
A kutyám nélkül sehova - mozifilm ajánló
2018. augusztus 09., 13:45
Szerző: László Enikő
Kategória: Könnyű
A hazai mozikban a mai napon debütál az idei Tribeca Filmfesztivál legjobb idegen nyelvű filmje, A kutyám nélkül sehova. A főszerepben egy elcsatangoló, bájos kutyával, Hendrixszel.
A történet egy ciprusi zenészről szól, Janniszról, aki a jobb élet reményében Hollandiába költözne. Ám a költözés meghiúsultnak látszik, mert négylábú társa átszökik a sziget görög-török határán, és gazdájának haza kell őt juttatnia. Ekkor kezdődik a bonyodalom, ugyanis a törvények tiltják, hogy állatot vigyenek át a görög fennhatóságú részről a török oldalra.
Az alábbi videón látható a filmből ez a részlet, mely hivatalos előzetesként is szolgál:
A film első benyomásra csak egy aranyos történet arról, hogy mi mindent képesek vagyunk megtenni szeretett kedvenceinkért, mélyebb értelemben pedig egy erős társadalomkritika az elfogadásról. A kettő vegyítve hoz el nekünk egy vígjáték-drámát, amelyben hol feloldódunk, hol elgondolkodunk.
A játékfilmet többszörösen is jelölték díjakra, a kritikák is jó véleménnyel vannak róla, ezért érdemes lesz megnézni végre a magyarországi mozikban is.
Új kutyás film: Fekete kutya
Egy kínai dráma-thriller került bemutatásra a napokban Magyarországon is.
Animációs filmfesztiválra megy a magyar gyártású Kutyafül
Bejelentették a világelső animációs filmfesztivál szervezői a júniusi seregszemle rövidfilm válogatását. A nagy presztízsű versenybe meghívták Vácz Péter, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készült KUTYAFÜL című legújabb animációját. Ulrich Gábor CAPRICCIO című alkotása az Off-Limits programban lesz látható.
Problémás kutyából filmcsillag - így lett világhírű Pal, a skót juhászkutya Lassie szerepében
Lassie kutyust mindenki szereti. De ki is volt valójában az eb, aki eljátszotta a filmvásznon?
A magyarok kedvenc szőrgombóca: Bogáncs
“Igaz ugyan, hogy Bogáncs sem tudja, hogy ő kutya, mégpedig pumi a javából. Tehát nem puli, hanem pumi, aki ugyancsak a pásztorkutyák felekezetébe tartozik, de belül nyurgább csontozatot, kívül pedig rövidebb szőrt visel. Más különbség nincs köztük, csak hasonlóság, ami a hűséget, okosságot, kitartást és bátorságot illeti.”
Filmajánló: Négylábú mentőangyal
Elröppent a csonka hét az ünnepek után. Egy filmet hoztunk Nektek a hétvégi pihenéshez.