
Miért hagyjuk kutyánkat szaglászni séta közben?
2020. november 02., 06:30
Szerző: László Enikő
Kategória: Jó tudni!
Köztudott, hogy a kutyák nagyon élvezik, ha sétálni visszük őket. Eközben pedig szinte folyamatosan a földet szimatolják. De mért is olyan fontos ez nekik?
Sétálni nem csak azért visszük kutyánkat, hogy elvégezzék a dolgukat. Számukra ez sokkal több annál. A környező szagokból rengeteg információhoz jutnak, ezáltal kinyílik előttük a világ. Természetesen nem jó, ha kedvencünk séta közben össze-vissza bóklászik, de egy kicsit mindenképp engedjük, hogy maga fedezze fel környezetét. Olyan ez nekik, mint számunkra a reggeli hírek böngészése.

Fotó: pixers.us
Az is fontos, hogy kellően lefáradjanak, így otthon is nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak lesznek. Nekünk is érdekünk, hogy unalmában ne a cipőket vagy azt asztal lábát rágcsálja. Séta közben ne a távolságot vegyük figyelembe, hanem azt, hogy mennyit szaglászott kedvencünk. 15 perc séta a legtöbb kutyát fizikálisan nem fárasztja el, azonban ha közben végig szimatolja a terepet, a mentális szükségletei kielégülnek. Szaglásukról részletesebben itt olvashatnak.
A Pet Dog Trainers of Europe kutatása szerint, nagyon fontos, hogy négylábú kedvenceinknek engedjük, hogy döntéseket hozzanak. Egész életükben valamilyen szinten kontrolláljuk őket, akár kerítéssel, pórázzal, hogy mikor kapnak enni, hova mehetnek és hova nem. Ezeket javában a saját jólétükért és biztonságukért tesszük. A túlságosan nagy kontroll alatt tartott kutyák azonban depressziósak lehetnek és elvesztik érdeklődésüket a világ dolgai iránt. Olyan egyszerű választási lehetőségekkel, minthogy merre menjünk sétálni vagy melyik rágcsát szeretné elropogtatni, élvezetesebbé tehetjük életüket.
Indexkép forrás: cesarsway.com
Cikk első megjelenése: 2018. augusztus 31.
Idős kutya a családban – 6 tipp az egészségesebb és boldogabb nyugdíjas évekhez
Kisöregünk a legjobb barátunk, természetes, hogy azt szeretnénk, minél tovább együtt maradhassunk. Megfelelő gondoskodással örömtelivé varázsolhatjuk ezüst éveit is.
Horkol a kutyám! Betegségre is utalhat, ha alvás közben sűrűn rázendít
A jó egészség egyik alapvető feltétele a jó alvás – ezt kedvenceink is tudják. Nekik is szükségük van arra, hogy az alvásidő valóban pihentető legyen, ám a horkolás ennek útját állhatja, különösen, ha folyton felébred rá, és egy fárasztó éjszaka után úgy kel fel, mintha éppen csak szundított volna egy kicsit. Miért horkolnak a kutyák?
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Miért zizzennek meg a kutyák fürdetés és úszás után?
Megrázza magát, majd heves dörgölőzésbe kezd, vagy körbe-körbe rohangál eszméletlen sebességgel… Mintha kivetkőzne magából azok után, hogy megfürdettük, vagy pancsolt egy hatalmasat a vízben. Vajon miért csinálja?
Miért szaglásszák a kutyák egymás hátsóját?
Zavarba ejtőnek tűnhet, ám a kutyák számára a kommunikáció lényeges részét képezi az, hogy megszimatolják egymás intim területeit. Miben segíti ez őket?