5 mérgező szobanövény, amivel jobb, ha vigyázol!
2020. október 18., 08:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Egy igazi barátságos otthon elengedhetetlen díszei a szobanövények. Sok gazdi talán nem is gondol rá, hogy ezek kutyájára nézve akár veszélyesek is lehetnek! Számos szoba- és dísznövény kisebb-nagyobb mértékben mérgező hatással bír - ezekből mutatunk most párat, az általuk okozott tünetekkel együtt.
Az alábbi növények jelenthetnek veszélyt kedvencedre - hangsúlyozva a feltételes módot, hiszen nem minden kutya áll neki egyből felfalni, vagy csak megrágni a gazdi kedvenc “zöldségeit” az ablakból. Nem kell tehát azonnal megszabadulnod a burjánzó növényektől, elég egy kis odafigyelés kutyádra. Ha például tudod róla, hogy egyedül maradva hajlamos rágcsálni, jobb, ha ezeket a növényeket olyan helyre teszed, ahol nem férhet hozzá.
Ciklámen
A hideg évszakok gyönyörű dísze a ciklámen. Virága és levelei enyhén, de gumója erősen mérgező! Az alábbi tünetek jelentkezhetnek kutyádon, ha ciklámen jutott a szervezetébe: nyáladzás, hasmenés, hányás. Nagy mennyiségben viszont már szívritmuszavar, görcsök is jelentkezhetnek!
Korallvirág
Gyönyörű színes virágaival feldobja bármelyik otthont! Épp vidám virágai miatt kedvelt ajándék, ráadásul gondozása sem kíván különösen nagy szaktudást. A korallvirág azonban bár nem súlyosan, de viszonylag nagy mértékben mérgező. A szervezetbe jutván hasmenést, hányást, ritka esetben szívritmuszavart okozhat.
Dracaena - sárkányfa
A népszerű szobanövény szubtrópusi területekről származik, és bár gyönyörű dísze szobánknak, minden része mérgező - szerencsére csak mérsékelten. Ha kutyánk valamilyen furcsa gondolatának engedve megrágná, így szervezetébe kerülne, hányást (nagyobb mennyiségnél ez véres lehet), étvágytalanságot, levertséget, nyáladzást okozhat.
Kúszó filodendron
Az egyik legkönnyebben gondozható szobanövény, szinte minden lakásban megtalálható. Hálás kis növény, rendkívül gyorsan nő, nincsenek nagy igényei. Jó hír, hogy a filodendron sem súlyosan mérgező! A szervezetbe jutva viszont nyálkahártya irritációt, a száj és ajkak irritációját, hányást, rosszabb esetben légzési nehézséget okkozhat.
Kislevelű fikusz (Ficus benjamina)
Az fikuszok között a legkedveltebb szobanövény, nagyon sok háztartásban előfordul. A növény őshazája Malajzia, de ma már számos szubtrópusi éghajlatú területen megtalálható. Szobanövényként akár két méter magasra is megnőhet!
A kislevelű fikusz tejnedve mérgező, ezért még metszésekor, visszavágásakor is ajánlott kesztyűt viselni, a bőrön irritációt okozhat. A növény termése is mérgező!
A kislevelű fikusz nem okoz súlyos mérgezést, a tünetei a következők: a tejnedv bőrre kerülve irritációt, gyulladást okozhat, szájba jutva pedig erős nyáladzást, hányást okoz.
Forrás: balconygardenweb.com, edenkert.hu, life.hu, kertvarazsmagazin.hu
Indexkép forrás: mnn.com
Cikk első megjelenése: 2016. november 22.
Ne adj préselt rágócsontot a kutyádnak, életveszélyes is lehet! Aktuális felhívás!
A népszerű jutalomfalat az utóbbi időben több ijesztő esetet is okozott: a kutyák rohamszerű állapotba kerültek a fogyasztásuk után.
Ehetnek a kutyák gesztenyét?
A gesztenye tipikus téli édesség, nem hiányozhat a karácsonyi menüből. Illata, íze nemcsak minket vonz, hanem kedvenceink orrát is. De adhatunk neki belőle?
Kutyára mérgező növények 2. rész
Imádjuk a növényeket az otthonunkban. Télen a kertekből sok esetben bekerülnek a házba a növények, amik akár veszélyt is jelenthetnek kutyáink számára. Mely növényekkel kell vigyáznunk?
Kutyára mérgező növények
Imádjuk a növényeket az otthonunkban. Télen a kertekből sok esetben bekerülnek a házba a növények, amik akár veszélyt is jelenthetnek kutyáink számára. Mely növényekkel kell vigyáznunk?
10 vegyszer, ami viszketést okoz
Vörös foltok, karcolások, gyulladás - a krónikus viszketés tünetei. A kutyák számára ez legalább annyira kellemetlen probléma, mint nekünk, embereknek. És ha mindez nem lenne elég, a környezetünkben található vegyi anyagok ezeket a tüneteket erősen súlyosbíthatják. Íme a 10 legirritálóbb kemikália!