
Ítélet született a barcsi szaporítótelep tulajdonosának ügyében
2019. szeptember 17., 15:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Több mint 100 tacskót találtak embertelen körülmények között egy évvel ezelőtt Barcson. A “kölyökgyárban” a kutyák szűk ketrecekben tengették napjaikat, saját ürülékükben… Megszületett a még nem jogerős ítélet.
Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt ütött rajta a rendőrség és több állatvédő szervezet egy barcsi szaporítótelepen. 106 tacskót mentettek aznap: volt köztük egészen fiatal és 10-10 éves öregebbek is. A kutyák közül 31 az Eszkuláp Állatvédő Egyesülethez került, többüket a Noé Állatotthon Alapítvány fogadta be - ők akkor egy szívszorító részletet is közzétettek a tulajdonosok hozzáállásáról: a szaporító képes volt az egy hetes, szinte újszülöttnek mondható kölyköktől elszakítani az anyjukat, hogy a “szülő-gépét” elrejthesse a rendőrök elől, talán hogy később vele újrakezdhesse a szaporítást. Az egy hetes kis kölykök pedig egy egész nap nem szophattak, nem beszélve anyjuk közelségének hiányáról… Szerencsére a rendőrök az utolsó pillanatban rájuk találtak, így újra együtt lehettek.
Fotó: police.hu
Akkor meg is indult az eljárás, mely most ért a végéhez a bíróság - egyelőre még nem jogerős - ítéletével. A Barcsi Járásbíróság szigorú – az ügyészi indítványt meghaladó – büntetést szabott ki az 57 éves nővel szemben.
Az ügyészség próbára bocsátás iránti indítványával szemben a bíróság 1 év 2 hónap, 2 évi próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést szabott ki, a kutyákat elkobozni rendelte és kötelezte a vádlottat közel 27 millió forint bűnügyi költség megfizetésére.
Ez az ára az olcsó, de fajtatisztának beállított kiskutyának. A megélhetési szaporítók nem törődnek a kutyák egészségével, de még az alapvető igényeikkel sem. A mielőbbi pénzhezjutás érdekében jóval a megfelelő idő előtt is képesek elszakítani a kölyköket az anyjuktól. Arról már nem is beszélve, hogy a kutyákat semmilyen örökletes betegségre nem szűrik, így nagy eséllyel örökítik tovább a rossz géneket...
Gondoljuk át kétszer is, honnan veszünk magunkhoz kutyát. Ha nem engedhetjük meg magunknak a nagyobb összegbe kerülő, felelős tenyésztőtől származó fajtatiszta kutyát, inkább nézzünk szét valamelyik menhelyen, vagy állatvédő szervezetnél. Ne féljünk az örökbefogadástól és a keverék kutyáktól: hatalmas szívük tele van szeretettel és hálával!
Apró tacskó kölyköt mentettek a NAV munkatársai biztos halál elől
Egy forgalmas külterületen lettek figyelmesek az apró kölyökkutyára a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai – természetesen azonnal a segítségére siettek!
Forró autóba zárt tacskókat mentettek a győri tűzoltók
Elképesztő, hogy még mindig itt tartunk, de sajnos újra és újra el kell mondani: a nyári melegben NE HAGYJ ÁLLATOT AZ AUTÓBAN!
Ismét kiskutyát mentettek a Magyar Közút munkatársai – Íme, Emká kis kollégája!
Munkavégzés közben figyeltek fel a Magyar Közút munkatársai a hosszú fűben megbújó kis apróságra – a kiskutya bundája átázott az esőtől, fázott és nagyon félt – szerencsére a jószívű közutasok nem hagyták sorsára!
Letöltendőt kér az ügyészség a kutyái hangszálát elvágó karcagi szaporítóra
Súlyosításért fellebbezett a járási ügyészség annak a karcagi férfinek az ügyében, aki azért vágatta el a kutyái hangszálait, hogy a szomszédokat ne zavarja a szaporítótelepről kiszűrődő csaholás - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
Smile, a legkisebb magyar mentőkutya is segít a túlélők felkutatásában Törökországban
Magyarország egyetlen mentő-tacskója is fáradhatatlanul kutat a romok között, hogy segíthessen a túlélőkön.