Különleges mellény védheti a kutyákat a farkastámadásoktól
2016. december 14., 06:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Nagyon sok kutya esik áldozatául a farkasoknak Finnországban. A problémát egy különleges mellény és némi csilipaprika oldhatja meg. Hogyan? Olvass tovább!
A gyönyörű szürke farkas védett állat: kevesebb mint 250 példányra becsülik létszámukat. Éppen a veszélyeztetettsége nehezíti meg azonban a lakosok ellenük való védekezését. A vidéken lakók tapasztalják leginkább a farkasok jelenlétének negatív hatásait: a háziállataikat és gyermekeiket sem merik kiengedni a természetbe.
Idén már több mint 30 kutya esett áldozatául a farkastámadásoknak, aminek hatására a lakók egyre jobban sürgették a megoldáskeresést. A megváltás egy különleges mellény formájában érkezhet. Az ország keleti részén fekvő Nurmesban szeretnék tesztelni a védőmellényt, melyet Jussi Aro fejlesztett ki. A speciális jellegét a rajta lévő csilipaprika-patronoknak köszönheti.
Az elmélet a következő: amikor egy farkas megtámad egy kutyát, az eb helyett a mellénybe, illetve az azon lévő patronba harap. Az abban lévő csilis gáz ekkor kirobban, a farkas szájába, orrába, szemébe jutva megállásra készteti, talán el is veszi a kedvét a következő támadástól. A módszer működhet, hiszen nem jelent halálos veszélyt a védettséget élvező farkasokra. A mellény készen áll a tesztekre, melyekre előreláthatólag tavasszal fog sor kerülni.
Forrás: bbc.com
Indexkép forrás: wildernesscollective.com
Hány százalékban farkas egy farkas-kutya hibrid?
Mi történik a genetikával, ha a farkas és a kutya párosodik? Hány százék "farkastartalmú" kutyát kapunk, és ez miként befolyásolja a kapott egyed tulajdonságait?
Te tartanál egy farkas-kutya hibridet?
A farkas-kutya hibrid (röviden hibrid) kifejezés a farkas és a házikutya párosításából származó utódokra utal. Egyesek összekeverik, és tévesen használják a farkaskutya-hibrid és a farkaskutya kifejezést. A kettő között fontos különbség van. A farkaskutya nem mindig hibrid, és gyakran olyan házikutya leírására használják, amely viszonylag frissen rendelkezik farkas felmenőkkel.
Igéző tekintet - Miért van a legtöbb kutyának barna szeme?
Egy tanulmány szerint a háziasításnak köszönhető, hogy a kutyák és farkasok szemének színe olyannyira különbözik egymástól.
Miért eszik füvet a kutyám?
Éhes? Fáj a pocakja? Szorongását próbálja enyhíteni? Vagy csupán megszokásból legelészik? Mit kell tudnunk a fűevésről és hogyan segíthetünk kedvencünknek, ha túlzásba viszi?
Pulóver, kabát, ruha kutyáknak: Öltöztessük-e kedvencünket?
„Minek kell a kutyára ruha? Van neki szőre…” Hallhattunk már ilyen és ehhez hasonló mondatokat, de gazdiként tudjuk, hogy vannak olyan helyzetek, amikor sokat segíthet egy praktikus ruhadarab. Hogyan és milyet válasszunk?