A kijárási korlátozás kijátszására vennének sokan magukhoz kutyát
A debreceni menhely nem ad örökbe egy kutyát sem, míg a szigorú korlátozások tartanak
2020. november 23., 12:15
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Kutyát magunkhoz venni nem pár hétig tartó felelősség: 10-15 évre kötelezzük el magunkat, ha úgy döntünk, gazdik leszünk. Sajnos úgy néz ki, ezt sokan elfelejtik, és/vagy még mindig nem veszik figyelembe azt, hogy a kutya is érző lény, nem pedig egy plüss állatka, amit megunva eldobhatunk.
A debreceni Bodolai Ferenc Add a Mancsod Alapítvány nem ad örökbe egy kutyát sem, míg a járvány miatt bevezetett szigorú korlátozó intézkedések tartanak - adta hírül az RTL Klub Híradó. Az állatvédőknek ugyanis az a tapasztalata, hogy leginkább azért akarnak kutyát befogadni a jelentkezők, hogy mentesülhessenek a jelenleg is érvényben lévő éjszakai kijárási korlátozás alól.
“Az örökbefogadók 99%-a csak a “kiskapu” miatt szeretnék a kutyát” - mondta a riportban Csige Alexandra, az Alapítvány elnöke. Telefonjuk folyamatosan csörgött az elmúlt héten, hirtelen nagyon sokan érdeklődtek a kutyák iránt. Félő azonban, hogy a most hazavitt, “örökbefogadott” kutyák rövid úton ismét a menhelyen kötnek ki, amint a korlátozásoknak vége lesz. A kutya életében ez azonban óriási törés lehet. Az állatvédők ezért döntöttek úgy, hogy nem adnak örökbe egy kutyát se ebben az időszakban, hiszen minden mentettjük megérdemli, hogy felelős és végleges gazdija legyen.
A jelenséget egyébként az Állatbarát Alapítvány vezetője, Novák Éva is megerősítette: növekszik az örökbefogadási kedv, a telefonálók közül sokan el is ismerik, hogy csak arra az időszakra kell nekik a kutya, míg otthon kell lenniük, sőt: olyan is előfordult, akik ideiglenes befogadónak jelentkeztek, de csak arra az időre, míg a kijárási korlátozás tart. Természetesen ezeket a kéréseket visszautasították.
Az RTL Klub riportja ide kattintva tekinthető meg.
Még mindig tart az őrület a csöngei szaporítótelep körül
Nincs vége a történetnek: még mindig rengeteg a teendő és az egyelőre megoldatlan helyzet a nemrégiben felszámolt szaporítóteleppel kapcsolatban, amelyet Csöngén üzemeltettek.
Szomorúan nézte a menhelyen a kutya, ahogy fiatalabb társait örökbefogadják mellőle
Már nem is merte remélni, hogy vele is megtörténhet a csoda. Aztán egy szép napon...
Árva kutyákon segítenek az OPERA balettművészei és -növendékei
A Vigyél Haza Alapítvány tizennégy éve dolgozik az Illatos úti, árva és sérült kutyák gyógyításáért, örökbefogadási esélyeinek növeléséért, gazdához juttatásáért.
Kutyát karácsonyra
Gondolatébresztő téma, amely évről-évre mindig felmerül. Én nem szeretnék olyan véleményt formálni, amely fekete-fehéren megmondja a tutit. Miért ellenzik olyan sokan? Lehet jól ajándékozni? Nézzük, mire kell mindenképp figyelnünk, ha élő állatot szeretnénk ajándékozni!
Csodás változáson ment át a félős menhelyi kutya, miután fény derült cukorbetegségére
Gondozói eleinte azt hitték, csupán fél. Ám rövidesen kiderült, hogy sokkal súlyosabb oka van a kiskutya furcsa viselkedésének.