
5 ok amiért válságban van a kutyanevelés
2014. október 04., 08:15
Szerző: sklara
Kategória: Nevelés
...miért, válságban van?! A kutyaiskolabudapest.hu szakértői szerint igen - és az indoklásaik igencsak érdekesek. Magadra ismersz? Te is így (nem) neveled a leghűségesebb barátodat?
"Félünk saját kutyánktól"
Az oktatók szerint nem merünk "ellentmondani" kedvencünknek.. Nem attól félünk, hogy megharap, vagy ránk morog, hanem a konfliktus helyzettől és ebünk hisztijétől, ami nagyon hangos, zavaró, felkavaró tud lenni.
Kutyánknak ennek ellenére tudomásul kell vennie, hogy vannak helyzetek, amikor nem lehet a közvetlen közelünkben: minél hamarabb szokja ezt meg, annál kevésbé adódik a későbbiekben gond!

"Csökkennek az elvárásaink"
Amikor kiskutyánk üvöltve rohan oda a szomszédhoz, vagy egy másik kutyához, esetleg szemtelenül kunyerál, hajlamosak vagyunk azt mondani, hogy természetes, amit csinál. Nem! Mi nem tanítottuk meg a helyes viselkedésre, a későbbiekben pedig ebből komoly gondok adódhatnak egy ellenséges szomszédnál, vagy egy nagy testű kutyánál...

"Ciki lett kutyát nevelni"
A legtöbb kutya ért a szép szóból is, ám léteznek olyan helyzetek, amikor bizony határozottan kell fellépnünk.
(Pl.: Nem figyelt oda a Gazdi, és a kutya szagot fogott, az illat után rohanva elfelejti a hívó szó jelentését, és a zsákmányhoz érve habzsolni kezdi azt. Mi történik ilyenkor? Amikor a kutya futásnak ered,Gazdi még kiabálni sem mer, mert ciki: meghallja a telep... Majd amikor utoléri, körbe néz, hogy esetleg valaki láthatja is Őket, ezért suttogva ejnye-benjézik egyet, fintorogva szedi ki a kutya szájából a kitudja kinek az ürülékét és hazaballagnak. Ez gyenge Gazdi! A csúnya vagy erősebb beszéd még nem állatkínzás, és ne az érdekeljen, hogy ki mit szól hozzá!!!! Mindenki úgy neveli és tanítja a kutyáját, ahogy Ő azt jónak gondolja! És vannak helyzetek, amikor igenis össze kell szidni, határozottan - mint egy gyereket.)

"Mindig a könnyebb utat választjuk"
Mennyire egyszerű mindennap lemenni a térre a többi kutyáshoz, bedobni Benjikét a közösbe, aztán séta végén a "lefárasztott" kutyát becserkészni. Nincs otthon tombolás, és beszélgettünk is egy jót a Max Gazdijával… mára trendi lett a bandázás - azonban emellet elfelejtettünk minőségi időt tölteni a kedvenceinkkel. Hogy várjuk el kedvencünktől, hogy ránk figyeljen, jó kapcsolatunk legyen, ha nem is foglalkozunk vele igazán? Mikor játszottunk vele utoljára annyit, amennyit a szomszéd srácnak a kutyája?! Igen, fárasztó, igen, többnyire koszosak is leszünk tőle! De cserébe nagyon jó kapcsolatunk lesz kedvencünkkel. (A ruhát kimoshatjuk - a kutya lelkét nem.)

Forrás: www.kutyaguru.hu
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.
10 dolog, amivel boldogabbá és teljesebbé teheted kutyád életét
Kutyáink ügyesen alkalmazkodnak az emberi környezethez, ám néhány aprósággal mi is hozzájárulhatunk ahhoz, hogy elmondhassák magukról: óriási szerencsém van a gazdimmal!
Egyedül otthon – Így teheted színesebbé kutyád számára a magány óráit
Legszívesebben a nap minden percét együtt töltenénk imádott kedvencünkkel, ám sokunk számára ez sajnos nem lehetséges. Mivel varázsolhatjuk komfortosabbá az egyedüllét idejét?
Mítosz vagy valóság? 5 kutyafajta, amit előítélek öveznek
Csupa vidámság és lelkesedés? Folyton zizeg vagy inkább lustálkodós, és egykedvűen szemléli a világ menetét? Netán agresszív? Mert hát "olyan fajta" - akkor itt az ideje leszámolni a sztereotípiákkal!
Miért szeret a kutyám a ruháimon aludni?
Hihetetlenül aranyosak tudnak lenni, ahogy kényelmes fekhelyet keresgélve egyszer csak felfedezik pólónkat, pulóverünket vagy nadrágunkat az ágyon, és már indulnak is, hogy odakucorodjanak. De miért is szeretnek a ruháinkon pihenni?