Csúszós padló: így segíthetsz kutyádnak
2024. január 18., 06:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
A járólapok, laminált padlók, parketták alaposan meg tudják nehezíteni kutyáink dolgát. Különösen az idősebb ebek vannak bajban a csúszós felületeken, hiszen sokuknak már nem olyan biztos a mozgása, mint fiatal társainak. Előzzük meg a baleseteket!
Kopog, csúszik a karom, a tappancs a sima felületeken a lakásban, folyosókon. Egy kölyök botladozása még mókásnak is tűnhet, ám a csúszkálásokból könnyen baleset is lehet - pláne egy idős, netán aggastyán kutyánál.
A kutyák mancsa a puhább talajra lett “kitalálva”. Erős karmuk járás, futás közben megkapaszkodik a talajban, ám ez a sima, kemény felületeken, mint a laminált padló nem valósulhat meg. A járás így bizonytalanná válik, csúsznak a kutyalábak.
A tipegés, csúszkálás könnyen vezethet komolyabb balesethez is: egy eséssel zúzódásokat szerezhet kedvencünk, megrándulhatnak az izmai, ne adj’Isten el is törhet valamije.
Sokat tehetünk azonban kedvencünk épségének megóvása érdekében. Pár egyszerű dologgal megkönnyíthetjük kutyánk mozgását a padlón.
1. Rendszeres karomvágás
A legjobban a karom csúszik - egyszerű hát a következtetés, hogy ha vissza van vágva, kevésbé zavarja majd kedvencünket a lakásban mozgáskor. Ha a karomvágás műveletében bizonytalannak érezzük magunkat, kérjük kutyakozmetikus segítségét!
2. Szőr a tappancson?
Vágjuk le! Sok kutyának a talppárnái között is hosszúra nő a szőr, ami szintén megnehezíti a közlekedését a folyosón. Mintha egy csúszós zokniban próbálnánk a padlón járni… Ismerős, ugye? Vágjuk hát ki a párnák közül a szőrt, ezzel is sokat segítünk kedvencünknek. (Ebben is kérhetjük akár a kutyakozmetikus segítségét)
3. Szőnyegek
Azokra a helyekre, amelyeket legtöbbször használja a kutya, tegyünk szőnyeget. Ilyen például az etető-tálka és a kutyaágy környéke, a folyosók. Ha nem akarunk faltól-falig szőnyeget a helységbe, egy keskenyebb futó is megteszi - ezt még komfortosabbá tehetjük, ha csúszásgátlót teszünk alá, így maga a szőnyeg sem fog elmozdulni, összegyűrődni.
4. A kedvenc alvóhely biztosítása
Alvás közben szerencsére nem fenyeget a csúszkálás veszélye - lefekvésnél, felkelésnél annál inkább. Különösen az idős ebeknek eshet nehezére ez a csúszós felületen. Egy szőnyeg, kutyaágy, vagy párna, ami nem csúszik, megváltás lehet ebünknek.
5. A lépcső
Ha lakásunkban, házunkban lépcső is van, és azt kutyánk is használhatja, fedjük be fokait szőnyeggel, hiszen egy csúszós lépcső különösen balesetveszélyes - és nem csak kutyánk számára.
Forrás: iheartdogs.com
Indexkép forrás: Unsplash - Darren Richardson
Cikk első megjelenése: 2018. január 10.
A leggyakrabban használt kutyás táplálékkiegészítők
A kisállatokra szakosodott üzletekben gyakran találkozni táplálékkiegészítőkkel, most a leggyakoribbakat mutatjuk be.
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
Hogyan használd a kisállat lépcsőt és rámpát kutyáddal?
A kisállat lépcsők és rámpák kiváló eszközök a mozgássérült, idős vagy kistestű kutyák számára, hogy könnyebben elérhessék a magasabb helyeket, mint például ágyakat, kanapékat vagy az autóülést. A használat megkönnyíti az ízületek védelmét és segít megelőzni a sérüléseket.
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
Mi a különbség a kutya és az ember bőre között?
Gondoltad volna, hogy a kutyák bőre vékonyabb az emberénél? Emiatt pedig sokkal érzékenyebb is, és különös ápolást igényel?