
A világ egyik legdrágább kutyája a tibeti masztiff
Közel félmilliárd forint az értéke
2016. április 30., 12:00
Szerző: kiberov
Kategória: Könnyű
Tizenkét millió jüanért (431,6 millió forint) kelt el a világ egyik legdrágább kutyája Kínában. A tibeti masztiff boldog gazdája egy ingatlanfejlesztő üzletember.
A különleges állat tenyésztője Csang Keng-jün a helyi lapnak elmondta, biztosította az új tulajdonost arról, hogy az állat felmenői között oroszlán is volt és a legtökéletesebb masztiffjegyeket hordozza magán. A Hangcsou városában elkelt aranyszőrű kutya 80 centméter magas és 90 kilót nyom.
Csang Keng-jün egy másik tibeti masztiffját 6 millió jüanért (215,5 millió forint) vette meg ugyanaz az üzletember. A tiszta tibeti masztiff rendkívül ritka, csakúgy mint a Kínában különös becsnek örvendő pandák.

A tulajdonosról annyit tudni, hogy egy 56 éves csingtaói férfi, aki az ingatlanfejlesztésből szerezte vagyonát, s állítása szerint maga is tenyészteni szeretné a különleges állatokat.
A korábbi rekorder a Big Splash névre hallgató vörös tibeti masztiff volt, ami 2011-ben 10 millió jüanért (358,8 millió forint) gazdára talált állatot. Egy tenyésztői honlap tanúsága szerint azonban egy pekingi vásáron 27 millió jüant (969,2 millió forint) fizettek ki egy masztiffért.
A tibeti masztiff hatalmas, izmos, nagyfejű állat, amelyet egyszerre tartanak harci- és pásztorkutyának. Igen hűséges. Az ősi tibeti fajta testalkata, kerek sörénye miatt az oroszlánra emlékeztet. Míg valaha a kínai uralkodók kiváltsága a palotapincsi tartása volt, addig a mai Kína újgazdagjainak státuszszimbóluma a tibeti masztiff. Ennek megfelelően és állítólag a tenyésztők árkartelljének köszönhetően, az áruk is csillagászati.
Cikk első megjelenése: 2015. február 02.
A magyar háztartások csaknem háromnegyedében tartanak háziállatot
A magyar háztartások csaknem háromnegyedében tartanak háziállatot az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központjának a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet segítségével végzett szeptemberi felmérése szerint - tájékoztatta az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központja az MTI-t.
Gondoltad volna, hogy a szánhúzók sokkal régebb óta társaink, mint ahogy eddig véltük?
Több mint 9500 évvel ezelőtt jelentek meg először Szibériában.
Mítosz vagy valóság? 5 kutyafajta, amit előítélek öveznek
Csupa vidámság és lelkesedés? Folyton zizeg vagy inkább lustálkodós, és egykedvűen szemléli a világ menetét? Netán agresszív? Mert hát "olyan fajta" - akkor itt az ideje leszámolni a sztereotípiákkal!
Többszáz golden retriever gyűlt össze Skóciában, hogy megünnepeljék a fajta születését
Szinte hihetetlen, de már 155 év boldogítják a gazdik életét az aranyszívű kutyusok.
Végre kőkemény ítélet született a bíróságon egy állatkínzó ügyében
Polgári úton is jogerős döntés született annak a férfinak az ügyében, aki kutyája bántalmazásáért korábban felfüggesztett szabadságvesztést kapott. Ügyészségi indítványra soha többet nem tarthat kutyát!