27 csivavát mentettek meg az állatvédők az altatás elől
2020. március 24., 11:15
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Mi van akkor, ha olyan helyzet áll elő, hogy a szaporító már nem tud hasznot húzni kutyáiból? Sajnos mind tudjuk a letaglózó választ… Ezúttal az altatás miatt felkeresett állatorvos lelkiismeretessége és az állatvédők gyors cselekvése 27 életet mentett meg.
“Egyik szemünk sír, a másik nevet” - írják az állatvédők. A határok lezárásai, a forgalom korlátozása szinte teljesen ellehetetleníti a szaporítok tevékenységét, hiszen nem tudnak kölyköket szállítani külföldre, ahol jó pénzért eladhatnák őket, átverve a gazdijelölteket. Talán ez segíteni fog majd az eddig lehetetlennek tűnő szélmalomharcban a szaporítók felszámolásában… igenám, de mi lesz azzal a több száz, netán több ezer állattal, akik így “bennrekedtek” az országban?
Egyik verzió, ami a 27 csivavával történt… Tulajdonosuk felhívta az állatorvost, hogy mindet el kéne altatni. Az indok az volt, hogy egy ideig nem hoznak hasznot, addig pedig nem akarja tartani, etetni őket… Természetesen nemet mondott a lelkiismeretes állatorvos az altatásra, és értesítette az állatvédőket, akiknek sikerült is kimenteni a kutyákat.
A csivavák közt akad idősebb és fiatalabb egyaránt. Rossz állapotban vannak: sérvesek, rohadnak a fogaik, többen vemhesek is. Nem ismerik, milyen egy családban élni, milyen az, ha az ember kedves hozzájuk, nem tudják, hogyan kell bízni. Orvosi ellátásuk folyamatban van, hosszú utat kell bejárniuk, míg testileg és lelkileg is meggyógyulnak. A kutyákat több állatvédő szervezethez helyezték el, ők folyamatosan tájékoztatást adnak majd állapotukról, és hogy mikor válnak gazdikeresővé.
Még mindig tart az őrület a csöngei szaporítótelep körül
Nincs vége a történetnek: még mindig rengeteg a teendő és az egyelőre megoldatlan helyzet a nemrégiben felszámolt szaporítóteleppel kapcsolatban, amelyet Csöngén üzemeltettek.
A kisebb termetű kutyák okosabbak
Eddig általánosan elfogadott volt az a nézet, hogy az egyes kutyafajták relatív agymérete nagyjából egyenesen arányos az állatok szellemi képességeivel. A fajták agyméretét vizsgáló új kutatás azonban kiderítette, hogy a kisebb agyméretű kutyák általában okosabbak.
Ettől hangos a sajtó: az egyik legszörnyűbb szaporítótelep felszámolása zajlik
Közel egy hete küzd országosan sok állatvédő szervezet és alapítvány, hogy a pokol tornácáról mentsenek ki kutyákat, ugyanis egy hatalmas szaporítótelepre bukkantak.
A csivava: apró testbe bújt ördög
A világ legkisebb kutyafajtája két táborra osztja az embereket: vannak, akik valósággal rajonganak értük, és vannak, akik legszívesebben eltávolítanák őket a Föld színéről.
Mitől lesz népszerű egy kutyafajta?
Tagadhatatlan, hogy vannak nagyobb népszerűségnek örvendő kutyák, mint kevésbé kiváltságos társaik. Számtalan oka lehet, hogy az emberek jobban ragaszkodnak egy-egy fajtához, míg mások a feledés homályába merülnek.