
Hungarikummá emelték a magyar kutyafajtákat!
2017. March 22., 11:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Ismét óriási elismerésben részesültek a magyar kutyafajták!
Új hungarikumokkal lettünk gazdagabbak. Március 21-én Egerben jelentette be a Hungarikum Bizottság, mik azok az értékeink, amiket a hungarikumok sorába emeltek. Ebben az elismerésben részesült többek között az Egri Bikavér, a Kodály-módszer és a tiszai halászlé is.
Gazdagítják a gyűjteményt a hazai tájhoz tartozó, évszázados tenyésztői munka eredményei, a magyar pásztor- és vadászkutyafajták is. Nagy elismerés ez a magyar fajtáknak: hungarikummá csak olyan értékeket emelnek, melyek a magyarság csúcsteljesítményei, a magyarokra jellemző különlegességek, és magas minőség fémjelzi őket.
A kedden hungarikummá, illetve a Magyar Értéktár sorába emelt értékeink sora ide kattintva olvasható. Ide kattintva pedig részletesen olvashattok a magyar kutyafajtákról!
Forrás: hungarikum.hu
Mi olyan különleges a vizslákban, hogy ennyire imádjuk őket?
Nem tudsz úgy sétálni menni, hogy ne találkoznál legalább egy vizslával. Mindenhol jelen vannak, a városokban, falukban, kiállításokon, versenyeken. Mi vonz hozzájuk minket ennyire?
Az erdélyi kopó nemes megjelenésű, vérbeli vadászutya. Interjú a Kopóvilág.hu egyik társalapítójával.
Büszkén soroljuk az erdélyi kopót is a magyar kutyafajtákhoz. Népszerűsége mégis jócskán elmarad a magyar vizslához képest (ahogy a többi fajtáé is).
Ismerjük meg a fajtát, aki mellett teljes mellszélességgel kiállnak a fajtát kedvelők, sőt, úgy tartják, aki egyszer kopót tart, az már sosem választ másik fajtát!
A csodálatos magyar kutyák - ismerd meg a kilenc őshonos magyar kutyafajtát!
Igazi kincseink ők: sokoldalúak, hűségesek és hatalmas a szívük! Ismerd meg a kilenc őshonos magyar kutyafajtát!
Spitz-mudi keverék? Nem, ő a schipperke!
Ismerjük meg ezt a ritka, különleges fajtát, aki becenevein "Belgium kis kapitánya” vagy "kis fekete ördög".
A magyarok kedvenc szőrgombóca: Bogáncs
“Igaz ugyan, hogy Bogáncs sem tudja, hogy ő kutya, mégpedig pumi a javából. Tehát nem puli, hanem pumi, aki ugyancsak a pásztorkutyák felekezetébe tartozik, de belül nyurgább csontozatot, kívül pedig rövidebb szőrt visel. Más különbség nincs köztük, csak hasonlóság, ami a hűséget, okosságot, kitartást és bátorságot illeti.”