
Szuper hír a kutyásoknak: jelentősen könnyebbé válik az utazás kedvencünkkel
2024. november 05., 00:00
Szerző: Hortobágyi Henrietta
Kategória: Közérdekű
Az utazóközönség visszajelzései alapján változnak, egyszerűbbé válnak a kutyák és gazdáik utazására vonatkozó szabályok a MÁV-csoportnál. Mától, azaz november 5-től minden helyjegyes vonaton szállítható kis- és közepes termetű kutya zárt doboz nélkül, csupán póráz és szájkosár használata mellett.
Korábban a 20 kg-nál nem nehezebb kutyák szállítása – viszonylati kutyajegy vagy kutya országbérlet megvásárlásával – csak a nem helyjegyes vonatokon volt megengedett, természetesen szájkosár és póráz használatával.
A helyjegyes járatokon az eddig érvényes szabályzat szerint csak a kézipoggyász megengedett méreténél nem nagyobb zárt szállítóeszközben utazhattak a négylábúak – ebben történt most kedvező változás.
A nyári és kora őszi időszakban – teszt jelleggel – már a kedvezőbb feltételekkel szállíthatták kedvenceiket az utasok a balatoni InterCityken és expresszvonatokon.
A kísérleti időszak tapasztalatai és visszajelzései azt mutatták, hogy az utasok kedvezően fogadták a kezdeményezést, ezért november 5-étől ez a könnyítés már a vasúttársaság minden InterCity-jén általános szabállyá válik.
A többi utas biztonsága érdekében ugyanakkor a kutyáról az utazás során sem a pórázt, sem a szájkosarat nem szabad levenni, illetve a jegyvizsgáló kérésére az állat érvényes – 1 évnél nem régebbi – oltási igazolványát is be kell tudni mutatni, valamint részére továbbra is kutyajegyet vagy kutya országbérletet kell váltani.
Ha a kutyás utas közelében ülő másik utas kifogásolja a kutya jelenlétét, kérésére új ülőhelyet biztosítanak számára.
A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutyák változatlanul csak a nem helyjegyes vonatokon és csak a kocsik peronján szállíthatók, az utastérbe nem vihetők be.
Március 1-jétől a kutyák már egységes 500 forintos viszonylati jeggyel utazhatnak távolságtól függetlenül.
A kutyabarátok számára kedvező árú kutya országbérletet kínál a társaság 1890 forintért, melyet már havi négy utazás esetén is megéri megváltani négylábú házikedvencek számára.
A bérlet a MÁV-START (ide értve a TramTrain-t is) és a GYSEV hálózatán, a HÉV vonalak teljes hosszán, valamint a VOLÁNBUSZ járatokon teszi lehetővé a kutyák szállítását az adott szolgáltató érvényes szabályai szerint.
Forrás: Turizmus.com
Indexkép forrás: MÁV
Spitz-mudi keverék? Nem, ő a schipperke!
Ismerjük meg ezt a ritka, különleges fajtát, aki becenevein "Belgium kis kapitánya” vagy "kis fekete ördög".
Kutyafajták, amikről még nem hallottál - 2. rész
Német juhász, border collie, yorkshire terrier. Őket mindenki ismeri. Most ismét nézzünk olyan fajtákat, amikről jó eséllyel nem is tudtad, hogy léteznek!
Szocializáció kölyökkorban – 5 dolog, amiért nem szabad kihagyni
A kiskutya szocializálása az egyik legfontosabb szempont ahhoz, hogy boldog, kiegyensúlyozott kutyát nevelhessünk fel. Mi mindenben segítheti későbbi élete során?
Hogyan viselkedjünk az állatorvosnál?
Minden kutyás életében elkerülhetetlen az állatorvosi rendelő látogatása. Vannak íratlan szabályok, amiket érdemes betartani az ott eltöltött idő alatt.
Ezeket a zöldségeket, gyümölcsöket adhatod, és ezeket NEM adhatod kutyádnak!
Nyáron jobban húzunk a könnyedebb ételek felé, ezért nagyobb arányban fogyasztunk zöldségeket és gyümölcsöket, amikből bizony csurran-cseppen a kutyának is.
Melyiket adhatjuk biztonsággal, és mit kerüljünk el mindenképp?