
Majdnem elütötte a vakvezető kutyát és gazdáját - a sofőr állítja, ő nem hibázott
2018. augusztus 18., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Megszólalt az autót vezető sofőr, aki ellen háborút indítottak a felháborodott kommentelők Facebookon - szerinte ő nem hibázott, a kutya volt szabálytalan, nem is engedhették volna át a vizsgán...
Óriási port kavart a vizsgázó vakvezető kutyáról és gazdájáról szóló videófelvétel, amit mi is megosztottunk a Facebook oldalunkon. A felvételen a vizsgázó kutya épp egy útkereszteződésen vezetné át gazdáját, ám ahogy leléptek az úttestre, megjelent egy bekanyarodó autó, és kis híján elütötte őket, majd fékezés nélkül egyszerűen továbbhajtott.
„A kutyának a fejét elkapta a hátsó sárvédővel, és egy hatalmasat koppant. Mindnyájan nagyon megijedtünk, főleg én a kutya miatt, mert magamon éreztem, hogy velem nem lesz gond. A kocsi az továbbhajtott” – mesélte a kutya gazdája az ATV-nek. A csatorna Híradóját megkereste maga a sofőr is, aki elmondta az álláspontját: szerinte ő már befordult autójával, amikor a kutya és gazdája lelépett a járdáról. Úgy gondolja, a felvételen is látszódik, hogy nem ő ütötte el az ebet, hanem az ment neki az autójának. Ezzel szerinte meg is bukott a közlekedésbiztonsági vizsgán. Hozzátette: azért hajtott tovább, mert nem érzékelte, hogy elsodorta a jószágot - írják.
A Híradónak Köves Szilárd, vezetéstechnikai szakértő szerint „ilyet mindenki elkövet, sajnos, de a helyes eljárás az az, hogy lassan érkezek, ránézek az ott álló gyalogosra, ha és amennyiben mutat szándékot, hogy elindul, akkor átengedem. Ha nem, akkor fokozott óvatossággal és nagyon lassú tempóval megpróbálhatok elmenni előtte. Én a felvételen úgy láttam, hogy viszonylag lendületesen érkezett az autó”
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola kiképzője, Mezősi Tamás szerint a kutya mindent jól csinált, semmilyen hibát nem követett el. A gazda is helyesen mérte fel a helyzetet a szituációban.
Séta? 10 jel, amivel a kutyád azt üzenheti, ideje kimenni
Ha esik, ha fúj, nincs mese, menni kell. Ezt pedig különféle módokon adhatja tudtunkra kedvencünk, hiszen a szükség nagy úr. Hogyan mondja el, hogy szeretne sétálni?
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Biztonságban az autóban – 6 tipp, hogy kutyád is jól érezze magát kocsikázás közben
A megfelelő felszerelés birtokában kedvencünk is biztonságban utazhat velünk.
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Forró autóba zárt tacskó kölyköt mentettek a rendőrök
Néhány percre sem hagyunk állatot az autóban a nyári melegben – erre hívta fel ismét a figyelmet a BRFK, miután egy pár hetes kölyökkutyát kellett kiszabadítaniuk egy napon álló autóból.