Már több mint 100 ezer gyermek és félezer pedagógus állt az állatvédelem mellé egy hónappal az indulás előtt
Ne maradj le az idei Állatvédelmi Témahétről!
2024. September 04., 15:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Az Állatvédelmi Cselekvési Terv Kidolgozásáért és Végrehajtásáért Felelős Kormánybiztosi Titkárság szervezésében idén ismét megrendezésre kerül az Állatvédelmi Témahét, melyre már több mint 100 ezer gyermeket regisztráltak a pedagógusok.
Az esemény 2024. szeptember 30. és október 13. között zajlik, és célja a gyermekek szemléletformálása, a belső motiváció kialakítása a cselekvő állatvédelem iránt. A program különböző korosztályokat céloz meg, beleértve a bölcsődéseket, óvodásokat, általános iskolásokat és középiskolásokat, mellyel már fiatal korban elültethetik az állatvédelem alapelveit.
Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos, a következőképpen nyilatkozott az eseménysorozatról: „A ma gyermeke a jövő felelős állattartója. Az Állatvédelmi Témahét és a Pedagógus Roadshow remek lehetőség arra, hogy a gyermekek és pedagógusok egyaránt megismerjék az állatvédelem fontosságát és gyakorlati lépéseit. Örömmel tapasztalom, hogy ilyen nagy az érdeklődés a szemléletformáló eseményeink iránt, és bízom benne, hogy ezek a programok hosszú távon is hozzájárulnak egy empatikusabb, állatbarát társadalom kialakulásához. Szeptember 28-án ingyenes nyitóeseménnyel veszi kezdetét az Állatvédelmi Témahét a budapesti Erzsébet téren, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk.”
A tavalyi évben több mint 250 ezer gyermek vett részt a programban, idén azonban a szervezők arra törekednek, hogy ezt a számot tovább növeljék. Az idei Állatvédelmi Témahét részeként egy új kezdeményezés is útjára indult: a Pedagógus Roadshow, amelynek célja, hogy motiválja és felkészítse a pedagógusokat az állatvédelem-pedagógia és az Állatvédelmi Témahét sikeres lebonyolítására.
Dr. Koska Hedvig, az Állatvédelmi Témahét projektvezetője, így fogalmazott: „A Pedagógus Roadshow népszerűsége jól mutatja, hogy a pedagógusok elkötelezettek az állatvédelem iránt, és szívesen sajátítanak el új módszereket. Célunk, hogy olyan tudást adjunk át, mely szervesen beépülhet a mindennapi nevelésbe és oktatásba, ezzel segítve a gyerekeket abban, hogy már fiatalon tudatos és felelősségteljes állattartóvá váljanak. Kiemelkedő sikernek tekintjük, hogy egyetlen nap alatt több mint félezer pedagógus regisztrált a roadshow-ra, ami világosan mutatja, hogy egyre többen ismerik fel az állatvédelem-pedagógia fontosságát.”
A Pedagógus Roadshow 17 helyszínen kerül megrendezésre 2024. szeptember 5. és 26. között, többek között Zalaegerszegen, Szombathelyen, Szegeden, Szolnokon, Nyíregyházán, Kecskeméten, Dunaújvárosban, Egerben, Budapesten, Mosonmagyaróváron, Pécsen, Kaposváron, Szekszárdon, Esztergomban, Miskolcon, Debrecenben és Veszprémben. A roadshow célja, hogy térítésmentes állatvédelem-pedagógiai oktatásban részesüljenek a bölcsődében, óvodában, általános iskolában, középiskolában és gyermekotthonban dolgozó pedagógusok és szakemberek.
Az esemény ingyenes, de a részvétel regisztrációhoz kötött. Tekintettel a helyszínek korlátozott befogadóképességére, a roadshow-t online is közvetítik a szervezők, de az online részvételhez is szükséges a regisztráció. A rendezvény célja, hogy a pedagógusok olyan módszertani eszközökkel gazdagodjanak, amelyek segítségével hatékonyan integrálhatják az állatvédelem szempontjait az oktatásba, ezáltal még több gyermekhez eljuttatva az állatvédelem fontosságának üzenetét. Az Állatvédelmi Témahét programjairól és az ingyenes nyitóeseményről az Állatvédelmi Témahét weboldalán és közösségi média felületein tájékozódhatnak az érdeklődők.
Indexkép forrás: Unsplash - Richard Brutyo
Kezdődik a suli – Így készítsd fel kutyádat a változásra
Közeledik a szünidő vége, de mi lesz a kutyusunkkal?
Állatbarát pedagógusok, figyelem!
Öt fő állatvédelem-pedagógiában jártas pedagógus térítésmentes ösztöndíjas képzésére kerül sor 2024 – 2025 – ös tanévben a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány jóvoltából.
Idén csaknem ötszáz oktatási intézmény pályázott az állatbarát címre
Negyedik alkalommal hirdette meg az állatvédő és állatbarát címek elnyerését célzó pályázatát az Állatorvostudományi Egyetem és az Állatvédelem gyerekeknek Facebook-oldal, amelyre az idén csaknem ötszáz oktatási intézmény nevezése érkezett.
Eredményes volt az Európai Állatjólléti Tanácsok Fórumának idei ülése
Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos örömmel számolt be arról, hogy Magyarország is képviseltette magát az EuroFAWC-on, május középén Edinburgh-ban. Az EuroFAWC, azaz az Európai Állatjólléti Tanácsok Fóruma 2006-ban jött létre annak érdekében, hogy platformot biztosítson az információk és nézetek megosztásához, valamint hálózatot biztosítson az Állatjólléti Tanácsok számára Európa-szerte. A testület működésének elengedhetetlen alapköve az elméleti és gyakorlati tapasztalatok megosztása a tagállamok között, valamint a közös állatvédelmi vízió kialakítása.
Indul a 2024-es állatvédelmi oktatási pályázat
Már hat kategóriában pályázhatnak oktatási intézmények az állatvédő és állatbarát címek elnyerésére.