Bezárnak a kirándulóhelyek a hosszú hétvégére – ne tervezz nagyobb kutyás kirándulást!
2020. április 10., 10:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Itt a hosszú hétvége, ragyogó idő van, ám most mégis vissza kell fogjuk magunkat, bármennyire is mehetnékünk van kedvencünkkel.
Figyelem! Ez a cikk az elmúlt időszakban nem frissült, a benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, mára azonban elavultak lehetnek!
Határozatlan időre meghosszabbításra került a kijárási korlátozás, ami megengedi ugyan, hogy kilátogassunk akár a természetbe is, mégis leszűkíti a lehetőségeinket. A hosszú hétvége idejére a települések önkormányzatai engedélyt kaptak arra is, hogy szigorúbb intézkedéseket vezessenek be a lakosaik védelme érdekében. Ennek oka sajnos az, hogy sokan nem veszik kellően komolyan a kijárási korlátozást és a távolságtartást, a kirobbant tavaszban sokan keresik fel a tópartokat, a népszerű kirándulóhelyeket. Sőt, több beszámoló (és személyes tapasztalataink szerint is) sokkal nagyobb a forgalom az olyan erdei utakon, ösvényeken, túraútvonalakon, ahol eddig nagyjából a madár se járt…
Ez okból több kirándulóhely és település is korlátozásokat, vagy épp lezárásokat vezet be az emberek saját biztonsága érdekében. A Balaton legtöbb strandját, partját lezárják, de nem lesz látogatható Szentendre belvárosa és Orfű látnivalói, tóparti részei sem. Pécsett több park, és közterület is lezárásra kerül, ahogy a Mecseki Parkerdő teljes területe is. Veszprém népszerű kirándulóhelyei sem lesznek látogathatók (Gulya-domb, a Séd-völgy, a Benedek-hegy, parkerdő).További települések is nyomatékosan kérik a kirándulókat, most ne látogassák városukat, mint Velence, Hollókő, Tokaj, Zebegény, Budakalász. Felhívást tett közzé Szilvásvárad is, hogy a Szalajka völgyet se látogassák most, az Aggteleki Nemzeti Park pedig lezárja a forgalmasabb útvonalakat. Hasonlóan jár el Bakonybél és Tardos is.
A kijárási korlátozás alatt csak alapos indokkal hagyhatjuk el otthonunkat, amibe beletartozik a kutyasétáltatás, valamint az egyéni szabadidős tevékenységek, így akár a természetjárás is.
Fontos azonban, hogy a lehetőségeinkhez mérten olyan helyet keressünk, ami egyrészt lakhelyünk közelében van, valamint kevésbé népszerű, vagy ismert, itt kevesebb esélyünk van másokkal találkozni. Kényelmetlen és nehéz feladat, ám minél fegyelmezettebbek vagyunk, annál hamarabb jöhet el újra a „szabadság”.
Kint a természetben kirándulva is tartsunk távolságot másoktól: ha tehetjük, és engedik az útvonalunk adottságai, ne csupán az ajánlott másfél- két méternyit, hanem ennél inkább többet!
Ne felejtsünk el tájékozódni arról sem, érinti-e az ebzárlat a környékünket, hisz ez is befolyásolhatja az útvonalunkat!
Őszi kirándulás kutyával – Tippek kezdőknek és haladóknak
Az őszi táj szépsége mindig elbűvöl. Ha kedvencünk társaságában szeretnénk felfedezni a természet csodáit, érdemes alaposan felkészülni. Tanácsaink segítségével még kellemesebb és biztonságosabb lehet a kutyás kirándulás!
Őszi kutyasétáltatás
Az ősz kétségkívül a legideálisabb időszak a hosszú sétákra kutyusunkkal, hiszen nem olvadunk el a nyári melegben, és nem fagyunk át a téli latyakban. Sok gazdi több napos pihenésre indul kutyástul ősszel.
Őszi kirándulás kutyával - Az évszakkal járó kihívások
Hőmérséklet ingadozás, nedves avar, gyors sodrású folyók... Megannyi veszélyt rejthet a természet ősszel is, de ettől még nem szabad lemondanunk a túrázásról. Mire figyeljünk, ha útnak indulunk?
Őszi kirándulás kutyával - Első lépés, a Tervezés
Napsütés, kellemes meleg, friss levegő. Mi is lehetne jobb alkalom egy kis kutyás kimozdulásra, mint az ősz? Mire figyeljünk, mielőtt elindulnánk?
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!