Állatvédelmi törvénynek adott nevet a végletekig elhanyagolt kutya
2017. July 21., 12:00
Szerző: M.Lilla
Kategória: Állatvédelem
Egy év leforgása alatt hatalmasat változott Libre, a boston terrier kölyök élete: a halálból hozták vissza, meggyógyult és ma már szebb hellyé teszi a világot a bántalmazott állatok számára.
Alig néhány hete látta meg a napvilágot, máris az élet rossz oldalát kellett megtapasztalnia gazdája nemtörődömsége miatt. A fájdalom és a szenvedés töltötték ki mindennapjait, teste a felismerhetetlenségig eltorzult, mikor egy jószívű állatbarát észrevette a pennsylvaniai farm egy félreeső pontján. A kicsi kutya magatehetetlenül hevert a földön, a megváltó halált várta. A bejelentésre kiérkező állatmentők sem jutottak szóhoz állapota láttán, azonnal az állatkórházba siettek vele.
Testét élősködők okozta borzasztó sebek borították, a legapróbb mozdulat is elviselhetetlen fájdalommal járt számára. Úgy tűnt, túl van azon a ponton, ahol még segíthetnek rajta, de bizakodtak abban, hogy állapota még visszafordítható. A kis kölyköt azonban csodálatos életerővel áldotta meg a sors, maradék erejével kitartóan küzdött, ezért úgy döntöttek, megadják neki az esélyt a felépülésre.
Július 4-én mentették, így a Libre nevet kapta, mely szabadságot jelent. Azt a szabadságot, melyet reményeik szerint egy nap majd megtapasztalhat egy szerető család körében. - írja az ebpercek.hu.
Története bejárta a világsajtót, rajongói egy emberként izgultak érte. Az állatorvosi kezeléseknek és a gondos ápolásnak köszönhetően napról-napra jobban érezte magát, sebei gyógyulásnak indultak, bőre lassacskán letisztult, és különleges mogyoróbarna színű szőre is visszanőtt. Fülei, melyek egykor szomorúan lekonyultak, ma már kíváncsiak merednek az ég felé, szeretnivaló kifejezést kölcsönözve pofijának.
Hetekig tartott, mire képes volt segítség nélkül elfogyasztani az eledelét. Komoly koncentráció kellett ahhoz is, hogy egyedül ülni tudjon. Ám a szeretet, mely a világ minden tájáról áramlott hozzá, meghozta gyümölcsét: egy nap felállt és esetlenül megtett pár lépést. Innentől kezdve nem volt megállás, felfedezte a séta izgalmát és nyakig merült a játék örömében. A szaporítótelep borzalmai és a folyamatos kezelések után végre megízlelte a szabadság zamatát.
Ám Libre igazi kalandja még csak ezután kezdődött. A gondját viselő Speranza Animal Rescue állatmentő szervezet alapítója örökbefogadta, s miután kiderült, hogy korábbi tulajdonosát még csak el sem marasztalták tette miatt, az állatok jogainak elismeréséért és a Pennsylvaniában hatályos állatvédelmi törvények szigorításáért indítottak kampányt. Rengeteg támogatóra tettek szert, elszántságuknak hála megszületett a Libre Törvény, melyet nemrégiben ünnepélyes keretek között az állam kormányzója is aláírt! Aki ezek után állatot bántalmaz, komolyabb következményekkel számolhat államszerte, hiszen:
“Senkinek sem szabad hagyni, hogy büntetés nélkül megússza az állatkínzás tettét.”
– jelentette ki Tom Wolf a törvénymodósítást követő sajtótájékoztatón. Libre pedig hatalmas puszival mondott köszönetet, miután mancsnyomával büszkén "hitelesítette" a dokumentumot. Egy éve még az is bizonytalan volt, megéri-e a holnapot, ma már az állatkínzás elleni küzdelem és az emberi összefogás jelképévé vált, s gazdája oldalán tovább folytatja tiszteletreméltó tevékenységét.
Forrás: dailymail.co.uk, ebpercek.hu
Indexkép forrás: Dillsburg Veterinary Center, lancastercountymag.com
Kutyamentés kötélből – különleges mentőcsapatok versenyeztek a Budavári Palotanegyedben
Szerencsére sérülésről nem volt szó, hiszen nem éles helyzet volt: a versenyzőknek kötéltechnikai eszközökkel kellett egy mélyben rekedt kutyát menteniük.
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Kiskutya-szindróma, avagy miért tekintünk másként a kistestű kutyákra, mint a nagyobbakra?
Több tanulmány is rámutat arra, hogy az emberek hajlamosak elnézőbbek lenni a kicsi kutyákkal. Mi lehet ennek az oka?
5 hasznos tanács, ha segítőkutyás párossal találkozunk a sétán
Mit tegyünk, és mit ne tegyünk, amikor úgy hozza az élet, hogy a sétán összetalálkozunk egy segítőkutyával és gazdijával?