Több száz méhcsípéssel hagyták a kórházban a süket kutyát - nem tértek vissza érte
2017. november 11., 07:15
Szerző: M.Lilla
Kategória: Állatvédelem
Stinger, a kedves kölyök magányosan, komoly fájdalmakkal hevert ketrecében az állatkórházban, mígnem egy hölgy meglátta a szépséget eltorzított pofijában.
Stinger, az alig egy éves, süket pitbull-keverék csupán hemperegni szeretett volna a fűben, ám ehhez a lehető legrosszabb helyet sikerült kiválasztania egy kellemes őszi napon. A földi poszméhek ádázul védték a talajban kialakított otthonukat, támadásuk során több, mint ezer alkalommal csípték meg a kutyát.
Heves allergiás reakció keletkezett Stingernél, családja azonnal állatorvoshoz sietett vele. Testét az orra hegyétől a farka végéig csúnya dudorok borították, pofája is teljesen eltorzult. Alig bírta kinyitni feldagadt szemeit, tekintetével gazdáit kereste a rendelőben, megnyugtatást várva. Ám ekkor látta őket utoljára. Gyógyulni adták le, és ezzel magára is hagyták őt...
Kezelőorvosai értesítették róla a gyepmesteri telepet, ám onnan azt a választ kapták, egy ilyen súlyos állapotban lévő kutyával nem tehetnek mást, mint elaltatják, mivel nem tudják biztosítani számára a szükséges ellátást. Gondos ápolás és a gyógyszerek híján azonban további betegségeknek tették volna ki, ha életben tartják.
Az előírások értelmében viszont 30 napig nem altatható a tulajdonosai által leadott kutya, hogyha gazdái mégis meggondolnák magukat, visszavehessék őt. A tulajdonosok nem tartottak igényt a beteg kutyára, mégsem mondtak le róla, így kérdésessé vált kezelésének mikéntje, hiszen a költségeket sem kell megtéríteniük.
Ekkor lépett közben Carri Shipaila, a LuvnPupz állatmentő szervezet alapítója. Kérdésére elmondták, hogy Stinger súlyos állapotának a méhcsípések csupán egy részét teszik ki: alultápláltsága mellett rühességgel is küzdött.
„Ahogy meghallottam történetét, már ugrottam is az autóba és elindultam a több, mint egy órányi útra található klinikára. Amint megláttam, tudtam, hogy ránk van szüksége, nem számít, mennyi költséggel jár majd.”
Elviselhetetlen fájdalmait igyekeztek enyhíteni elsődlegesen, s a további vizsgálatok során kiderült, hogy egy ritka autoimmun betegséggel is rendelkezik. Az ún. Pemphigus hólyagosodással járó bőrbetegség, mely élethosszig tartó gyógyszeres kezelést igényel.
„Nem hagyhattam, hogy tovább szenvedjen. Ellátták csípéseit, visszaszorították az allergiás reakciót, s csak ezután kezelhették a rühesség okozta bőrbetegségét. Mindezek hatása összeadódott, autoimmun betegséget eredményezett, melyre minden nap gyógyszert kell majd szednie.”
Bármennyire is szomorúan hangzik a történet, Stinger esetében aligha tehettek volna jobbat szívtelen gazdái. Az elhanyagolt, sovány kölyök esélyt kapott a boldog életre, ám hosszú út vezetett gyógyulásáig.
„Stinger egy csodás kutyus, mindenkit szeret, akivel találkozik. Tökéletes példája annak, ahogyan az embereknek ezt a fajtát látniuk kellene: édes, mókás, telis-tele élettel.”
A folyamatos kezelés és rendszeres állatorvosi kontrollok miatt azonban nem örökbefogadható. Ideiglenes befogadónál helyezték el, akit teljesen elvarázsolt szeretetteljes lénye, és élete végéig örömmel vállalta gondozását.
A költségeket természetesen a szervezet állja a befolyó adományokból. Fennállásuk három éve alatt több, mint 700 állatnak találtak szerető otthont, lelkesedésük töretlen:
„Nálunk senki sem kap fizetést, mind önkéntesként végezzük tevékenységünket. Hétköznapi munkánk mellett segítünk, szabadidőnkben szívvel-lélekkel vetjük magunkat az állatmentésbe.”
Forrás: mirror.co.uk
Indexkép forrás: boredpanda.com
Cikk első megjelenése: 2017. július 14.
Még mindig tart az őrület a csöngei szaporítótelep körül
Nincs vége a történetnek: még mindig rengeteg a teendő és az egyelőre megoldatlan helyzet a nemrégiben felszámolt szaporítóteleppel kapcsolatban, amelyet Csöngén üzemeltettek.
A kisebb termetű kutyák okosabbak
Eddig általánosan elfogadott volt az a nézet, hogy az egyes kutyafajták relatív agymérete nagyjából egyenesen arányos az állatok szellemi képességeivel. A fajták agyméretét vizsgáló új kutatás azonban kiderítette, hogy a kisebb agyméretű kutyák általában okosabbak.
Kutyára mérgező növények 2. rész
Imádjuk a növényeket az otthonunkban. Télen a kertekből sok esetben bekerülnek a házba a növények, amik akár veszélyt is jelenthetnek kutyáink számára. Mely növényekkel kell vigyáznunk?
Kutyára mérgező növények
Imádjuk a növényeket az otthonunkban. Télen a kertekből sok esetben bekerülnek a házba a növények, amik akár veszélyt is jelenthetnek kutyáink számára. Mely növényekkel kell vigyáznunk?
A leggyakrabban használt kutyás táplálékkiegészítők
A kisállatokra szakosodott üzletekben gyakran találkozni táplálékkiegészítőkkel, most a leggyakoribbakat mutatjuk be.