A legjobb kutyasztorik
2016. december 28., 06:00
Szerző: Harasztovich Erika
Kategória: Könnyű
A kutyák hűségéről és különleges tulajdonságairól, kitartásáról már sokféle történet született. A leghíresebb Lassie és a hűséges Hachiko, vagy Fehér Agyar történetén kívül, számos nagyszerű regény és novella létezik a kutyás történetek kedvelőinek.
Jack London nem csak a Fehér Agyarral ajándékozott meg minket, A Vadon szava és a Tengeri farkas is nagyszerű regények. A beszélő kutya című regénye Jeromos, a skót terrier történetét meséli el, ahogy a gazdái váltakoznak: az ültetvényes földesúr Haggin aki „négerfogásra” tanítja, egy hajóskapitány: Van Horn, Basha, a kegyetlen, de nagyon okos néger törzsfőnök, Nalasu, egy vak néger, aki szinte az emberi nyelvet megközelítő jelbeszédre tanítja, és Kennan, a gazdag, fehér világutazó. A regénynek folytatása is van, Az éneklő kutya, Jeromos testvére, Mihály életét meséli el, hasonlóan első kutyaregényéhez, A vadon szavához. Ezen történetek valójában az emberre, és a társadalomra világítanak rá, hiszen a bennük szereplő kutyák természetét és sorsát is a gazdáik gonoszsága, szeretete, kapzsisága és jósága formálja.
Jack London csodálatos regényeinél is ismertebb történet, Hachiko, a hűséges kutya élete. A japán regény valós történeten alapszik, és az egész világon népszerűvé vált. Emlékműve Sibuja város, és egész Tokió leghíresebb tájékozódási pontja. A szobor az állomásépület előtti téren áll. Az akita egy régen élt professzor hűséges kutyája volt, aki minden este ott várta a munkából megérkező gazdáját az állomáson. A mára legendás történetet mindenki máshogy ismeri, egyesek szerint hónapokon keresztül, mások szerint csaknem 9 évvel gazdája halála után is várta őt kutyája. Az 1920-as évek ezen legendája valószínűleg a csú, az alattvalói hűség kötelességét volt hivatva ébren tartani a militarizmus felé haladó társadalomban. Hacsikó testét halála után kipreparálták, megtekinthető az Országos Természettudományi Múzeumban.
A történetet több filmben is feldolgozták. 1987-es feldolgozása a Hacsikó (japánul: Hachiko monogatari) című japán film. 2009-ben készült el az angol-amerikai feldolgozás Hacsi, a leghűségesebb barát címmel.
Ha már ismert történeteknél tartunk, ki ne ismerné Marleyt. Marley imádni való. Marley elviselhetetlen. Marley nélkül nem lehet élni. Marleyt azonnal el kell tüntetni. Mindez igaz. Marley a világ legrosszabb kutyája, akit gazdái, John Grogan újságíró és felesége Jenny kölyökkorában vásárol. A film hatalmas siker volt, és tömegek kedvence világszerte, de érdemes elolvasni John Grogan Marley and me-című regényét is, amiből a film készült. A könyv sokkal részletesebb, és méginkább átérezhető a kutya-gazdi kapcsolat, és az élet egy nem egyszerűen csak rossz kutyával.
Ha válogatásokban szeretnénk kutyás történeteket olvasni, érdemes beszereznünk/letöltenünk Herriot, James: Kutyatörténetek-címü válogatását, aminek történetei, hangoskönyv formájában is elérhetőek, ha gyerkőcünknek szeretnénk kedveskedni, vagy mi magunk hallgatnánk a kutyás történeteket.
Válogatások terén Gerald Durrel, Legszebb kutyatörténetek válogatásával sem járunk rosszul. Ha videókra és képekre vágyunk a témában, érdemes megnézni a Megható Kutya És Egyéb Állat Történetek-nevű facebook oldalt is.
Forrás: kutyabarathelyek.hu
Megmenekült az altatás elől Alain Delon kutyája
A francia filmsztár utolsó kívánsága volt, hogy kedvencét vele együtt temessék el.
Nagy-Britannia legrondább kutyája lett az idei Deadpool mozi sztárja
Peggy kutyus mindenkit levett a lábáról a forgatás során.
Kutyatörténeti gyűjteménnyel gazdagodott a Magyar Nemzeti Múzeum
A Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központba (MNMKK) került a világ egyik legnagyobb kutyatörténeti gyűjteménye, a "Corneliana Collectio Cynologica" - tájékoztatta az intézmény az MTI-t.
Kutyakekszeket és játékokat hagynak a látogatók a 150 éve elhunyt, hős kutya szobránál
Sallie egyszerűen ott volt azok mellett, akiket megszeretett, hűségesen vigyázta álmukat, és a tragédia óráiban sem hagyta el azokat, akik gondoskodtak róla, akik fontosak voltak a számára.
Kutya helyett róka lehetett a házikedvenc az ókori argentinoknál
Egy ókori argentin temetkezési helyen talált rókacsontok vizsgálata alapján a tudósok azt a következtetést vonták le, hogy az akkor emberek háziállatként tarthatták a rőt ragadozókat - jelentette a The Guardian című brit lap.