
A kutyatartás lehet a hosszú élet titka?
2019. augusztus 29., 06:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Legalábbis az egyik. Felmérések szerint ugyanis egészségesebb és hosszabb életűek azok, akik egy vagy több kutyának felelős gazdái.
A felelős szót nem véletlenül emeltük ki, hiszen a fenti eredmények azon gazdik között figyelhetők meg, akik megfelelő mennyiségű aktív időt is töltenek kedvencükkel. A napi többszöri, akár hosszabb séták, túrák miatt a kutyások sokkal aktívabbak a nem-kutyásokhoz képest. Azt pedig nem is kell sokat ragoznunk, mennyire sokat számít a mozgás egészségünk megőrzése érdekében!
Egy újonnan megjelent tanulmány megerősítette a fenti elképzelést: részletesen felmérték a résztvevők egészségügyi állapotát és ezt vetették össze a társadalmi és gazdasági viszonyaikkal. A Kardiozive Brno 2030 elnevezésű kutatás 2014-ben indult, első eredményei most jelentek meg. (A kutatás egyébként 2030-ig fog tartani, ez idő alatt többször is megvizsgálják majd a résztvevőket.)

Fotó: cdc.gov
Ezen első eredmények, melyeket a Mayo Clinic Proceedings tudományos folyóiratban publikáltak, rámutatnak, hogy a kutyatartás bizony jót tesz a szívnek, mi több: egyenesen csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét. Az eredményekhez több mint 1700 embert vizsgáltak meg az Amerikai Szívtársaság által meghatározott 7 ideális egészségügyi faktor alapján: a testtömeg-indexet, étrendet, fizikai aktivitást, dohányzást, vérnyomást, vércukorszinet és az össz-koleszterint nézték.
“Általában véve azt tapasztaltuk, hogy azok az emberek, akik bármilyen állatot kedvtelésből tartottak az otthonukban, nagyobb eséllyel végeznek nagyobb fizikai aktivitást, jobb az étrendjük és kedvezőbb a vércukor szintjük” – idézi az Origo Andrea Maugeri-t, a kutatás társszerzőjét, a brnoi Szent Anna Egyetemi Kórház és az olaszországi Catania Egyetem Nemzetközi Klinikai Kutatóközpontjának kutatóját.
Indexkép forrás: cdc.gov
Idős kutya a családban – 6 tipp az egészségesebb és boldogabb nyugdíjas évekhez
Kisöregünk a legjobb barátunk, természetes, hogy azt szeretnénk, minél tovább együtt maradhassunk. Megfelelő gondoskodással örömtelivé varázsolhatjuk ezüst éveit is.
Mit tegyek, ha kullancsot találtam a kutyámban?
Útmutató az állatorvos ajánlásai szerint.
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Nyári veszélyek - Napégés kutyáknál
Ha végre itt a nyár, és meleg az idő… Élvezzük a napsütést, feltöltődünk, ám eközben odafigyelünk arra is, hogy védjük magunkat a napsugarak káros hatásaival szemben. Nem feledkezhetünk meg kedvenceinkről sem, hiszen ők is ki vannak téve a napégés veszélyeinek. Hogyan óvhatjuk meg őket a bajtól?
Váratlan fordulatot vett a legénybúcsú, amikor meghallották egy kutya segélykérő ugatását
A szomorú bernáthegyi ott hevert a térdig érő sárban, és csak várta, hogy valaki segítsen rajta...