Kutyabarát helyek - Tippek, hogy igazán jól érezhessétek magatokat
2023. augusztus 02., 11:30
Szerző: Dr. Piller Pálma
Kategória: Utazás
Tagadhatatlan, hogy az állataink egyre nagyobb jelentőséggel bírnak az életünkben, s ehhez igazodva a környezetünknek is változásokon kell keresztül mennie.
Korábban talán elképzelhetetlen lett volna, hogy a kutyánkkal az oldalunkon üljünk be egy étterembe, menjünk el fodrászhoz vagy éppen strandoljunk egyet a Balatonon.
Azonban mostanra az már teljesen természetes, hogy egyes helyeken a kutyáknak kikészített finom falatokat tartalmazó tálak fogadnak bennünket. A kutyabarát helyek nem csak megkönnyítik a gazdik életét, de sokkal szórakoztatóbbá is teszik azt, ugyanis egy-egy program szervezése sokkal könnyebb lehet, ha magukkal vihetik az állataikat, nem beszélve az együtt töltött idő fontosságáról. Ahhoz, hogy kutyánkat nyugodt szívvel vihessük ilyen helyekre, meg kell felelnünk bizonyos feltételeknek, s néhány apró dolgot szem előtt tartva megkönnyíthetjük a magunk és más emberek életét is. Figyelemmel kell lennünk, és bele kell gondolnunk azok helyébe is, akiket esetleg zavarhat a kutyánk jelenléte.
Íme, 5 tipp, ami segíthet:
1. Mindig legyen póráz a kutyádon!
2. Szocializáld a kutyádat új helyekhez, emberekhez, tömeghez! Ezt a legkönnyebben úgy teheted meg, hogy szépen fokozatosan szoktatod bele az új szituációkba, kezdd először otthon, majd pl. egy csendesebb kávézóban, s utána próbáld ki nyüzsgőbb helyen is. Fontos a fokozatosság és a türelem.
3. Tanítsd meg a kutyádat ülni! A stabil ülő pozíció fontosabb, mint azt sokan gondolnák, tudnia kell a kutyádnak nyugton maradni.
4. Vendéglátóhelyeken, ha van lehetőséged válassz kültéri asztalt, s minél kevésbé zsúfolt helyen!
5. Ne engedd oda a kutyádat mindenkihez! Vedd figyelembe, hogy nem mindenki szeretné, ha a kutyád körbe táncolná az asztalát vagy beleszimatolna a vacsorájába.
Ha tréningezés ellenére sem sikerül megszoktatnod a kutyáddal a nyüzsgő városi életet, ne erőltess rá olyat, amit nagyon nem akar, ennek meghatározásához fontos, hogy ismerd a kutyádat és a határait is, fogadd el olyannak amilyen.
Ha egy-egy hosszabb időt igénybe vevő programra szeretnél elmenni, ahova nem tudod elvinni a kedvencedet, van egy egyszerű megoldás. Válassz egy szittert, aki a saját otthonodban tud vigyázni az állatodra, így nem kell panzióba vinned, kimozdítva a komfort zónájából.
A Petwisecare-nél képzett szittereket találsz, akik a legjobb tudásuknak megfelelően vigyáznak a rájuk bízott állatokra, és odaadással gondoskodnak a kutyádról míg Te távol vagy. Ily módon jól érezheted magad, és nyugodt lehetsz, hogy jó kezekben hagytad négylábú társadat.
Minden információt megtalálsz a www.petwisecare.com oldalon. Keresd őket bizalommal!
Indexkép forrás: Unsplash - Alison Pang
Az Év Kutyabarát helye 2024
Magyarországon rengeteg család kutyatartó, így ez a nagy közösség társadalmi igénye, hogy kutyájukkal együtt mehessenek mindenhová.
Így ünnepeld kutyád szülinapját
Manapság már rengetegen ünneplik kutyusuk születésnapját. Mi megértjük, sőt, ötleteket is adunk az ünnepléshez!
Tibet szerencsehozó kutyája: a Lhasa apso
A Himalája rejtett világában született ez a fajta, több ezer éves múltra tekint vissza. A “modern civilizáció” csupán az 1950-es évektől tenyészti. Nézzük, mitől olyan különlegesek!
Tojást a kutyáknak? Naná!
A tojás népszerűsége vitathatatlan: az egyik kedvenc reggelink. Vajon a kutyának is adhatja a gazdi?
Nyugdíjba ment Pocak
Pocak 10 éves, és ügyesen szolgált a Vas vármegyei rendőrségen.