Szuper hír a kutyásoknak: jelentősen könnyebbé válik az utazás kedvencünkkel
2024. november 05., 00:00
Szerző: Hortobágyi Henrietta
Kategória: Közérdekű
Az utazóközönség visszajelzései alapján változnak, egyszerűbbé válnak a kutyák és gazdáik utazására vonatkozó szabályok a MÁV-csoportnál. Mától, azaz november 5-től minden helyjegyes vonaton szállítható kis- és közepes termetű kutya zárt doboz nélkül, csupán póráz és szájkosár használata mellett.
Korábban a 20 kg-nál nem nehezebb kutyák szállítása – viszonylati kutyajegy vagy kutya országbérlet megvásárlásával – csak a nem helyjegyes vonatokon volt megengedett, természetesen szájkosár és póráz használatával.
A helyjegyes járatokon az eddig érvényes szabályzat szerint csak a kézipoggyász megengedett méreténél nem nagyobb zárt szállítóeszközben utazhattak a négylábúak – ebben történt most kedvező változás.
A nyári és kora őszi időszakban – teszt jelleggel – már a kedvezőbb feltételekkel szállíthatták kedvenceiket az utasok a balatoni InterCityken és expresszvonatokon.
A kísérleti időszak tapasztalatai és visszajelzései azt mutatták, hogy az utasok kedvezően fogadták a kezdeményezést, ezért november 5-étől ez a könnyítés már a vasúttársaság minden InterCity-jén általános szabállyá válik.
A többi utas biztonsága érdekében ugyanakkor a kutyáról az utazás során sem a pórázt, sem a szájkosarat nem szabad levenni, illetve a jegyvizsgáló kérésére az állat érvényes – 1 évnél nem régebbi – oltási igazolványát is be kell tudni mutatni, valamint részére továbbra is kutyajegyet vagy kutya országbérletet kell váltani.
Ha a kutyás utas közelében ülő másik utas kifogásolja a kutya jelenlétét, kérésére új ülőhelyet biztosítanak számára.
A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutyák változatlanul csak a nem helyjegyes vonatokon és csak a kocsik peronján szállíthatók, az utastérbe nem vihetők be.
Március 1-jétől a kutyák már egységes 500 forintos viszonylati jeggyel utazhatnak távolságtól függetlenül.
A kutyabarátok számára kedvező árú kutya országbérletet kínál a társaság 1890 forintért, melyet már havi négy utazás esetén is megéri megváltani négylábú házikedvencek számára.
A bérlet a MÁV-START (ide értve a TramTrain-t is) és a GYSEV hálózatán, a HÉV vonalak teljes hosszán, valamint a VOLÁNBUSZ járatokon teszi lehetővé a kutyák szállítását az adott szolgáltató érvényes szabályai szerint.
Forrás: Turizmus.com
Indexkép forrás: MÁV
3 napos programterv Zakopanéban kutyákkal
Képzeld el, hogy egy varázslatos, hófödte fenyőkkel és hegyekkel körülvett szálláson ébredsz, ahol a hagyományos hegyi hangulat átjárja a tested. A napot egy kalandos barangolással indítod a kutyákkal, hogy feltöltődjetek, miközben ők egy igazi téli élményt élvezhetnek. Délután a szauna kellemes melege segít ellazulni, az estét pedig egy hangulatos étteremben töltöd, ahol a helyi ízek varázsolnak el. Ez az igazi Zakopanei élmény!
Hány százalékban farkas egy farkas-kutya hibrid?
Mi történik a genetikával, ha a farkas és a kutya párosodik? Hány százék "farkastartalmú" kutyát kapunk, és ez miként befolyásolja a kapott egyed tulajdonságait?
Te tartanál egy farkas-kutya hibridet?
A farkas-kutya hibrid (röviden hibrid) kifejezés a farkas és a házikutya párosításából származó utódokra utal. Egyesek összekeverik, és tévesen használják a farkaskutya-hibrid és a farkaskutya kifejezést. A kettő között fontos különbség van. A farkaskutya nem mindig hibrid, és gyakran olyan házikutya leírására használják, amely viszonylag frissen rendelkezik farkas felmenőkkel.
Ássa el magát az a gazdi, akinek beletört a bicskája a kutyájába?
Sok bántás éri azt, akinek meggyűlik a baja a kutyájával.
...és legtöbbször maguktól a kutyásoktól érkezik.
A hóviharban, összefagyva találtak rá az öreg kutyára - Ilyen boldogan várja a Karácsonyt
Legalább másfél napja lehetett kint a dermesztő hidegben.