
Csúszós padló: így segíthetsz kutyádnak
2022. január 23., 08:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
A járólapok, laminált padlók, parketták alaposan meg tudják nehezíteni kutyáink dolgát. Különösen az idősebb ebek vannak bajban a csúszós felületeken, hiszen sokuknak már nem olyan biztos a mozgása, mint fiatal társainak. Előzzük meg a baleseteket!
Kopog, csúszik a karom, a tappancs a sima felületeken a lakásban, folyosókon. Egy kölyök botladozása még mókásnak is tűnhet, ám a csúszkálásokból könnyen baleset is lehet - pláne egy idős, netán aggastyán kutyánál.
A kutyák mancsa a puhább talajra lett “kitalálva”. Erős karmuk járás, futás közben megkapaszkodik a talajban, ám ez a sima, kemény felületeken, mint a laminált padló nem valósulhat meg. A járás így bizonytalanná válik, csúsznak a kutyalábak.
A tipegés, csúszkálás könnyen vezethet komolyabb balesethez is: egy eséssel zúzódásokat szerezhet kedvencünk, megrándulhatnak az izmai, ne adj’Isten el is törhet valamije.
Sokat tehetünk azonban kedvencünk épségének megóvása érdekében. Pár egyszerű dologgal megkönnyíthetjük kutyánk mozgását a padlón.

1. Rendszeres karomvágás
A legjobban a karom csúszik - egyszerű hát a következtetés, hogy ha vissza van vágva, kevésbé zavarja majd kedvencünket a lakásban mozgáskor. Ha a karomvágás műveletében bizonytalannak érezzük magunkat, kérjük kutyakozmetikus segítségét!
2. Szőr a tappancson?
Vágjuk le! Sok kutyának a talppárnái között is hosszúra nő a szőr, ami szintén megnehezíti a közlekedését a folyosón. Mintha egy csúszós zokniban próbálnánk a padlón járni… Ismerős, ugye? Vágjuk hát ki a párnák közül a szőrt, ezzel is sokat segítünk kedvencünknek. (Ebben is kérhetjük akár a kutyakozmetikus segítségét)

3. Szőnyegek
Azokra a helyekre, amelyeket legtöbbször használja a kutya, tegyünk szőnyeget. Ilyen például az etető-tálka és a kutyaágy környéke, a folyosók. Ha nem akarunk faltól-falig szőnyeget a helységbe, egy keskenyebb futó is megteszi - ezt még komfortosabbá tehetjük, ha csúszásgátlót teszünk alá, így maga a szőnyeg sem fog elmozdulni, összegyűrődni.

4. A kedvenc alvóhely biztosítása
Alvás közben szerencsére nem fenyeget a csúszkálás veszélye - lefekvésnél, felkelésnél annál inkább. Különösen az idős ebeknek eshet nehezére ez a csúszós felületen. Egy szőnyeg, kutyaágy, vagy párna, ami nem csúszik, megváltás lehet ebünknek.
5. A lépcső
Ha lakásunkban, házunkban lépcső is van, és azt kutyánk is használhatja, fedjük be fokait szőnyeggel, hiszen egy csúszós lépcső különösen balesetveszélyes - és nem csak kutyánk számára.
Forrás: iheartdogs.com
Cikk első megjelenése: 2018. január 10.
Miért zizzennek meg a kutyák fürdetés és úszás után?
Megrázza magát, majd heves dörgölőzésbe kezd, vagy körbe-körbe rohangál eszméletlen sebességgel… Mintha kivetkőzne magából azok után, hogy megfürdettük, vagy pancsolt egy hatalmasat a vízben. Vajon miért csinálja?
Kullancsbénulás, avagy a kullancscsípés okozta paralízis kutyáknál
Rendkívül ijesztő látvány, késői felismerés esetén pedig életveszélyessé is válhat, ha a kullancs csípése következtében bénulás jelentkezik a kutyánál. Mit kell tudni az állapotról és a megelőzésről?
Lipoma, a jóindulatú zsírdaganat kutyáknál
Zsírcsomó, zsírdaganat, lipoma… Első olvasatra ijesztően hangozhatnak e kifejezések, ám legtöbb esetben jóindulatú daganatokról van szó. Mit kell tudni róluk és mi a teendőnk?
Stresszes a kutyám? Íme 21 jel, melyből kiderül
Hozzánk hasonlóan kutyáink is szenvedhetnek szorongástól, a krónikus stressz negatív hatással lehet általános egészségükre és életminőségükre. Milyen jelekre kell figyelnünk?
Kölyökkutyád van? Íme 10 gyakori betegség, melyről tudnod kell
Bármennyire is nem szeretünk gondolni rá, fontos, hogy tisztában legyünk azokkal a betegségekkel, melyek hamar leverhetik lábukról kiskedvencünket. Ismerjük fel a jeleket!