Nem farkasok, hanem kutyák a vadak és haszonállatok támadói a Bükkben
2022. április 12., 11:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Farkasoknak tulajdonították a vadak és haszonállatok elleni támadásokat, ám a DNS vizsgálatok alapján kiderült, ezeket kutyák követték el.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatósága közleményben számol be vizsgálati eredményeiről, melyek megerősítik, hogy a bükki támadásokat nem farkasok, hanem kutyák követték el. Számos nagyvad és haszonállat esett áldozatul a támadásoknak.
Az Igazgatóság nyolc helyszínelést végzett el, ahol a bejelentők farkasnak, vagy ismeretlen ragadozónak tulajdonították a támadást. Nyál- és szőrmintákat vettek, valamint egy, a támadás helyszínére visszatért, csapdázott kutya mintáját is megvizsgálták. Mind a nyolc esetben bebizonyosodott, hogy a támadás elkövetője nem farkas, hanem kutya. Több esetnél pedig kiderült, hogy a támadást nem egy, hanem több kutya követte el.
Az eredmények összecsengenek az elmúlt években tapasztaltakkal. Néhány esetben a hazai tapasztalatok is igazolják a nem kellő felkészültséggel őrzött háziállatok farkasok általi fogyasztását, a farkasnak tulajdonított eseteknek azonban csupán töredéke igazolhatóan farkas.
Jelen esetben egyik esetben sem volt farkasnak köze a predációhoz - írja a közlemény.
Indexkép forrás: Unsplash - Michael LaRosa
Hány százalékban farkas egy farkas-kutya hibrid?
Mi történik a genetikával, ha a farkas és a kutya párosodik? Hány százék "farkastartalmú" kutyát kapunk, és ez miként befolyásolja a kapott egyed tulajdonságait?
Te tartanál egy farkas-kutya hibridet?
A farkas-kutya hibrid (röviden hibrid) kifejezés a farkas és a házikutya párosításából származó utódokra utal. Egyesek összekeverik, és tévesen használják a farkaskutya-hibrid és a farkaskutya kifejezést. A kettő között fontos különbség van. A farkaskutya nem mindig hibrid, és gyakran olyan házikutya leírására használják, amely viszonylag frissen rendelkezik farkas felmenőkkel.
Őszi kirándulás kutyával - Első lépés, a Tervezés
Napsütés, kellemes meleg, friss levegő. Mi is lehetne jobb alkalom egy kis kutyás kimozdulásra, mint az ősz? Mire figyeljünk, mielőtt elindulnánk?
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Túrázás kutyával – Tippek a stresszmentes kalandhoz
Együtt a szabadban? Így varázsolhatod örömteli élménnyé kedvenced társaságában.