon hagyni kedvencüket.
Fontos, hogy az irodába kerülő kutya megfelelően tudjon alkalmazkodni a körülményekhez: kell hozzá bizonyos fegyelmezettség, szófogadó képesség, illetve elengedhetetlen, hogy a kutyának jó legyen az irodába lennie.
Ismernünk kell a kutyánk igényeit
Figyelembe kell venni az egyes fajták tulajdonságait. Például egy pireneusi hegyikutya nem feltétlenül fogja élvezni a bezártságot télen-nyáron naphosszat. Azonban egy lustálkodó francia bulldog, vagy mindig a gazdi közelségét kereső spicc akkor lesz a legboldogabb, ha “összenőhet” a gazdival, akárhol is legyenek.
Ha a kutyánknak otthon rendelkezésére áll kert, ahol kedvére mozoghat napközben, és ezt szívesen ki is használja, akkor ne zárjuk be őt irodába egész napra.
Vannak kutyák, akik kevésbé szociálisak társaiknál: előfordulhat félelmi agresszió, stressz az idegen környezet miatt. Ha úgy látjuk rajta, hogy inkább maradna a megszokott otthoni közegében, ne szakítsuk ki onnan!
Akár autóval, akár tömegközlekedéssel jutunk el munkahelyünkre, kutyánk nem feltétlen örül az utazásnak. Sok ebnél hányingert, rosszullétet és nagyfokú stresszt jelent az utazás.
NEKEM jó, ha velem van a kutyám?
Nagyon fontos kérdés, amit mindenképp fel kell tenned magadnak!
Át kell gondolnod, hogy tudsz-e megfelelően koncentrálni a munkádra, ha kutyusod melletted van, vagy lefoglal annyira, hogy az a feladataid elvégzésének rovására megy.
A nem kutyásoknak is extra “juttatás”?
Kétféle kollega lesz: aki imádni fogja a kutyákat, és akit hidegen hagynak.
Azoknak, akik nem tehetik meg, hogy saját kutyát tartsanak, valódi kánanán lesz a kutyás iroda: akkor szeretgethetik a négylábúakat, amikor csak kedvük tartja, viszont nem kell felelősségteljes gazdinak lenni. Win-win helyzet, a kutyát szét lehet dögönyözni az irodában, ám mégsem kell vállalni a felelősséget a kellemetlenebb gazdi teendők iránt.
Például a “baleseteknél” lehet, hogy a nem kutyást rosszul érinti a helyzet, mert egyszerűen nincs ehhez hozzászokva.
Sok kutyabarát irodánál találkoztam már azzal az információval, hogy akik szeretnének elkülönülni a kutyáktól, azoknak ez a lehetőség adott.
Egyébként máshogyan is meg lehet oldani a kutyák elkülönítését, például szobakennellel, a részletek már az iroda vezetésén múlnak, hogy milyen szabályokat fektetnek le.
Miért olyan jó, ha kutyabarát egy iroda?
Remek stresszlevezető, ha kutyusokat tudsz a kávészünetben simogatni.
Összehozza a kollegákat: kutyás a kutyással egyébként is bármikor könnyedén beszélget, de egy nem kutyás a kutyással is több kapcsolódási pontot talál.
Nem csak anyagi javakkal tud a munkáltató vonzó állást kínálni. Egy kutyásnak hatalmas extra, ha nem kell kedvence elhelyezésén aggódnia a munkaidő alatt, és maga mellett, biztonságban tudhatja.
Az elkötelezettséget növeli a munkahely iránt. Manapság, főleg a fiatalság körében, igen nagy mértékű a munkahelyek váltogatása. Egy olyan céghez, amely rendelkezik hasonló munkahelyi extrával, nagyobb eséllyel ragaszkodik az alkalmazott.
Indexkép forrás: Cedar Recruitment
A kisebb termetű kutyák okosabbak
Eddig általánosan elfogadott volt az a nézet, hogy az egyes kutyafajták relatív agymérete nagyjából egyenesen arányos az állatok szellemi képességeivel. A fajták agyméretét vizsgáló új kutatás azonban kiderítette, hogy a kisebb agyméretű kutyák általában okosabbak.
Az Év Kutyabarát helye 2024
Magyarországon rengeteg család kutyatartó, így ez a nagy közösség társadalmi igénye, hogy kutyájukkal együtt mehessenek mindenhová.
Így ünnepeld kutyád szülinapját
Manapság már rengetegen ünneplik kutyusuk születésnapját. Mi megértjük, sőt, ötleteket is adunk az ünnepléshez!
Tibet szerencsehozó kutyája: a Lhasa apso
A Himalája rejtett világában született ez a fajta, több ezer éves múltra tekint vissza. A “modern civilizáció” csupán az 1950-es évektől tenyészti. Nézzük, mitől olyan különlegesek!
Tojást a kutyáknak? Naná!
A tojás népszerűsége vitathatatlan: az egyik kedvenc reggelink. Vajon a kutyának is adhatja a gazdi?