![Tökéletesség a tökéletlenségben: Fotósorozat fogyatékkal élő állatokról Tökéletesség a tökéletlenségben: Fotósorozat fogyatékkal élő állatokról](/images/news/258x169/Scrappy-betegseg-miatt-2-szemet-el-kellett-tavolitani.jpg)
Kutyatartási kultúra Afrikában
Kutyatartás a nagyvilágban 1. rész
2024. december 06., 14:00
Szerző: Hortobágyi Henrietta
Kategória: Jó tudni!
Lényeges különbségek vannak a világ egyes tájain kutyatartás szempontjából. Sorozatunk első részében egy kis betekintést szeretnénk adni afrikai falvak életébe, és a kutyák mindennapjaiba.
Afrikában nem nagyon találkozni féltve őrzött, ágyban betakargatott, divatos ruhákba öltöztetett kis Fifikkel.
Más téma, és nem is nyitnám ki, hogy vajon a kutya melyik életmódot élvezi jobban, ez fajtánként eltér(het).
A közösségi médiában népszerű fiatal afrikai nő több kutyákról szóló tartalmat is meg szokott osztani. Az Instagramon aketchjoywinnie néven van fent.
Az alábbi videóban arról beszél, hogy a kutyák hogyan élnek a faluján belül.
Elmondja, hogy a kutyák azt eszik, amit az emberek. Nem nagyon találnánk kutyatápot a faluban, hiszen 80%-ban azt eszik, amit a gazda is eszik.
A kutyák nem mehetnek be a házakba, kölyökkoruktól fogva így vannak nevelve. Hova mennek eső idején? A legtöbb ház rendelkezik fedett terasszal, ott üldögélnek legtöbbször a kutyák. Átvészelik az esőt, de még esőn kívül is egyébként a kedvenc helyük, hiszen jóleső árnyékot ad, és kellőképpen rálátnak az utcákra, ugyanis szeretnek őrködni.
Vannak olyan törzsek, ahol a mai napig a kutyák aktívan vadásznak az emberek mellett. Az egyik vadászatra használt fajta a basenji. A videó első felében szerepelnek ezek a kutyusok.
A basenji ritkán ugat, ez az egyik fő jellegzetessége. Amikor üldözik a prédát, a farkasokhoz hasonlóan csendesek, a meglepetés erejében bíznak. Akkor jeleznek a gazdának, amikor sikeresen utolérték és bekerítették a prédát.
Az ebeket jutalmul a frissen szerzett hússal etetik. Elsősorban az étel miatt nem mennek el a gazda mellől, szinte visszarepülünk a prototípusú kutyák idejébe, mikor a farkasok az ember mellé csapódtak, és szép lassan háziasítottuk őket.
Összegzés:
Afrikában a mai modern kutyák is lényeges szerepet töltenek be, a megélhetést biztosítják az emberek számára. Igazi szimbiózis ez ember és kutya között: egymástól remélik (és kapják is) a biztonságot, az élelmet.
Elsősorban vadászatra, élelemszerzésre és őrzésre vannak az emberek mellett.
Vigyünk haza társat meglévő kutyánknak?
Sok éve élek kutyákkal, mindig többen voltak egyszerre a családba, így tapasztalataimat szeretném megosztani azzal kapcsolatban, hogy jó döntés-e barátot vinnünk már meglévő kutyánknak.
Mikor vegyünk a gyereknek kutyát?
“Plüsskutyát vegyél”, “a kutya mindig a szülőé”, “majd ha felnő lesz kutyája” - érkeznek a válaszok az érdeklődésre, miszerint mikor és milyen fajtát válasszon a szülő gyermekének. Miért ellenzik ennyire a kutyát a gyereknek?
Állatkínzással is felér, de nevetünk rajta: kutyák az üvegfelületeken
Vicces? A kutyáknak biztosan nem! Videón, ahol a gazdák jópofának tartják, hogy kutyájuk rettegve megy át a "láthatatlan" hídon.
Problémás kutyából filmcsillag - így lett világhírű Pal, a skót juhászkutya Lassie szerepében
Lassie kutyust mindenki szereti. De ki is volt valójában az eb, aki eljátszotta a filmvásznon?
Szigetelőszalaggal tekerték körbe a kutyát
Az emberek kegyetlenek tudnak lenni. Nemrég egy kutyát találtak, akinek a feje körbe volt tekerve erős szigetelőszalaggal.