A kutyabarát helyek szakértője, a kutyabarathelyek.hu

Összes      Friss      Ajánló      Állatvédelem      Egészség      Jó tudni!      Könnyű      Közérdekű      Kreatív      Nevelés      Utazás

Csúszós padló: így segíthetsz kutyádnak

2024. január 18., 06:30


Szerző: S.Zs.


Kategória: Jó tudni!




A járólapok, laminált padlók, parketták alaposan meg tudják nehezíteni kutyáink dolgát. Különösen az idősebb ebek vannak bajban a csúszós felületeken, hiszen sokuknak már nem olyan biztos a mozgása, mint fiatal társainak. Előzzük meg a baleseteket!



 

Kopog, csúszik a karom, a tappancs a sima felületeken a lakásban, folyosókon. Egy kölyök botladozása még mókásnak is tűnhet, ám a csúszkálásokból könnyen baleset is lehet - pláne egy idős, netán aggastyán kutyánál.

 

A kutyák mancsa a puhább talajra lett “kitalálva”. Erős karmuk járás, futás közben megkapaszkodik a talajban, ám ez a sima, kemény felületeken, mint a laminált padló nem valósulhat meg. A járás így bizonytalanná válik, csúsznak a kutyalábak.

 

A tipegés, csúszkálás könnyen vezethet komolyabb balesethez is: egy eséssel zúzódásokat szerezhet kedvencünk, megrándulhatnak az izmai, ne adj’Isten el is törhet valamije.

 

Sokat tehetünk azonban kedvencünk épségének megóvása érdekében. Pár egyszerű dologgal megkönnyíthetjük kutyánk mozgását a padlón.

 

 

Csúszós padló - könnyen balesetet is okozhat
Csúszós padló - könnyen balesetet is okozhat
Fotó: Unsplash - Darren Richardson

 

 

1. Rendszeres karomvágás

 

A legjobban a karom csúszik - egyszerű hát a következtetés, hogy ha vissza van vágva, kevésbé zavarja majd kedvencünket a lakásban mozgáskor. Ha a karomvágás műveletében bizonytalannak érezzük magunkat, kérjük kutyakozmetikus segítségét!

 

 

2. Szőr a tappancson?

 

Vágjuk le! Sok kutyának a talppárnái között is hosszúra nő a szőr, ami szintén megnehezíti a közlekedését a folyosón. Mintha egy csúszós zokniban próbálnánk a padlón járni… Ismerős, ugye? Vágjuk hát ki a párnák közül a szőrt, ezzel is sokat segítünk kedvencünknek. (Ebben  is kérhetjük akár a kutyakozmetikus segítségét)

 

 

Szőr a tappancson: még könnyebben megcsúszik a kutyaláb miatta
Szőr a tappancson: még könnyebben megcsúszik a kutyaláb miatta
Fotó: Unsplash - Natalie Parham

 

 

3. Szőnyegek

 

Azokra a helyekre, amelyeket legtöbbször használja a kutya, tegyünk szőnyeget. Ilyen például az etető-tálka és a kutyaágy környéke, a folyosók. Ha nem akarunk faltól-falig szőnyeget a helységbe, egy keskenyebb futó is megteszi - ezt még komfortosabbá tehetjük, ha csúszásgátlót teszünk alá, így maga a szőnyeg sem fog elmozdulni, összegyűrődni.

 

 

4. A kedvenc alvóhely biztosítása

 

Alvás közben szerencsére nem fenyeget a csúszkálás veszélye - lefekvésnél, felkelésnél annál inkább. Különösen az idős ebeknek eshet nehezére ez a csúszós felületen. Egy szőnyeg, kutyaágy, vagy párna, ami nem csúszik, megváltás lehet ebünknek.

 

 

5. A lépcső

 

Ha lakásunkban, házunkban lépcső is van, és azt kutyánk is használhatja, fedjük be fokait szőnyeggel, hiszen egy csúszós lépcső különösen balesetveszélyes - és nem csak kutyánk számára.

 

 

 

Forrás: iheartdogs.com
Indexkép forrás: Unsplash - Darren Richardson
Cikk első megjelenése: 2018. január 10.

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről

kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

 

Témába vág

Állatorvosi sürgősségi esetek, és online állatorvosi chat - mikor melyiket vegyük igénybe? Állatorvosi sürgősségi esetek, és online állatorvosi chat - mikor melyiket vegyük igénybe?
Négylábú barátaink teljesértékű családtagjaink. Természetes, ha mindent megtennénk jóllétük érdekében. De vajon tudjuk- e, mik azok a tünetek, esetek, amikor azonnal, késlekedés nélkül állatorvoshoz kell fordulnunk? És az egyéb, nem sürgősségi esetek? Kihez fordulhatunk, ha kérdésünk van, vagy segítségre van szükségünk, de nincs elérhető állatorvos a közelben? Dr. Piller Pálma állatorvos segít nekünk eligazodni a témában!

Miért zizzennek meg a kutyák fürdetés és úszás után? Miért zizzennek meg a kutyák fürdetés és úszás után?
Megrázza magát, majd heves dörgölőzésbe kezd, vagy körbe-körbe rohangál eszméletlen sebességgel… Mintha kivetkőzne magából azok után, hogy megfürdettük, vagy pancsolt egy hatalmasat a vízben. Vajon miért csinálja?

Kutya az állatorvosnál - Ezért fontos a rendszeres állapotfelmérés Kutya az állatorvosnál - Ezért fontos a rendszeres állapotfelmérés
Ha szeretnénk, hogy kedvencünk boldog és kiegyensúlyozott legyen, gondoskodnunk kell egészségéről is. Ennek elengedhetetlen része az, hogy legalább évente egy alkalommal ellátogassunk az állatorvoshoz. Mire számíthatunk az állapotfelmérés során?

Milyen gyakran szabad fürdetni a kutyát? Milyen gyakran szabad fürdetni a kutyát?
Több dolog is befolyásolhatja, mikor lesz szüksége a kutyának fürdésre. Nem mintha annyira nagy örömmel ugranának a kádba, de olykor sajnos ezt sem lehet megúszni... Tudj meg többet a témáról!

Túrázás kutyával – Ezek a leggyakoribb sérülések Túrázás kutyával – Ezek a leggyakoribb sérülések
Balesetek sajnos bármikor történhetnek, kirándulás közben is. Mire figyeljünk?

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Kedvenceink

Biztosítás

Kisállat biztosítás
bel- és
külföldön!
Gondoskodj kedvencedről!

Partnereink

MOL Nyrt. AEGON Magyarország Zrt. Egyedi kutyás ajándéktárgyak Mondial Assistance GesmbH

Hírlevél

A hírlevélre történő feliratkozással az adatvédelmi nyilatkozatot elfogadom.

kutyabarathelyek.hu - kezdőoldal Észrevételek
FaceBook Instagram Pinterest YouTube
Történelmet írt egy vakvezető kutya, amikor megjelent a Golden Globe díjátadón Hírek - Címlapon
Történelmet írt egy vakvezető kutya, amikor megjelent a Golden Globe díjátadón
Lehet, hogy mégsem Bobi volt a világ legöregebb kutyája? Hírek - Címlapon
Lehet, hogy mégsem Bobi volt a világ legöregebb kutyája?