
Állatmentő és kutyái szenvedtek halálos balesetet Sülysápon
2018. augusztus 03., 06:30
Szerző: László Enikő
Kategória: Közérdekű
Személyautó és teherautó ütközött frontálisan szerdán korán reggel a 31-es főút 38-as kilométerénél, Sülysáp közelében, az autó sofőrje a balesetben életét vesztette - mondta Csámpai Attila, a Pest Megyei katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek.
A balesetben elhunyt Krisztina, az Ebremény Kutyavédő Egyesület örökbefogadója, aki köztudottan nagy állatbarát volt a hozzá hasonlók körében. A balesetkor három kutyája is vele volt, sajnos ők sem élték túl a karambolt. A hölgy nem csak foglalkozása által mentette a rászoruló állatokat - ugyanis a Délpesti Állatgyógyászati Központ és Sebészeti Centrum munkatársa volt - hanem ő maga is örökbefogadott egy reménytelen sorsú kiskutyát. Több állatvédő szervezet is részvétét nyilvánította Facebook oldalán, valamint volt munkahelye is gyászol.
A tragikus baleset okáról eddig hivatalos információ nincsen. Krisztina autója áttért a szemközti sávba, és belecsapódott a szembejövő tehergépkocsiba.
Sajnos az utóbbi időben nem ez az egyetlen eset, hogy egy állatvédő veszti életét. Július 13-án sajnos szintén az Ebremény Egyesület egyik önkéntese hunyt el.
Nyugodjatok békében! Részvétünk a családtagoknak!
Fagyálló mérgezés kutyáknál – Miről ismerhetjük fel?
Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk a jelekkel, mert a fagyálló mérgezés életveszélyes állapotot okoz!
Tudtad, hogy valamikor kutyatemető volt Budapest közepén?
Közel száz éve egy kis Üllői úti ház árnyas udvarán sok kis gyertya égett: mind egy-egy szeretett kis- vagy nagykutya emlékéért.
Séta? 10 jel, amivel a kutyád azt üzenheti, ideje kimenni
Ha esik, ha fúj, nincs mese, menni kell. Ezt pedig különféle módokon adhatja tudtunkra kedvencünk, hiszen a szükség nagy úr. Hogyan mondja el, hogy szeretne sétálni?
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Amikor nem csóvál: 8 gyakori probléma, mely a kutya farkát érintheti
Könnyen megsérülhet, ám a gyógyulás hosszabb időt vehet igénybe. Éppen ezért jó, ha tudjuk, mi minden érheti kedvencünk hangulatjelzőjét!