
Kutyagyártó nagyhatalom vagyunk – A szaporítókról készült dokumentumfilm
2022. június 24., 14:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Nehéz, de annál fontosabb témát boncolgat a Telex.hu csütörtök este bemutatott filmje.
Az egyórás film a kutyaszaporító ipart, a kölyökgyárak borzalmas, kegyetlen világát járja körbe. Sajnos a kereslet óriási a fajtatiszta (jellegű) kutyákra, amit a szaporítók lelkiismeret furdalás nélkül ki is használnak.
Hogyan épült fel Magyarországon ez az embertelen „ipar”? Kik és hogyan vesznek részt az illegális üzletben? A Telex.hu filmjében szakértők és állatvédők egyaránt megszólalnak.
A téma rendkívül nehéz, de annál fontosabb: fontos, hogy mindenki tisztában legyen azzal, honnan származik a „nagyon-jó” áron vásárolt, fajtatisztának tűnő, de törzskönyv nélküli kiskutyája. Fontos, hogy a leendő gazdik tudják, milyen ára van annak, hogy „trendi” kutyájuk lehessen. Hisz a változás azzal kezdődhet el, hogy felelősen döntünk már akkor, amikor megfogalmazódik bennünk: gazdivá szeretnénk válni!
Indexkép forrás: Unsplash - Matthew Henry
Letöltendőt kér az ügyészség a kutyái hangszálát elvágó karcagi szaporítóra
Súlyosításért fellebbezett a járási ügyészség annak a karcagi férfinek az ügyében, aki azért vágatta el a kutyái hangszálait, hogy a szomszédokat ne zavarja a szaporítótelepről kiszűrődő csaholás - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
„Üdv itthon, Blue!” - Megmutatta a világnak tündéri kutyusát Michael J. Fox
Sokak szerint a Vissza jövőbe filmek bundás kutyasztárjára hasonlít Blue, az új családtag.
Állatkínzás miatt vádat emeltek egy osztrák nő ellen Zalában
Családi házában bezárva, gondozatlanul tartott 19 kutyát egy zalai faluban egy osztrák nő, emiatt vádat emeltek ellene - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t.
Több mint száz állat egy családi házban – vádat emelt az ügyészség állatkínzás bűntette miatt
A Dunakeszi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi és egy nő ellen, akik egy családi házban, arra alkalmatlan körülmények között több mint száz állatot tartottak.
Börtönbe mehet a karcagi szaporító
148 kutyát menekítettek ki 2020-ban a karcagi szaporítótelepről. A kutyák közel felének el volt vágva a hangszála, hogy ugatásukkal ne buktassák le a szaporítót.