A kutyabarát helyek szakértője, a kutyabarathelyek.hu

Összes      Friss      Ajánló      Állatvédelem      Egészség      Jó tudni!      Könnyű      Közérdekű      Kreatív      Nevelés      Utazás

Kolbászfalatkákba rejtett szögekkel próbálnak ártani a kutyáknak Budapesten – fokozott figyelem szükséges a sétákon!

2023. március 21., 13:00


Szerző: S.Zs.


Kategória: Közérdekű




Sajnos időről-időre felüti a fejét egy-egy figyelmeztető bejegyzés, poszt, felhívás, melyek különféle mérgezési kísérletekről, ártó szándékú próbálkozásokról szólnak. Ezúttal Budapesten történt ilyen eset.

Petissimo Petnovember

hirdetés (X)



 

Budapest XVIII. kerületében, a Péterhalmi-erdőben, valamint a Hargita és Béke tér környékén is találtak kiszórva olyan kolbászfalatkákat, melyekbe szögeket, csavarokat rejtett az ártó szándékú ismeretlen. A gyanútlan kutya a falatkát lenyelve akár súlyos sérüléseket is szenvedhet, hiszen az éles, hegyes tárgyak megszúrhatják, elvághatják a nyelőcsövét, vagy a gyomrát.

A rendőrség már nyomozást indított az ügyben, ha pedig elkapják a tettest, akár évekre is börtönbe kerülhet, hiszen a tette állatkínzásnak minősül, az egyik kutyasétáltató pedig elmondta, már tavaly ősszel is történt hasonló eset, s akkor volt olyan állat, amely elpusztult emiatt – írja a Liner.hu a Tények beszámolója alapján.

 

Ha tehetjük, kerüljük el az érintett területeket, emellett fokozottan figyeljünk kutyasétáltatás közben, bármerre is járunk. Egyik szemünk végig legyen kedvencünkön! Kizárólag a megelőzés segíthet az ilyen és a csalétkes mérgezések esetében. De mit tehetünk, hogy megelőzzük a bajt?

 

 

Kutyáink biztonsága érdekében fokozott figyelem szükséges a sétákon!
Kutyáink biztonsága érdekében fokozott figyelem szükséges a sétákon! 
Fotó: Unsplash - Fakurian Design

 

 

Hogyan előzzük meg?

 

  • Tanítsuk meg kutyánknak, hogy senkitől, soha, semmit ne fogadjon el és a földről se egyen fel semmit!
  • Ha flexipórázzal sétáltatunk, ne engedjük vele a kutyát messzire! Minél messzebb megy a gazditól, annál lassabban tudunk reagálni, ha valamit fel akar enni a földről - már ha a sötétben egyáltalán észrevenni, hogy nem csak szaglászik a bokor alján…
  • És nagyon fontos: a szemünket mindig tartsuk a kutyán!
  • Udvaron tartott kutya esetében válasszuk le az udvar első felét, ahova könnyen bedobhatók a mérgezett falatok, és erre a területre ne engedjük ki kutyánkat. Nézzük át rendszeresen az udvar ezen felét, és ha gyanús falatokat találunk, jelentsük, hátha segítségül szolgál a tettes felkutatásában!

 

 

 

Ha mégis megtörténne a baj:

 

  • Ha azt látjuk, hogy kutyánk viselkedése megváltozott, hányás, remegés, hasmenés, nyáladzás jelentkezik, AZONNAL vigyük állatorvoshoz! Az idő a legnagyobb ellenségünk, gyorsan kell cselekedni - ez életet menthet!
  • Ha mérgezésre gyanakszunk, tejjel, vagy langyos sós vízzel itassuk, míg el nem jutunk az orvosig.
  • Ha tudunk, vigyünk magunkkal az orvoshoz abból, amit kutyánk felevett, ez segíthet a pontosabb diagnózis felállításában.

 

 

+1 – Még több megelőzés

 

  • Legyünk felelős gazdák! Élni és élni hagyni: tartsuk be a szabályokat gazdaként is!
  • Ne engedjük kutyánkat elcsatangolni, „önsétáltatni”! Ez veszélyes a kutyára és másokra nézve is – azon túl, hogy az önsétáltató kutya után biztosan nem takarítja fel senki az otthagyott „csomagot”.
  • Sétáltatás esetén se feledkezzünk meg utóbbiról: mindig takarítsunk fel kutyánk után!
  • Ne hanyagoljuk el a kutya tanítását és nevelését se – megfelelő szabályok, foglalkozás és lefárasztás esetén nem válik kutyánk a szomszédok rémálmává.

 

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről

kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

 

Témába vág

Háromszoros nyertes lett kutyabarát partner-hotelünk Háromszoros nyertes lett kutyabarát partner-hotelünk
Szívből gratulál csapatunk a Mystery Hotel Budapest-nek!

A rettegett fagyálló veszélyei A rettegett fagyálló veszélyei
Minden évben előkerülő téma, ám sosem lehet eléggé hangsúlyozni: jobb félni, mint megijedni. A fagyálló veszélyeiről minden gazdinak tudnia kell!

10 vegyszer, ami viszketést okoz 10 vegyszer, ami viszketést okoz
Vörös foltok, karcolások, gyulladás - a krónikus viszketés tünetei. A kutyák számára ez legalább annyira kellemetlen probléma, mint nekünk, embereknek. És ha mindez nem lenne elég, a környezetünkben található vegyi anyagok ezeket a tüneteket erősen súlyosbíthatják. Íme a 10 legirritálóbb kemikália!

Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet. Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.

Kutyaegészség - A 10 leggyakoribb probléma, melyről tudnunk kell Kutyaegészség - A 10 leggyakoribb probléma, melyről tudnunk kell
Kedvencünk egészségének megőrzése érdekében jó, ha tisztában vagyunk a kutyákat érintő leggyakoribb betegségekkel. Gyógyulását is elősegíthetjük, ha időben felismerjük az árulkodó jeleket!

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Kedvenceink

Biztosítás

Kisállat biztosítás
bel- és
külföldön!
Gondoskodj kedvencedről!

Partnereink

Petcast Mondial Assistance GesmbH AIRMAX Cargo Budapest Zrt.
 Egyedi kutyás ajándéktárgyak

Hírlevél

A hírlevélre történő feliratkozással az adatvédelmi nyilatkozatot elfogadom.

kutyabarathelyek.hu - kezdőoldal Észrevételek
FaceBook Instagram Pinterest YouTube
Emká, a meghalni kidobott kölyök ma ilyen boldog életet él Hírek - Címlapon
Emká, a meghalni kidobott kölyök ma ilyen boldog életet él
Letöltendőt kér az ügyészség a kutyái hangszálát elvágó karcagi szaporítóra Hírek - Címlapon
Letöltendőt kér az ügyészség a kutyái hangszálát elvágó karcagi szaporítóra