Lappangó veszélyek az udvaron - tedd kutyabaráttá a kerted!
2021. április 25., 08:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
A kerted, vagy a hétvégi telked ideális terület a játékra a kutyáddal, azonban nagyon fontos, hogy ne legyen veszélyes kedvenced számára. Nem is gondolnád, milyen lappangó veszélyekre kell odafigyelni, amik apróságoknak tűnhetnek, mégis nagy baj okozói lehetnek!
A kert kutyabaráttá-tétele fontos, ha önfeledten szeretnél játszani kutyáddal odakint, de főleg akkor, ha kutyád a nap nagyobb részét (vagy az egészét kint tölti.)
Csiga- és meztelencsiga-ölő szerek
Mindent megrágnak, ami az útjukba kerül, komoly kárt tehetnek a veteményesben. Éppen ezért nem szívesen látott vendégek a kertben:különféle riasztókkal és mérgekkel védekeznek ellenük. Ezek azonban a kedvencek számára is veszélyesek, hiszen olyan vegyszereket tartalmaznak, melyek az ő egészségüket is károsíthatják. A leginkább mérgező összetevő a metaldehid, ez görcsöket, erős remegést okoz. Az állat testhőmérséklete hirtelen felszökik tőle.
A kutyabarát megoldás: védekezz alternatív módon! A csigák által veszélyeztetett növények köré húzz egy sávot homokból, és/vagy fűrészporból. még hatékonyabb lesz a módszer, ha a kerted köré is húzol egy ilyen “védősávot”. Ezen a csigák nem szívesen másznak át.
Ürgék, vakondok és az őket riasztó szerek
A rágcsálók eltávolítására használt mérgek is veszélyeztetik a falánk kutyát. Ezek foszfidokat tartalmaznak, melyek elfogyasztása puffadáshoz, hányáshoz, és remegéshez, rohamokhoz vezethet.
A kutyabarát megoldás: készíts házi rágcsáló-riasztót! Ricinusolajat és folyékony bio-mosogatószert keverj össze, higítsd fel vízzel! Adj hozzá 20 csepp borsmenta illóolajat is, és ezzel öntsd körül a vakondtúrást.
Csont- és halliszt egy kis földdel elegyítve - ínycsiklandó!
Legalábbis a kutyának. A csont- és hallisztet gyakran használják a kertészek: a földhöz keverik, így ezek növelik annak nitrogéntartalmát. A növényeknek ez nagyon jó - azonban ez a módszer a kutyára veszélyes lehet. Hihetetlenül jó orrukat nem fogja elkerülni a csont és a hal szaga - előfordulhat, hogy belakmározik belőle a kedvenc. Ezt azonban megemészteni nem tudja, sőt! Az elegy cement-szerűen összeáll, és blokkolja a tápcsatornát.
A kutyabarát megoldás: “vegetáriánus trágya”! A lucerna a legjobb nitrogén forrása a földnek!
A csábító komposzt
A nagy halom komposzt a kert sarkában kész svédasztalnak tűnhet egy nem válogatós kutyának, azonban semmiképp sem szabad hagyni, hogy beleegyen: olyan gombák, baktériumok szaporodhatnak el benne, melyek veszélyt jelentenek a kedvenc egészségére. Ezek (főleg a penész) görcsöket, hányást, remegéses rohamokat okozhatnak!
A kutyabarát megoldás: a megelőzés! Legyen a komposzt a kutya számára megközelíthetetlen! A legjobb, ha biztos kerítéssel választod el a komposztálót. Ha műanyag edényed van erre a célra, úgy rögzítsd, hogy biztosan ne tudja felborítani a kutyád!
Forrás: dogsnaturallymagazine.com
Indexkép forrás: huffingtonpost.com
Cikk első megjelenése: 2016. július 26.
Ehetnek a kutyák gesztenyét?
A gesztenye tipikus téli édesség, nem hiányozhat a karácsonyi menüből. Illata, íze nemcsak minket vonz, hanem kedvenceink orrát is. De adhatunk neki belőle?
Együtt a gondoskodásért – Művészek az árva állatokért
A Vigyél Haza Alapítvány kiállítása a művészet és gondoskodás különleges találkozását hozza el.
Vásárolj az állatokért!
Első alkalommal támogatják közösen a vállalatok és a vásárlók a rászoruló állatokat.
10 vegyszer, ami viszketést okoz
Vörös foltok, karcolások, gyulladás - a krónikus viszketés tünetei. A kutyák számára ez legalább annyira kellemetlen probléma, mint nekünk, embereknek. És ha mindez nem lenne elég, a környezetünkben található vegyi anyagok ezeket a tüneteket erősen súlyosbíthatják. Íme a 10 legirritálóbb kemikália!
Kutyaegészség - A 10 leggyakoribb probléma, melyről tudnunk kell
Kedvencünk egészségének megőrzése érdekében jó, ha tisztában vagyunk a kutyákat érintő leggyakoribb betegségekkel. Gyógyulását is elősegíthetjük, ha időben felismerjük az árulkodó jeleket!