
Miért támasztja a fejét a falnak? - “Head pressing”
Májbetegség, ami a fej lenyomását, támasztását okozza
2020. június 29., 06:30
Szerző: B.Zsófi
Kategória: Egészség
Érdemes utánajárni a betegség kezdeti tüneteinek, ugyanis a fej lógatásáig jutott kórt már igen nehéz kezelni. Ha bármikor látjuk, hogy kutyánk a falat támasztja azonnal forduljunk állatorvoshoz!
A tünetet mutató kutya közel áll a falhoz, vagy más kemény felülethez, és nekitámasztja a feje búbját. Ez szinte mindig egy komoly betegség jelenlétére utal.
Több probléma is okozhatja a fejtámasztást, de ezek közül a leggyakoribb a máj enkefalopátia, egy olyan feltétel, amit májbetegséget idéz elő. A máj funkciója, hogy kivonja a méreganyagokat a vérből. Ha ez nem működik tökéletesen, az ammónia és egyéb toxinok felhalmozódása miatt idegrendszeri rendellenességek alakulnak ki.
Több fajta hajlamos a betegség egy olyan típusára, ahol a vér elkerüli a májat. A kölyköknél születés után feltűnő, gyakori jelenség lehet.

Forrás: /iheartdogs.com/
A fejtámasztás májtól független, egyéb okozói:
- Túlzott vízmennyiség az agyban
- Daganatok az agyban
- Vérrögök, agyvérzés
- Feji sérülés
- Agyhártya-, és agyvelőgyulladás egy típusa
- Bármilyen agyi sérülés
Az okok közül a májelégtelenség, és az agyvíz túlzott mennyiségű jelenléte örökletes betegségek. Az erre hajlamos kutyákat tilos továbbtenyészteni, szaporításuk állatkínzásnak minősül.
Az idegrendszeri problémának más tünetei is ismertek. Ilyen például a sárgaság, a súlycsökkenés, a megnövekedett vizelet, és vízbeviteli mennyiség, a letörtség és a fáradékonyság. Speciális megelőzési lehetőség nincsen. Azzal ha a kutya megkapja az összes oltását, külső és belső parazitáktól mentes, és megfelelő táplálékon nevelkedett a betegség néhány típusa elkerülhető.

Forrás: viralpawz.com
A kezelés nagyban függ a mögöttes tünetektől, a betegség okozóitól. A legtöbb tünetre, ami a fej támasztásához vezet van kezelési lehetőség, és a négylábúak általában teljesen felépülnek.
Ne ijedjünk meg, ha kutyánk nekük támasztja a fejét, vagy a fal mellett fekszik bágyadtan a melegben. Ezek valószínűleg nem utalnak semmi olyan problémára, amitől tartanunk kellene. Ellenben ha nyomós okunk van azt hinni, hogy az eb beteg haladéktalanul forduljunk orvoshoz!
Forrás: iheartdogs.com
Cikk első megjelenése: 2015. április 29.
„Ő az életem fénypontja” - 16 évesen is remek formában van Venus Williams kedvence
Különleges kapcsolatot ápol kutyusával a világhírű teniszezőnő. Minden győzelme eltörpül amellett, mennyire szeretik egymást Harryvel, a kisöreggel.
A kutyák 5 érzékszerve: Tudtad, hogy egész másképp működnek, mint az emberé?
Ha jobban elmélyedünk benne kiderül, hogy bizony sokkal több mindenben tér el érzékelésük az emberétől. Ennek köszönhetően pedig másképp fogják fel a körülöttük lévő világot. Így már talán érthető, hogy miért is találnak bizonyos dolgokat például ijesztőnek, ami nekünk fel sem tűnik.
De nézzük, hogy hogyan is működik az 5 érzékszerv szőrös barátainknál!
Fülproblémák kutyáknál – Tünetek és teendők
A kutyafül. Kicsi, nagy, háromszögalakú, ovális vagy kerek. Hegye mutathat felfelé, lóghat lefelé vagy hetykén megtörik, és igazán bájos megjelenést kölcsönöz viselőjének. De mi történik, ha a fül megbetegszik? Hogyan segíthetünk kedvencünknek?
Új kutya érkezik a családba – 8 érv a mielőbbi állatorvosi látogatás mellett
Az új családtag érkezése megannyi izgalommal jár, akkor is, ha négylábú. Ahogy magunkhoz vesszük választottunkat, felkerülhet a rózsaszín szemüveg is, hiszen olyan édes! Szeretnénk, hogy jól érezze magát és egészséges legyen – ehhez pedig elengedhetetlen egy látogatás az állatorvoshoz, minél előbb!
Fokozott nyáladzás kutyáknál - mi okozhatja?
A kutyanyál. Csöpög, nyúlik, ragad… Nem éppen a kedvencünk, de hozzátartozik kedvencünkhöz. Lássuk hát, mi minden állhat a túlzott nyálzás hátterében!