Termékvisszahívás a Fressnapfnál
2020. február 25., 11:15
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Két terméket is visszahív a Fressnapf állateledel áruházlánc, mert azokban szalmonella baktériumot mutattak ki egy ellenőrzés során.
Termékvisszahívásra figyelmeztet a Nébih: a német hatóság lengyel előállítású kutyarágókában (szárított nyúlfül) Salmonella baktériumot mutatott ki. A termékekből a hazai Fressnapf áruházakba is szállítottak, ezért az áruház ara kéri a gazdikat, vigyék vissza az alábbi jelölésű termékeket:
- Multi Fit Native nyúlfül 100g eledel (lejárati idő: 2022. február 11; gyártási szám: 0607200004415).
- Multi Fit Native nyúlfül 100g eledel (lejárati idő: 2022. február 4; gyártási szám: 0606200003444).
A Fressnapf tájékoztatása szerint a fenti jelölésű megvásárolt termékeket akár nyugta hiányában is visszaveszik az áruházakban és megtérítik a vételárukat.
A szalmonella egészséges kutyák esetében ritkán okoz megbetegedés, legyengült szervezetű, idősebb kutyák azonban veszélyeztetettebbek lehetnek. A baktériumok azonban a gazdira is átterjedhetnek, ne felejtsük hát el az alapos kézmosást, tartsuk be a higiéniás szabályokat a szürke hétköznapokon is!
A szalmonellafertőzésről az alábbi cikkünkben olvasható további információ.
Ne adj préselt rágócsontot a kutyádnak, életveszélyes is lehet! Aktuális felhívás!
A népszerű jutalomfalat az utóbbi időben több ijesztő esetet is okozott: a kutyák rohamszerű állapotba kerültek a fogyasztásuk után.
A felelős állattartás alól az ünnep sem kivétel
A húsvéti időszakban számos család gondolja úgy, hogy élő nyúllal lepi meg a gyermekeket, ugyanakkor fontos mérlegelni, hogy állatot tartani hosszú távú elköteleződést jelent.
NyusziSTOP-ot kérnek az állatvédők húsvétra
Sajnos már 150 forinttól vásárolható élő kiscsibe, pár ezerért pedig dísznyúl, melyet sokan arra használnak, hogy elkápráztassák húsvétkor gyermekeiket. Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetőjének tapasztalata az, hogy az összevásárolt élő állatok ünnepek után legtöbbször unott terhek maradnak. Az állati jövevényektől sokan durva módon próbálnak megszabadulni.
Mennyire tiszta a kutyád etetőtálja?
Egy kutatás szerint ugyanis káros lehet egészségére, ha nem figyelünk oda erre.
Kölyökkutyáknak tűntek, de nem azok – aranysakál kölykök kerültek a Hortobágyi Madárparkba
Tíz kis apróság került a Hortobágyi Madárparkba: a fiatal aranysakál kölykök állandó felügyeletet és gondos ápolást igényelnek egyelőre, etetésüket pedig cumival kell megoldani.