
Nem farkasok, hanem kutyák a vadak és haszonállatok támadói a Bükkben
2022. április 12., 11:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Farkasoknak tulajdonították a vadak és haszonállatok elleni támadásokat, ám a DNS vizsgálatok alapján kiderült, ezeket kutyák követték el.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatósága közleményben számol be vizsgálati eredményeiről, melyek megerősítik, hogy a bükki támadásokat nem farkasok, hanem kutyák követték el. Számos nagyvad és haszonállat esett áldozatul a támadásoknak.
Az Igazgatóság nyolc helyszínelést végzett el, ahol a bejelentők farkasnak, vagy ismeretlen ragadozónak tulajdonították a támadást. Nyál- és szőrmintákat vettek, valamint egy, a támadás helyszínére visszatért, csapdázott kutya mintáját is megvizsgálták. Mind a nyolc esetben bebizonyosodott, hogy a támadás elkövetője nem farkas, hanem kutya. Több esetnél pedig kiderült, hogy a támadást nem egy, hanem több kutya követte el.

Fotó: Unsplash - Michael LaRosa
Az eredmények összecsengenek az elmúlt években tapasztaltakkal. Néhány esetben a hazai tapasztalatok is igazolják a nem kellő felkészültséggel őrzött háziállatok farkasok általi fogyasztását, a farkasnak tulajdonított eseteknek azonban csupán töredéke igazolhatóan farkas.
Jelen esetben egyik esetben sem volt farkasnak köze a predációhoz - írja a közlemény.
Indexkép forrás: Unsplash - Michael LaRosa
Svájcból egészen Budapest közelébe vándorolt egy fiatal farkas
Az állat, akit csak M237-es egyedként tartanak számon egészen Bécs magasságáig vándorolt, majd a Fertő-tótól délre lépte át a magyar határt.
A svájci Surselva régióból útnak induló négylábú útjáról a Wolf Switzerland Group számolt be.
A gyógyulás útjára lépett a kutya, aki hónapokon át élt prérifarkasok között a sivatagban
A falka befogadta a fehér kölyökkutyát, ám amikor sérülést szenvedett, emberi segítségre szorult.
A kölyök kutyák spontán lemásolják az ember viselkedését
A kutyakölykök hajlamosak spontán utánozni az ember által mutatott egyszerűbb viselkedéseket, még akkor is, ha nem kapnak érte jutalmat, míg a macska- és a farkaskölykökre ez nem jellemző - derül ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) kutatóinak tanulmányából, amely csütörtökön jelent meg a Scientific Reports című folyóiratban.
Egyes kutyák szívesebben működnek együtt az emberrel, mint mások
Keresi a társaságod? Szeret veled lenni? Imádja, ha együtt csináltok valamit? Vagy nem annyira lelkes? Meglepő helyen rejtőzhet az ok!
Miért eszik füvet a kutyám?
Éhes? Fáj a pocakja? Szorongását próbálja enyhíteni? Vagy csupán megszokásból legelészik? Mit kell tudnunk a fűevésről és hogyan segíthetünk kedvencünknek, ha túlzásba viszi?