Jobban hiányoznak kedvenceink, amikor elmegyünk otthonról, mint családtagjaink
2022. március 23., 06:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Jó tudni!
… derült ki egy friss felmérésből, melyben a gazdik 40%-a egyöntetűen vallotta, hogy munka közben sokkal többet gondol kutyájára, mint párjára vagy a gyerekekre.
Az Egyesült Államokban szinte minden napra jut valamilyen nemzeti ünnep, van, amelyikre még kettő is. Ott, ahol létezik „Nemzeti Micimackó Nap”, „Nemzeti Sózott Marhahús és Káposzta Nap” és még „Nemzeti Bármit Gondolsz, Azt Rosszul Gondolod Nap” is, az lenne a furcsa, ha pont a kölyökkutyák maradnának ki a jóból. Március 23-án ugyanis őket ünneplik, bár amennyire szeretjük a kis bundásokat, idővel talán nálunk is bevezetésre kerül a "Nemzeti Kölyökkutya Nap".
Ebből az alkalomból idén egy felmérés is készült, 1001 gazdi részvételével. Arra voltak kíváncsiak, hogyan éreznek a gazdik kedvencükkel kapcsolatban, milyen szerepet töltenek be az életükben, összehasonlítva a számukra fontos emberekkel, családtagokkal. A kérdőívben terítékre került a koronavírus járvány, a munkába való visszatérés, a kisállatokról való gondoskodás, és megannyi kapcsolódó kérdés.
Az eredmény valószínűleg még a kutatást végzőket is meglepte: a válaszadók 41%-a gondolta úgy, hogy ha újra munkába állnak, sokkal jobban fogják hiányolni kutyáik társaságát. Még a párjuknál és gyerekeiknél is jobban. Érdekességként említenénk meg, hogy a gazdik 62%-a éppen a világjárvány kezdete óta eltelt 2 évben vett magához egy négylábú családtagot.
Azzal talán nem mondunk újat, mennyi mindent köszönhetünk kedvenceinknek, akik a nehézségekkel tűzdelt napokon is mellettünk állnak, kedvességet, vidámságot hoznak életünkbe. Márpedig a pandémia hosszú hónapjai alatt sokunknak fenekestül fordult fel az élete: a korlátozások, a távolságtartás szeretteinktől (vagy éppen a velük való tartós összezártság), a homeoffice és az otthonról történő tanulás bevezetése is olyasmik voltak, amikhez bizony alkalmazkodni kellett.
De volt benne jó is: sokkal több időt tölthettünk el kisállatainkkal, feledhetetlen pillanatokat szerezve. Nemcsak a frissen örökbefogadott kutyák és cicák, hanem a „régi motorosok” is óriási segítséget jelentettek nekünk, ami lelkünk ápolását, mentális egészségünket illeti. A gazdik 93%-a nyilatkozott úgy, hogy kedvencük csodálatos támaszt nyújtott e téren! 48% állította, hogy nekik köszönhetően enyhült a kialakult helyzet miatt érzett szorongásuk, míg 37% éppen most döbbent rá arra, mennyire szereti kedvencét.
Ám az éremnek két oldala van, és többeknél nem várt hatások léptek vagy léphetnek fel: a válaszadók 55%-a kifejezetten aggódik amiatt, hogy kutyájánál szeparációs szorongás alakulhat ki, miután a gazdik újra munkába állnak. Nem kevés azoknak a száma sem, akikben nyugtalanságot kelt a kedvencükről való mindennapos gondoskodás kérdése. Mi lesz a megszokott napirenddel, a sétákkal? Hogyan érinti majd a kutyust, hogy hosszú órákat kell egyedül eltöltenie otthon? Hiszen eddig a nap nagy részében otthon voltak a gazdik... 76% fejében fordultak meg ilyen és ehhez hasonló kérdések.
A megkérdezettek szerint nagyon fontos, hogy minőségi időt tölthessenek el kedvencükkel. Legtöbbjük számára ez legalább havi 3 órát jelent, ahol a séta, tanulás és játék került előtérbe. Kevésnek tűnhet ez az idő, de ne feledjük, hogy átlagolták a megadott adatokat, tehát bőven akadhatnak olyanok, akik hetente, akár naponta szánnak ennyi időt a közös tevékenységekre.
A kutyával történő utazás, nyaralás kérdése is felmerült, és egyre nő azoknak a száma, akik fontolóra veszik e lehetőséget. 29% állította, hogy nagyon szívesen magával vinné négylábú barátját is, ha tehetné.
A felmérés alapján elmondható, hogy a gazdik nagyon is szeretik kedvenceiket, bár tény, hogy azok, akik először fogadtak életükbe kutyát, néha bizony meglepetésekbe ütközhetnek. Elég sokan (75%) gondolják úgy, hogy bárcsak több információt kaphattak volna az új családtag táplálását, nevelését, tanítását, egészségét, valamint a velük járó költségeket illetően, mielőtt meghozták volna az életre szóló döntést.
Mert a kutyatartás bizony az! Sok lemondással, sok feladattal jár, de mindaz a jó, amit tőlük és általuk kapunk, felülírja a nehézségeket is. Gondoljuk át alaposan, tényleg belefér-e az életünkbe egy kutya, hogy olyan – kiegyensúlyozott, boldog és egészséges – életet biztosíthassunk számára, amelyet megérdemel.
Forrás: people.com
Indexkép forrás: people.com
Kölyökbiztos lakás kialakítása
Kölyökkutya érkezik a családba? Bizony, fel kell rá készülni rendesen, és “bababiztossá” kell tenni a környezetet.
Vásárolj az állatokért!
Első alkalommal támogatják közösen a vállalatok és a vásárlók a rászoruló állatokat.
Mitől lesz valaki jó gazdi?
Mitől lesz jó egy anya, egy gyerek, egy testvér, feleség vagy éppen férj? Nagyon sokrétű válaszok lehetnek. Mi most néhány gondolatot a jó gazdiságról szeretnénk megosztani.
Pink, a szupersztár mellett turnézik az erdőben talált kiskutya
A világhírű énekesnő elhatározta, hogy segít a kiskutyának gazdit találni.
Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt?
Rengeteget számít, ha már idejekorán megkezdjük kiskutyánk tanítását. Az otthoni nevelés mellett fontos az is, hogy elvigyük kutyaiskolába. De mikor?