
Rendelkezzünk adónk 1%-áról az állatok javára!
2025. május 05., 14:00
Szerző: Hortobágyi Henrietta
Kategória: Közérdekű
Az alapítványok legfőbb bevételi forrása az adó 1%, ezért kiemelten fontos a támogatásunk.
Minden évben szabadon rendelkezhetünk az összevont adóalap után befizetett személyi jövedelemadónk 1 százalékáról civil szervezetek számára. Állatszeretőkként természetes, hogy ezt állatvédő alapítványnak szeretnénk felajánlani.
2025-ben május 20.-ig rendelkezhetünk adónk 1%-ával.
A civil szervezetek elérhető friss listáját ide kattintva lehet megtekinteni a NAV oldalán.
Fotó: Vigyél Haza Alapítvány
Az alapítványok legfőbb bevételi forrása az adó 1%, állami támogatásban kizárólag pályázati úton tudnak részesülni, ám sajnos sikeres pályázat esetén is igen csekély az elérhető összeg.
Minden gazdinak nehéz eldöntenie, hogy melyik alapítványt támogassa. Választhatjuk lakhelyünkhöz legközelebb esőt, esetleg más olyan szervezetet, melynek munkája a legszimpatikusabb számunkra.
Az alapítványok számítanak azon gazdik segítségére, akik tőlük fogadták örökbe kiskedvencüket, és a gyakorlatban ez szinte minden esetben meg is valósul.
Bár sokan gondolnák úgy, az ismertebb, népszerűbb szervezetek sem tudják anyagilag támogatni a kisebbeket, viszont a Vigyél Haza Alapítvány például készséggel segíti a többi állatvédőt azzal, hogy a Kutyakereső applikációjukhoz való csatlakozási lehetőséget biztosítják. - tudtuk meg Óvári András alapítótól.
Fotó: Vigyél Haza Alapítvány
Válasszunk legjobb tudásunk szerint idén is támogatni kívánt állatvédő szervezetet!
Az alapítványok különböző kampányokkal hívják fel az állatszerető emberek figyelmét a támogatás fontosságára.
Nézd meg a Vigyél Haza Alapítvány kisfilmjét Telegdy-Kapás Boglárka olimpiai bajnok úszóval és Telegdy Ádám úszóbajnokkal!
Indexkép forrás: Vigyél Haza Alapítvány
Együtt a gondoskodásért – Művészek az árva állatokért
A Vigyél Haza Alapítvány kiállítása a művészet és gondoskodás különleges találkozását hozza el.
Árva kutyákon segítenek az OPERA balettművészei és -növendékei
A Vigyél Haza Alapítvány tizennégy éve dolgozik az Illatos úti, árva és sérült kutyák gyógyításáért, örökbefogadási esélyeinek növeléséért, gazdához juttatásáért.
Két tonna tápot kaptak az árva állatok
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány első, civil állatvédőket támogató kampányában 2 tonna tápadomány talált gazdára - közölte az alapítvány az MTI-vel.
Te is lehetsz szuperhős: az árva állatok megmentője lehetsz, ha rendelkezel adód 1 százalékáról!
Közeledik az adóbevallás, ezzel együtt az szja 1+1 százalékáról való rendelkezés határideje. Ne hanyagoljuk el, szánjunk rá pár percet, hiszen ez a menhelyi állatoknak akár az életet jelenheti!
Akár egy tonna tápadományt is nyerhetsz egy általad kiválasztott szervezet részére
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány Ovádi Péterrel, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztossal együttműködésben 2023. április 3. és május 22. között első alkalommal hirdeti meg a magyarországi civil állatvédő szervezetek népszerűsítését célzó kampányát, amely egyben felhívás arra is, hogy az összevont adóalap után befizetett személyi jövedelemadó 1 százalékát regisztrált, állatvédelmi tevékenységet végző civil szervezetnek adományozzák az adófizetők. A kampány keretei között egy online nyereményjáték is kezdetét veszi, ahol egyrészt mindenki kiállhat a számára legkedvesebb állatvédő szervezet mellett, másrészt akár 1000 kg tápadományhoz is juttathatja az általa támogatott szervezetet. A kampány szakmai partnere az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző és Módszertani Központja.