Az erdőtűzben is hűségesen őrizte családja kecskéit a hős kutya
2017. October 20., 06:00
Szerző: M.Lilla
Kategória: Könnyű
Mindenét elveszítette a kaliforniai család - a lángoló pokolban egyedül kutyájuk és mentett kecskéik maradtak életben. Megrendítő történet a kitartásról és a hűségről!
Nem véletlenül kaphatta nevét a skandináv istenségről elnevezett pireneusi hegyikutya. Odin, a bátor és rettenthetetlen négylábú hőstettére sokáig fognak még emlékezni, ha az idei kaliforniai erdőtüzek pusztítása kerül terítékre.
A Hendel család Santa Rosa-i birtoka közelében egy csendes vasárnap éjjelen csaptak fel a lángok. Az apa, Roland azonnal cselekedett, legszükségesebb holmijuk mellett macskáikat és kutyáikat is bepakolta lánya segítségével az autóba, egy kivételével: Odin ugyanis egy tapodtat sem moccant. A tűz fenyegető hőségétől robbanó gázpalackok, a kerti szerszámok szanaszét repülő darabjai és a fojtogató füstöt hozó szél ellenére sem hagyta magára patás családját.
Az idő sürgetése miatt apa és lánya elmenekültek otthonról, s ahogy biztonságos helyre értek, könnyekben törtek ki. Biztosak voltak benne, hogy kutyájukat és kecskéiket soha többé nem látják. Kicsi gidaként mentették őket, üvegből táplálták mind a nyolcukat, így különösen szívükhöz nőttek a házikedvencként szeretett állatok. Odin kishúga, Tessa a gazdikkal tartott; kölyökkorukban fogadták őket örökbe, a testvérek azóta is elválaszthatatlanok voltak egymástól.
Néhány nappal később a rendőrök által állított útakadályokat kicselezve, a lángok martalékává vált farmokon át hazavezetett a férfi. Hihetetlen módon életben találta az épségben megmenekült kecskéket őrző Odint és egy fiatal szarvasgidát is, aki időközben csatlakozott a nyájhoz.
Hogyan élhették túl a tűzvészt? Erre a kérdésre talán örök homály fedi majd a választ, ám egészen elképesztő, hogy a hős kutya kisebb sérülésekkel megúszta, miközben a család otthona és az állatok számára korábban felújított istálló is odalett. Egymillió dollárnyi értéket veszítettek el. Az épületeket idővel újra felépíthetik, egyetlen dolog érdekelte őket csupán: állataik biztonsága.
Visszatérésükkor élelemmel és vízzel látták el őket, de a neheze még csak ezután következik. Nem tudták magukkal vinni kedvenceiket, ezért ideiglenes menhelyen helyezték el őket, s a közösség erejében bízva gyűjtést szerveznek a helyreállításhoz. Elsődlegesen a tönkrement szivattyút szeretnék pótolni, hogy biztosítani tudják számukra a friss vizet, s a tél beállta előtt szeretnének felépíteni nekik egy istállót, ahol a hideg elől meghúzhatják magukat.
Odin bundáját megperzselték a lángot, bajsza leégett és sántított, sebei lassan gyógyulnak be, de a menhelyen olyan törődéssel és szeretettel veszik körül, melynek köszönhetően újra a régi önmaga lett. Családja minden nap meglátogatja őt és a kecskéket, hősnek kijáró figyelemben részesülnek.
Rokonaik, barátaik és vadidegenek együttérzése és segítőkészsége pedig újra visszadta nekik az emberi lélek jóságába vetett hitet:
„Mikor mindenedet elveszted, könnyű meglátni azt, ami valójában fontos. Imádkozom, hogy állatainknak képesek legyünk megadni mindazt, amire az életben maradásukért folytatott hősies küzdelemben szükségük lehet, így Odin bátorsága és önfeláldozása sem lesz hiábavaló.”
Forrás: people.com, youcaring.com
Indexkép forrás: Roland Tembo Hendel
Kutyamentés kötélből – különleges mentőcsapatok versenyeztek a Budavári Palotanegyedben
Szerencsére sérülésről nem volt szó, hiszen nem éles helyzet volt: a versenyzőknek kötéltechnikai eszközökkel kellett egy mélyben rekedt kutyát menteniük.
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Kiskutya-szindróma, avagy miért tekintünk másként a kistestű kutyákra, mint a nagyobbakra?
Több tanulmány is rámutat arra, hogy az emberek hajlamosak elnézőbbek lenni a kicsi kutyákkal. Mi lehet ennek az oka?
5 hasznos tanács, ha segítőkutyás párossal találkozunk a sétán
Mit tegyünk, és mit ne tegyünk, amikor úgy hozza az élet, hogy a sétán összetalálkozunk egy segítőkutyával és gazdijával?