
Egy emberként követeli az ország az állatkínzó nő elítélését
2019. augusztus 10., 13:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Az állatvédő szervezetek karöltve dolgoznak az ügyön, míg a civilek által indított petíció már több mint 150 ezer aláírásnál jár. A rendőrség azonban állatkínzás vétsége miatt nyomoz, ami sajnos azt vetíti előre, hogy ezúttal sem biztos a letöltendő ítélet.
Egy emberként hördült fel az ország a balotaszállási nő kegyetlenségén. A kutyáját az autó mögé kötő nőről még a nemzetközi sajtó is beszámolt, hasonlóan teljes felháborodással. Az országban a történtek után olyan összefogás kezd körvonalazódni, mint néhány éve Fülöp kutya tragédiája után.
Az állatvédő szervezetek karöltve közleményt adtak ki, mi szerint követelik “az ügyészség eljárása során vegye figyelembe az állatok védelméről szóló törvény preambulumát, valamint teljes mértékben a büntetés céljaira és a kiszabás szempontjaira vonatkozó Btk. előírások érvényesülését.”
Kérik továbbá a bíróságoktól, “hogy a büntetés kiszabása során a büntetés céljára és a büntetéskiszabási szempontokra figyelemmel szabja ki a szigorú büntetést, ami véleményünk szerint csak letöltendő szabadságvesztés (vagy elzárás) lehet! Az állatkínzás bűncselekménnyé nyilvánítása óta hozott enyhe ítéletek ugyanis a tapasztalatok alapján nem felelnek meg a Btk.-ban előírt büntetéskiszabási elveknek, nem alkalmasak az általános prevenció, mint cél, érvényesítéséhez.”
A közleményt 105 állatvédő szervezet írta alá! A közleményben rámutatnak arra is, hogy 16 éve, 2003-ban ugyanilyen módon kínoztak halálra biztonsági őrök egy kutyát. Akkor az állatvédők összefogással közel 400.000 aláírást gyűjtöttek össze az üggyel kapcsolatban. 2004 áprilisában az Országgyűlés bűncselekménnyé nyilvánította az állatkínzást - a meghozott ítéletek azóta azonban messze elmaradnak a kiszabható maximumoktól.
Magyarországon az állatkínzásnak van alap és minősített esete, azaz vétség és bűntett - mutat rá az Állatmentő Szolgálat Alapítvány a Facebook-oldalán. A rendőrség az esetről kiadott közleménye arról szól, hogy miután előállították a 68 éves balotaszállási nőt, gyanúsítottként hallgatták ki állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
A civil állatbarátok sem tétlenkednek: egy petíció indult útjára, melyben követelik a lehető legszigorúbb büntetés kiszabását a balotaszállási nőre. A petíciót néhány nap alatt több mint 150.000 állatbarát írta alá. (A petíció ide kattintva érhető el.)
A tragédia helyszínén egyébként nagy a forgalom: a hírek szerint sokan járnak arra, hogy megnézzék maguknak a tanyát, ahol a nő él. A településen állandóan járőröznek a rendőrök is, hiszen komoly lincshangulat alakult ki - a nő el is hagyta a tanyát, feltehetően félt az önbíráskodóktól.
Így lopják a kutyákat Budapesten!
Az egyik újbudai állatvédő személyes tapasztalatait osztotta meg a közösségi médiában, amikor beszámolt az esetről, aminek szemtanúja volt.
Mikor azt hinnénk, nincs már lejjebb – elképesztő állatkínzásra derült fény Hajdú-Bihar vármegyében
Az emberi gonoszság nem ismer határokat – ismét bebizonyosodott. A Hajdú-Bihar vármegyei Nyíracsádon talált két jószándékú állatbarát talált rá a hat hónap körüli kutyára, akit ismeretlen tettes felakasztott – a kutyán friss és jóval régebbi bántalmazások nyomai is voltak.
Ha rossz a kutya, a gazda a hibás? Tényleg így van ez?
Egy holland kutatás szerint a szélsőségesen agresszív viselkedést mutató kutyák esetében a gazda személyisége és viselkedése is fontos szerepet játszik. Úgy tűnik, egyeseket az sem zavar, ha kutyájuk megharap valakit...
Meglepő kutatási eredmények a magyarországi állattartási szokásokról
A kérdőívet 843-an töltötték ki 2021. június 20. és augusztus 30. között. Talán az egyik legszembetűnőbb adat, hogy a megkérdezett kutyatartók közel 25%-a, a macskatartók 10,1%-a nem szeretné ivartalaníttatni állatát.
3 játék otthonra, mely kutyádat is szórakoztatni fogja
A kutyák imádnak játszani, és mi is lehetne izgalmasabb, mint a gazdival együtt mókázni? Mutatunk néhány olyan játékot, melyet a négy fal között is bátran kipróbálhatunk.