
Kutyatartási kultúra Afrikában
Kutyatartás a nagyvilágban 1. rész
2024. december 06., 14:00
Szerző: Hortobágyi Henrietta
Kategória: Jó tudni!
Lényeges különbségek vannak a világ egyes tájain kutyatartás szempontjából. Sorozatunk első részében egy kis betekintést szeretnénk adni afrikai falvak életébe, és a kutyák mindennapjaiba.
Afrikában nem nagyon találkozni féltve őrzött, ágyban betakargatott, divatos ruhákba öltöztetett kis Fifikkel.
Más téma, és nem is nyitnám ki, hogy vajon a kutya melyik életmódot élvezi jobban, ez fajtánként eltér(het).
A közösségi médiában népszerű fiatal afrikai nő több kutyákról szóló tartalmat is meg szokott osztani. Az Instagramon aketchjoywinnie néven van fent.
Az alábbi videóban arról beszél, hogy a kutyák hogyan élnek a faluján belül.
Elmondja, hogy a kutyák azt eszik, amit az emberek. Nem nagyon találnánk kutyatápot a faluban, hiszen 80%-ban azt eszik, amit a gazda is eszik.
A kutyák nem mehetnek be a házakba, kölyökkoruktól fogva így vannak nevelve. Hova mennek eső idején? A legtöbb ház rendelkezik fedett terasszal, ott üldögélnek legtöbbször a kutyák. Átvészelik az esőt, de még esőn kívül is egyébként a kedvenc helyük, hiszen jóleső árnyékot ad, és kellőképpen rálátnak az utcákra, ugyanis szeretnek őrködni.
Vannak olyan törzsek, ahol a mai napig a kutyák aktívan vadásznak az emberek mellett. Az egyik vadászatra használt fajta a basenji. A videó első felében szerepelnek ezek a kutyusok.
A basenji ritkán ugat, ez az egyik fő jellegzetessége. Amikor üldözik a prédát, a farkasokhoz hasonlóan csendesek, a meglepetés erejében bíznak. Akkor jeleznek a gazdának, amikor sikeresen utolérték és bekerítették a prédát.
Az ebeket jutalmul a frissen szerzett hússal etetik. Elsősorban az étel miatt nem mennek el a gazda mellől, szinte visszarepülünk a prototípusú kutyák idejébe, mikor a farkasok az ember mellé csapódtak, és szép lassan háziasítottuk őket.
Összegzés:
Afrikában a mai modern kutyák is lényeges szerepet töltenek be, a megélhetést biztosítják az emberek számára. Igazi szimbiózis ez ember és kutya között: egymástól remélik (és kapják is) a biztonságot, az élelmet.
Elsősorban vadászatra, élelemszerzésre és őrzésre vannak az emberek mellett.
Máltai kalandorok a nagyvilágban. Interjú egy kamionsofőrrel.
Miért kéne választani a kamionozás és a kutyatartás között, ha összekapcsolhatjuk a kettőt? Nem fogsz ma menőbb kutyákról olvasni: ez a két máltai selyemkutya az utakon is hűséges kísérők.
Nyáladzó kedvenc óriásunk, a bernáthegyi
Ki ne ismerné a Beethoven filmek főszereplőjét, a bernáthegyit? Csak imádni lehet ezt a kedves óriást! Nézzük, miért ennyire népszerűek világszerte.
Kiskutya-szindróma, avagy miért tekintünk másként a kistestű kutyákra, mint a nagyobbakra?
Több tanulmány is rámutat arra, hogy az emberek hajlamosak elnézőbbek lenni a kicsi kutyákkal. Mi lehet ennek az oka?
Rettenetesen kiakadt a duci kutya, amikor vízi tornára fogták
Mintha azt mondta volna "hé srácok, ezt kapjátok azért, hogy nekem itt kell szenvednem!”
A húsvéti asztal finomságai kutyádnak. Melyik veszélyes?
Terülj-terülj asztalkám van a legtöbb háztartásban az ünnepek alkalmával, megannyi finom falattal. Ám nem biztos, hogy ez kutyádra nem veszélyes azon kívül, hogy minden bizonnyal neki is ízlene. Melyik fogásokkal kell vigyáznunk?