
Megtört szív szindrómát diagnosztizáltak egy nőnél kiskutyája halála után
2019. július 09., 06:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Megszakad a szívünk, amikor családtagunkat, legjobb barátunkat elveszítjük. Az összetört szív gyönyörű költői kifejezés, számtalan vers, dal, regény, film központi témája. Kevesen tudják azonban, hogy nem csak lírai szempontból értelmezhető a kifejezés: bizony létezik ilyen betegség.
Joanie Simpsont elviselhetetlen hátfájás ébresztette fel az éjszaka közepén, a gyötrő fájdalom a mellkasát is szorította. Minden jel a szívrohamra utalt, így azonnal a kórházba sietett.
A vizsgálatok azonban még az orvosoknak is meglepő eredményt hozott:Joanienak nem volt szívrohama. A tüneteket az úgynevezett cardiomyopathia, egyfajta szívizom-bántalom okozta. Ez az állapot a szívmegálláshoz hasonló tüneteket okoz - és ezt nevezi a hétköznapi nyelv megtört szív szindrómának. A betegség akkor jelentkezik, ha valamilyen óriási veszteséggel, nehéz érzelmi helyzettel találkozunk: mint egy családtagunk hirtelen elvesztése. Az ilyen szomorú esemény után felszabaduló stressz hormonok képesek kiváltani a betegséget. Joanie számára ez a veszteség kedves kiskutyájának, Meha-nak a halála volt.
Egy állatbarátnak sem kell magyarázni, milyen szörnyű fájdalom elveszíteni bundás, vagy épp tollas barátunkat. Hatalmas űrt hagynak maguk után, a szív szinte megszakad a fájdalomtól. A kedvencünk elvesztésekor érzett szomorúság, gyász nagyon hasonlít ahhoz, amit egy hozzánk közel álló embertársunk halálakor érzünk, hiszen kutyáink, cicáink ma már sokunknál családtagnak számítanak.

Joanie számára kis yorkie szinte a gyermeke volt. Meha 9 éves volt már, mikor egészsége hirtelen romlani kezdett. Joanienak meg kellett hoznia a rendkívül nehéz döntést: az altatás mellett döntött, hogy kis kedvence ne szenvedjen tovább a nagy fájdalomtól. Az altatás napjának érkezésekor azonban Meha vidám volt, nem látszott semmi jele a fájdalmas betegségnek - így gazdija úgy döntött, még vár. Ám Meha másnap átkelt a szivárványhídon.
Az orvosok kérdésére, milyen súlyos stressz érte az elmúlt időben, Joanie elmesélte Meha történetét. Kis barátja elvesztése után valóban úgy érezte, megszakad a szíve.
A kezelések után Joanie egészsége hamar javult. Eltökélte, hogy újabb kutyust vesz majd magához: bár hatalmas a fájdalom és a gyász, amit érzett, az együtt töltött évek szeretete mindent megér!
Forrás: people.com
Cikk első megjelenése: 2017. október 25.
Mélyen gyászolta testvére elvesztését a kutya – mígnem egy árva kölyök visszahozta életkedvét
Nővérkéje halála utána Wyatt teljesen maga alatt volt. Szüksége volt egy barátra, akinek hála újra mosolyogni tudott.
Fagyálló mérgezés kutyáknál – Miről ismerhetjük fel?
Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk a jelekkel, mert a fagyálló mérgezés életveszélyes állapotot okoz!
Szív és Lélek - Az utolsó pillanatig barátja mellett maradt a hűséges kutya
"Ráhajtotta buciját, mintha ölelésével búcsúzott volna tőle."
Honnan tudhatom, hogy itt az idő a búcsúra?
Számtalan állattartótól hallani, hogy kedvencük halála rosszabb volt, mint saját szüleié. Ez egyesek számára istenkáromlónak hangzik, de sokak számára ez a hideg valóság. Úgy dönteni, hogy elaltatunk egy szeretett kicsi állatot, zsigerbe vágó, gyilkos és erkölcstelen érzés lehet. A családok úgy érezhetik, hogy cserbenhagyják kedvencüket, vagy a legjobb barátjuk halálát okozzák. Megfeledkeznek arról, hogy az eutanázia olyan ajándék, amely megfelelő időben történő alkalmazásával megakadályozható házi kedvence testi, valamint a család érzelmi szenvedése. Ennek a folyamatnak a legnehezebb része a tényleges döntés meghozatala, éppen ezért naponta hangzik el a kérdés: „Doki, honnan fogom tudni, mikor jön el az idő?”
Patkányméreg mérgezés kutyáknál – tények és tévhitek
Az egyik leggyakoribb tévhit, hogy a rágcsálóknak szánt mérgeket azok keserű íze és jellegzetes szaga miatt házi kedvenceink nem találják ínycsiklandónak. Sajnos bármikor előfordulhat, hogy a kutyus vagy a macsek (inkább az előbbi) szemünk láttára vagy esetleg tudtunk nélkül belekóstol a veszélyes szerbe. Sőt! Az is elég a bajhoz, ha csak valahol beletappancsol és utána lenyalja onnan. De akár a bőrről is képes a méreganyag felszívódni. Vagy, ami cicák esetében talán sűrűbben fordul elő, hogy a méregtől elhullott rágcsálót megeszik.