Biztonságosak az antibiotikumok a kutyád számára?
2018. június 09., 07:15
Szerző: B.Zsófi
Kategória: Egészség
Tudtad, hogy több baktérium és mikroorganizmus él a kutyák szervezetében, mint a sejtjeik száma? Sokan úgy gondolják, hogy a baktériumok csak élősködők, vagy kórokozók a szervezetben, de ez a legtöbbjükre nem igaz!
Az interneten fellelhető információk legtöbbje a baktériumoknak kizárólag a káros oldalát mutatja be, pedig jóval több olyan fajuk létezik, melyek épen tartják az immunrendszert. Az utóbbi évtizedek kutatásai kimutatták, hogy a baktériumok sokkal többet jelentenek a szervezetben, mint azt gondolnánk.
A legtöbb ember úgy véli, hogy a probiotikus baktériumok segítik az emésztést és az immunrendszert. Tudósok megerősítették, hogy ennél jóval több feladatot látnak el, és a szervezet legtöbb működési folyamatában elengedhetetlenek. Hozzájuk köthető a hízásra, a hosszú életre, és a depresszióra való hajlam is.
Az érdekesség, hogy azonos fajok különböző, egyedre jellemző mikrobionokkal rendelkeznek, és az is bizonyított tény, hogy a földrajzi elhelyezkedés alapján változik ezek összetétele. Azoknak a csecsemőknek a szervezetében, akik császármetszéssel születnek teljesen más a baktérium összetétel, és általánosságban gyengébb az immunrendszerük, mivel nem haladtak át a megváltozott baktériumtartalmú szülőcsatornán. Meglepő, de az anya szervezetének baktériumháztartása a szülést megelőző néhány napon átalakul, kapcsolatban állva a szervezettel.
Az antibiotikum használatnak és túl használatnak káros hatásai lehetnek az állat sajátos baktériumstruktúrájára. Az antibiotikumok előírása szinte mindennapos az állatorvosok körében. Néha elengedhetetlen, de legtöbbször még csak nem is szükséges. A tapasztalat az, hogy az antibiotikum használat a gyakorlatban 90%-kal csökkenthető lenne.
Az antibiotikumok túladagolásának hatása a szervezetre az esőerdők tarvágásával hasonlítható össze. Olyan, akárcsak az ökoszisztéma felborítása, ami az egyensúly megszűnéséhez vezet. Ez az oka annak, hogy a lehető legkisebbre csökkentsük a kutyák gyógyszer fogyasztását, különösen az antibiotikumokét, ugyanakkor, ha tényleg szükséges, ne tagadjuk meg a beadásukat.
5 lépés, ami segít antibiotikum kúra esetén:
- Válts nyers, vagy főtt húsos étrendre legalább erre az időszakra.
- Kezdj bele egy kimondottan kutyák számára előállított probiotikum kúrába, melynek során a normál probiotikum adag kétszeresét kapja az eb két hétig. Az emberek számára előállított készítmények nem megfelelőek az állatok számára, felborítják a baktérium háztartásukat.
- Ha többféle antibiotikumot írnak fel, mindenképpen kérj részletes tájékoztatást arról, miért szükséges mindez. Gyakran nem tudnak pontos választ adni, hogy miért indokolt a mennyiség.
- Ha nem vagy biztos benne hogy kezeld a hasmenést és a bőrbetegségeket, akkor az állatorvos szakvéleménye mellett kérd ki homeopátiás gyógymódokkal foglalkozók véleményét, vagy keress rá az interneten természetes gyógymódokra is. Meg fogsz lepődni, mennyi lehetőség létezik.
- Ami a szervezetnek jót tesz, az jót tesz a mikrobáknak is, és ennek az ellentéte is igaz. Ezért fontos megfelelő minőségű, tejszármazék mentes, bio probiotikummal levezetni a kúrát.
A baktériumok nagy része elengedhetetlen a szervezet számára. Vegyük ezt figyelembe, és ez alapján óvjuk kutyáink egészségét, a hosszú élet reményében.
Forrás: peterdobias.com
Indexkép forrás: doggyadvices.com
Cikk első megjelenése: 2016. március 18.
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Honnan tudom, hogy lázas a kutyám?
És mit tehetek, hogy segítsek neki?
Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet.
Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.
Miért szeretik a kutyák a macskakakit?
Csóválva közelít, csak úgy süt róla a lelkesedés: szeretne adni egy puszit vagy legalább megnyalni a gazdi kezét. Valami apróság virít a bajszán... csak nem kaki? Netán macskaalom? Már megint?
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!