
Mire figyeljünk kutyás strandoláskor? – Állategészségügyi tudnivalók
2024. július 25., 06:30
Szerző: Dr. Piller Pálma
Kategória: Utazás
A kutyás strandolás remek lehetőség arra, hogy kedvencünkkel együtt élvezzük a nyár örömeit. Azonban ahhoz, hogy a strandolás biztonságos és élvezetes legyen mindkettőtök számára, érdemes figyelembe venni néhány fontos állategészségügyi tudnivalót!
1. Hidratálás és friss víz
- Friss víz biztosítása: Mindig legyen nálad elegendő friss víz, hogy kutyád megfelelően hidratált maradjon. A tengervíz és a legtöbb tó vize nem alkalmas ivásra, mert sótartalma vagy szennyeződései miatt egészségügyi problémákat okozhat.
- Gyakori ivás: Biztosítsd, hogy kutyád rendszeresen igyon, különösen a meleg időben és aktív játék után.
Fotó: Kutyabarathelyek.hu
2. Napvédelem
- Árnyék biztosítása: Hozz magaddal napernyőt vagy sátort, hogy kutyádnak legyen hűsölési lehetősége. A kutyák is kaphatnak napszúrást és hőgutát, ha túl sok időt töltenek a napon!
- Napvédő krém: Különösen a világos szőrű vagy vékony szőrű kutyáknak érdemes állatoknak készült napvédő krémet használni az orron, füleken és más érzékeny területeken.
3. Biztonság a vízben
- Úszás felügyelete: Mindig figyeld kutyádat, amikor a vízben van. Nem minden kutya jó úszó, és még a jó úszók is kimerülhetnek.
- Mentőmellény: Ha nem vagy biztos kutyád úszótudásában, vagy ha hosszabb időt tölt a vízben, érdemes mentőmellényt használni.

Fotó: Freepik
4. Paraziták és fertőzések
- Fülfertőzések megelőzése: A gyakori vízbe merülés növelheti a fülfertőzések kockázatát. Strandolás után töröld szárazra kutyád füleit, és szükség esetén használj fültisztító oldatot.
5. Sérülések és elsősegély
- Látható sérülések: A strandokon előfordulhatnak éles kövek, kagylók vagy üvegszilánkok, amelyek megvághatják kutyád mancsait. Vizsgáld át rendszeresen a mancsait, és legyen nálad elsősegélycsomag a kisebb sérülések kezelésére.
- Elsősegélycsomag: Tartalmazzon steril gézt, kötést, antiszeptikus oldatot és sebkenőcsöt.
6. Higiéniás szempontok
- Ürülék összegyűjtése: Mindig gyűjtsd össze kutyád ürülékét, és használd a kijelölt szemeteseket. Ez nem csak higiénikus, hanem más strandolók számára is kellemesebb környezetet biztosít.
- Fürdetés: Strandolás után érdemes kutyádat friss vízzel leöblíteni, hogy eltávolítsd a sót vagy a tóvízben található szennyeződéseket, amelyek irritációt okozhatnak.
7. Egészségügyi előkészületek
- Állatorvosi vizsgálat: Mielőtt először viszed kutyádat strandra, érdemes konzultálni az állatorvossal, hogy meggyőződj róla, kutyád egészségi állapota megfelelő.
- Oltások és féreghajtás: Biztosítsd, hogy kutyád minden szükséges oltással rendelkezzen, és rendszeresen kapjon féreghajtót.
8. Légy felkészült!
- Végezz el egy kutya elsősegély tanfolyamot, hogy ha bármi váratlan történik, magabiztosan tudj cselekedni, és akár megmenthesd kutyusod életét!
Forrás: petwisecare.com, kutyabarathelyek.hu
Mit vigyünk magunkkal a nyaralásra kutyánkkal? – Állatorvosi tanácsok
Ahogy a nyári hónapok elérkeznek, sok gazdi kedvencével együtt indul nyaralni. A közös kalandok azonban gondos előkészületeket igényelnek, hogy mindenki számára biztonságos és kellemes legyen az utazás.
Légkondicionálás, klíma, hűvös levegő otthon – Hogyan hat a kutyákra?
Tikkasztó hőség, az elviselhetőség határát súroló hőmérsékletek… Mi sem könnyebb, mint bekapcsolni a klímát. Mire kell figyelnünk, hogy kedvencünk is jól érezze magát?
Nem ülhetett fel a buszra gazdájával Körte, a vakvezető kutya
Nem vehetett részt gazdájával egy buszos kiránduláson Körte, a vakvezető kutya. Gazdája szerint nem értették meg, hogy ő nem Bodri a tanyáról, hanem egy képzett segítőkutya.
Így készülj fel a nyárra kutyával!
Valósággal berobbant a nyár - nem csak dátum szerint, de az időjárás szempontjából is.
Kutyásként bizony oda kell figyelnünk erre a néhány dologra!
Mégsem lesz Siófokon kutyás strand
Bár a lakossági szavazatok alapján a kutyások örültek volna a létesítménynek, utólagosan kiderült, mégsincs rá meg a szükséges keret.