Már tíz éve képez segítőkutyákat a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola
2016. április 05., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola tíz éve dolgozik azon, hogy minél több kiképzett vakvezető kutya állhasson munkába, a társadalmi szemléletformáláson és a fogyatékosság ügyének ismeretterjesztésen túl segít abban, hogy minél több rászoruló élhessen függetlenebb, önállóbb és biztonságosabb életet.
Mint azt az alapítvány hétfői közleményében írja, Magyarországon évente 5-6 ezer ember veszíti el teljesen a látását vagy válik súlyosan látássérültté. Ezeknek az embereknek kevesebb mint egy százalékát, január végi adatok szerint 137 főt segít vakvezető kutya. Nagyon sokan várakoznak évek óta hiába, pedig egy ilyen társ sokak számára az egyetlen lehetőség lenne arra, hogy visszaszerezzék önállóságukat.
A látássérült ember számára egy segítő kutya teljes szabadságot, önállóságot és biztonságot tud nyújtani és lehetővé teszi, hogy teljes értékű életet éljenek. A vakvezető kutya sokrétű követelményrendszernek kell, hogy megfeleljen: kifogástalanul egészséges, bátor, kitartó, ugyanakkor szelíd és emberszerető kell, hogy legyen. Fontos a tanulékonyság is, valamint az intelligencia, az együttműködő készség, ugyanakkor szükség esetén önállónak és határozottnak is kell lennie, hogy megoldhassa az előtte álló feladatokat.
A tíz éves évfordulón túl az alapítvány idén is megünnepelni a vakvezető kutyák világnapját, amelyet világszerte április 27-én tartanak. Az ünnepi rendezvényeken az érdeklődők nem csupán megismerkedhetnek a kiképzés alatt lévő állatokkal, gazdáikkal és kiképzőikkel, de a vakvezető kutyával való közlekedést is kipróbálhatják.
Forrás: MTI
Indexkép forrás: Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola
Napicuki: Az egész iskola felköszöntötte a süket terápiás kutyát a születésnapján
Hetekig gyakoroltak a tanulók, hogy jelnyelven énekelhessék el neki a "Boldog Szülinapot" dalocskát. Szívmelengető videó a meglepetéspartiról!
Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt?
Rengeteget számít, ha már idejekorán megkezdjük kiskutyánk tanítását. Az otthoni nevelés mellett fontos az is, hogy elvigyük kutyaiskolába. De mikor?
Vigyük-e a kölyköt iskolába?
Egy friss kutatás azt vizsgálta, milyen hatással lehet a kutya későbbi viselkedésére, ha már kölyökkorában ellátogatunk vele az iskolába.
Már több mint 100 ezer gyermek és félezer pedagógus állt az állatvédelem mellé egy hónappal az indulás előtt
Az Állatvédelmi Cselekvési Terv Kidolgozásáért és Végrehajtásáért Felelős Kormánybiztosi Titkárság szervezésében idén ismét megrendezésre kerül az Állatvédelmi Témahét, melyre már több mint 100 ezer gyermeket regisztráltak a pedagógusok.
Kezdődik a suli – Így készítsd fel kutyádat a változásra
Közeledik a szünidő vége, de mi lesz a kutyusunkkal?