Újabb szaporítótelepet számoltak fel - ezúttal Nyírbogáton
2019. április 09., 15:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Söjtör és Barcs után újabb szaporítótelepen ütöttek rajta az állatvédők és a hatóságok. Közel 100 kutyát menekítettek ki a nyomortanyáról, borzalmas körülmények közül.
Újra összefogtak az állatvédők egymással és a hatóságokkal, hogy felszámoljanak egy újabb szaporítótelepet. A nyírbogáti horrortanyán közel 100 kutya szenvedett nyomorúságos körülmények között betegségekkel küzdve, víz és élelem nélkül. A 10 szervezet összefogásának hála a kutyákat sikerült kimenteni, ám legtöbbjük olyan rossz állapotban van, hogy gyógyulásukig még jobb esetben is hónapokat kell várni.
A kutyák szinte kizárólag a “trendi”, “divatos”, “menő” fajtákat képviselik: francia és angol bulldogok, mopszok, csivavák, westiek… csontsoványra fogyva, hosszúra nőtt karmokkal, gyulladt szemekkel, vagy épp bőrbetegséggel küzdve.
Miért?
A válasz egyszerű: mert nagy a kereslet ezekre a fajtákra, ám az emberek nagy része nem akar nagyobb összeget fizetni egy-egy kölyökért. Csak a sok nullát látják a lelkiismeretes tenyésztők árainál.
Nem akarják meghallani viszont a millió figyelemfelhívást, tanácsot, ami szinte már a csapból is folyik nem csak az állatvédők felől, de a különböző médiákban is. Egy olcsó kölyök árának nagy valószínűséggel többszörösét kell majd otthagyni az állatorvosnál, mikor kiderül, hogy ilyen-olyan betegsége, érzékenysége, genetikai problémája van. Hiszen a pár ezer forintos árból nem futja a kutyák szűrésére (és ahogy a képek mutatják, minőségi élelemre, oltásokra, chipekre sem…). Az olcsó kölykök mind olyan kölyökgyárakból érkeznek, mint ez a nyírbogáti is. Nem törődnek a kutyákkal, ők csak ellő-gépek, akik a hasznot, azaz a kölyköt termelik. Ezek a telepek mind az állatkínzás melegágyai. Miért fordítja hát el sok ember a fejét? Miért nyugtatják magukat azzal, hogy az ő picurkájuk biztos nem ilyen helyről van, Fifike a kivétel, aki erősíti a szabályt…
A mentéshez Puskás Peti is csatlakozott, aki élő videókkal jelentkezett a mentés alatt. “...ez a különbség a 30 ezres és a 300 ezres kutyák között” - mondta körbejáratva a kamerát a borzalmas helyen:
A részt vevő szervezetek Facebook oldalaikon igyekeznek beszámolni a részletekről, amint idejük engedi, az viszont biztos, hogy mindannyiuknak nagy szüksége van most (is) a támogatásokra, hiszen a 100 kutya ellátása alapvetően is nagy összegeket emésztene fel anélkül is, hogy betegek lennének - márpedig a telepről szabadult kutyák nagy részének komoly állatorvosi kezelésre van szüksége.
A mentésben résztvevő szervezetek:
- Állatmentő Sereg
- PCAS Állatmentés
- Noé Állatotthon Alapítvány
- Csivava Fajtamentő Egyesület
- Mopsz Fajtamentés
- Nyírbátori Állatmentő Alapítvány
- Vahur Állatvédő Egyesület Ajka
- Eszkuláp Állatvédő Egyesület
- Rex kutyaotthon alapítvány
- Westie Rescue Hungary
- Szamóca Állatorvosi Szakrendelő
Fajták, amiktől kifutnak a világból a kutyás szakemberek
Ha benne vagy a kutyás szakmában, esetleg “csak” sok-sok éve kutyatartó vagy, szinte biztosan neked is van néhány olyan kutyafajta, amitől feláll a hátadon a szőr.
Ettől hangos a sajtó: az egyik legszörnyűbb szaporítótelep felszámolása zajlik
Közel egy hete küzd országosan sok állatvédő szervezet és alapítvány, hogy a pokol tornácáról mentsenek ki kutyákat, ugyanis egy hatalmas szaporítótelepre bukkantak.
A doodle kutyák
Bizonyára hallottál már doodle kutyákról. Goldendoodle, labradoodle, bernedoodle, cockapoo, maltipoo, stb. A doodle nem utal másra, mint az uszkárra. Ezek a kutyák az uszkár és valamilyen más kutya keresztezéséből születtek.
Mitől lesz népszerű egy kutyafajta?
Tagadhatatlan, hogy vannak nagyobb népszerűségnek örvendő kutyák, mint kevésbé kiváltságos társaik. Számtalan oka lehet, hogy az emberek jobban ragaszkodnak egy-egy fajtához, míg mások a feledés homályába merülnek.
Eredményes volt az Európai Állatjólléti Tanácsok Fórumának idei ülése
Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos örömmel számolt be arról, hogy Magyarország is képviseltette magát az EuroFAWC-on, május középén Edinburgh-ban. Az EuroFAWC, azaz az Európai Állatjólléti Tanácsok Fóruma 2006-ban jött létre annak érdekében, hogy platformot biztosítson az információk és nézetek megosztásához, valamint hálózatot biztosítson az Állatjólléti Tanácsok számára Európa-szerte. A testület működésének elengedhetetlen alapköve az elméleti és gyakorlati tapasztalatok megosztása a tagállamok között, valamint a közös állatvédelmi vízió kialakítása.