
Életet mentett a véradó kutya
2018. szeptember 03., 14:15
Szerző: László Enikő
Kategória: Egészség
Kevesen tudják, de nem csak mi emberek, hanem kutyáink is lehetnek véradók, ezzel segítve négylábú társaikon.
Ahogyan azt már korábbi cikkünkben írtuk, kedvencünk akár életeket is menthet vérével. Mérgezés esetén, súlyos, nagy vérveszteséggel járó balesetek után szükség lehet azonnali vérátömlesztésre.
Hazánkban sajnos nem elég népszerű az efféle adakozás, pedig életmentő lehet. Ha kedvencünk megfelel a feltételeknek (életkor, testsúly, stb…), előzetes orvosi vizsgálat után belőle is donor válhat. Most azonban egy angol példát láthatunk arról, hogy valójában mekkora segítség ez.
A videón két kutyával ismerkedhetünk meg, Bentley-vel, a spániellel és Alex-szel, az agárral. Bentley-nek mérgezés miatt volt szüksége vérátömlesztésre, a donor pedig Alex volt. A kutyusok gazdái a felépülés után találkozót szerveztek, hogy megismerje egymást a két négylábú. A spániel gazdája természetesen nagyon hálás, hiszen Alex megmentette Bentley életét.
Az interneten barangolva több videót is láthatunk a négylábú hősökről.
Indexkép forrás: utahredwoodvet.com
10 tünet, amit soha ne hagyj figyelmen kívül kutyádnál
Gyengeség, bágyadtság, fáradékonyság, köhögés, nyugtalanság... Jelek, amelyek felett könnyű elsiklani, ám komoly problémára is utalhatnak kedvencünknél. Jó, ha tudjuk, mire figyeljünk oda, hogy megelőzhessük a bajt!
Kutyák és a fűtés - Mennyire legyen meleg otthonunkban?
Az évszakok változásaihoz és az időjárási körülményekhez kénytelenek vagyunk alkalmazkodni, ám otthonunk hőmérsékletét ideális esetben mi magunk is szabályozhatjuk. Kedvencünk testhőmérséklete is igazodhat ehhez, de ahogy nekünk, úgy nekik is megvannak a maguk határai. Mi számít hidegnek, melegnek és mire figyeljünk a fűtés beállításánál?
Kutya elsősegély tanfolyammal, és felelős gazdi képzéssel segíti az állatorvos a gazdik mindennapjait.
Dr. Piller Pálma állatorvosnak szívügye a felelős és tudatos állattartás terjesztése, és hiszi, hogy a betegségmegelőzést nem a rendelőben, hanem otthon kell elkezdeni. Célja hogy segítse az állattartókat felismerni a vészhelyzeteket, és megfelelően cselekedni a bajban.
Idős kutya a családban – 6 tipp az egészségesebb és boldogabb nyugdíjas évekhez
Kisöregünk a legjobb barátunk, természetes, hogy azt szeretnénk, minél tovább együtt maradhassunk. Megfelelő gondoskodással örömtelivé varázsolhatjuk ezüst éveit is.
Lebukott a kutya, amikor átlógott a szomszédba, hogy pancsoljon a medencében
Most őszintén: ki tudna rá haragudni? Annyira édes!